info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

ویزای استارت آپ آمریکا

در سال‌ های اخیر اصطلاح استارتاپ و شرکت های دانش بنیان نوپا که با کمک تکنولوژی های نوین نیازهای بشر را سریعتر و با کیفیت بهتر برطرف می نمایند، بسیار شنیده می شود. بسیاری از این شرکت ها بر اساس تکنولوژی های مدرن مبتنی بر کامپیوتر فناوری های دیجیتال و غیره فعالیت خود را آغاز کرده و امروز توانسته اند به کسب و کارهای بزرگی در نقاط مختلف دنیا تبدیل گردند. از این رو کشورهای مختلف با توجه به ارزش آفرین بودن چنین کسب و کارهایی که می توانند باعث ایجاد فرصت های شغلی فراوانی شوند، سعی دارند با ارائه مشوق های مناسب به کارآفرینان آنها، در سدد ترغیب آنان به راه‌ اندازی کسب و کارشان در آن کشورها برآیند. در این زمینه کشورهای پیشرفته دنیا بیشترین امکانات را برای کارآفرینان صاحب ایده در نظر گرفته اند و یکی از آنها کشور آمریکا می باشد. یکی از مزایایی که کشور آمریکا برای کارآفرینان در نظر گرفته است اعطای اقامت از طریق ویزای استارت آپ آمریکا می باشد که به کارآفرینان شرکت های استارتاپی این شانس را می دهد که بتوانند نه تنها کسب و کار خود را در این کشور راه اندازی نموده و از مزایای آن بهره مند گردند، بلکه به اقامت دائم این کشور نیز دست پیدا کند.می‌دانیم که شرایط راه اندازی استارتاپ ها در کشورهای مختلف متفاوت است و معمولاً در کشورهای پیشرفته که اکوسیستم کسب و کار مناسب تری دارند راه اندازی شرکت های دانش بنیان استارت آپی راحت تر بوده و به سرعت این شرکت ها را می توان به درآمد و موفقیت رساند. کشور آمریکا به ویژه در دهه گذشته میزبان شرکت‌ های نوپایی بوده که به عنوان استارتاپ هایی در جای جای این کشور شروع به کار کرده و هم اکنون بعضی از آنها حتی به شرکت های بین المللی و به قول معروف غول های تجاری تبدیل شده اند. درصد بالایی از این شرکتها در زمینه تکنولوژی های مبتنی بر کامپیوتر و فناوری اطلاعات و اینترنت فعالیت خود را آغاز کرده اند و امروز شرکت های بین المللی به حساب می ‌آیند که فعالیتشان تقریباً در اکثر نقاط دنیا برقرار است. به همین جهت افرادی که بتوانند از طریق ویزای استارت آپ آمریکا وارد این کشور شده و کسب و کار خود را در این کشور راه اندازی نمایند می توانند دورنمای مناسبی در زمینه شغلی خود برای کسب و کارشان متصور باشند.

 

شرایط اخذ ویزای استارتاپ آمریکا

از شرایط اخذ ویزای استارتاپ آمریکا مانند سایر کشورهای دنیا از جمله ویزای استارت آپ کانادا این است که متقاضیان باید یک بیزینس پلن یا طرح توجیهی کسب و کار ارائه نمایند. یک بیزینس پلن قابل قبول برای اداره مهاجرت کشورهای مختلف از جمله آمریکا به این صورت است که در آن به صورت شفاف بیان شده باشد که کسب و کار مورد نظر از چه روشی به درآمد رسیده و چگونه طرح های فازهای توسعه خود را طی خواهد نمود. در واقع بر اساس طرح توجیهی باید به اداره مهاجرت کشور مورد نظر اثبات گردد که کسب و کار مورد نظر از روش های سالم برای اقتصاد آن کشور می تواند به رشد و توسعه دست یافته و نه تنها به درآمد رسیده بلکه در آن کشور به اشتغالزایی نیز کمک شایانی نماید. اما نگارش طرح توجیهی یا بیزینس پلن به سادگی این تعاریف ذکر شده نمی باشد و یک امر کاملاً پیچیده و تخصصی به شمار می رود که باید توسط یک تیم متخصص انجام گیرد. معمولاً در تیم نگارش بیزینس پلن باید کارشناسان مهاجرت، کارشناسان مدیریت و کسب و کار و همچنین متخصصان فنی در زمینه رشته مورد نظر حضور داشته باشند که بتوانند از زوایای مختلف بیزینس پلن مورد نظر را بدون مشکل و با قانع کنندگی بالا نگارش نمایند. متاسفانه بسیاری از کارآفرینان هموطنمان که مشتاق اخذ ویزای استارت آپ آمریکا و سایر کشورهای دنیا هستند از این نظر تبحر بالایی نداشته و به همین جهت نمی ‌توانند اداره مهاجرت کشور مورد نظر خود را برای اعطای ویزای استارت آپ قانع نمایند. از این رو موسسه پرگاس پارس با در اختیار داشتن تیمی مجرب از کارشناسان موارد ذکر شده با سالها تجربه موفق در زمینه اخذ ویزای استارتاپ و همچنین مهاجرت از طریق سرمایه‌ گذاری و ثبت شرکت در کشورهای مختلف دنیا آماده ارائه خدمت به هموطنان عزیزمان در این زمینه می باشد.

 

مزایای اخذ اقامت آمریکا از طریق کارآفرینی

مزایای اخذ اقامت آمریکا از طریق کارآفرینی پرشمار است و در این بخش به اصلی ترین موارد آن اشاره می نماییم. متقاضیان اخذ ویزای استارت آپ آمریکا در صورت تایید مدارک و طرح توجیهی شان، یک ویزای ورود دوساله به کشور آمریکا به نام ویزای E1 دریافت می کنند و از این طریق می ‌توانند وارد کشور آمریکا شده و شرکت خود را ثبت نمایند. از شرایط اخذ ویزای استارتاپ آمریکا این است که کارآفرین باید حداقل ۵۰ درصد از مالکیت شرکت را خود داشته و حداقل سرمایه بالاتر از میزان تعیین شده توسط دولت آن کشور را در شرکت خود سرمایه گذاری نماید. این حداقل سرمایه گذاری لازم همه ساله تعیین و اعلام می گردد. پس از دو سال در صورتی که شرکت راه‌ اندازی شده و فعالیت آن به تایید برسد، ویزای اقامت کارآفرین به مدت 3 سال دیگر تمدید می شود، اما متقاضی باید حتماً سهم خود را از مالکیت شرکت حفظ کرده باشد. در پایان 5 سال متقاضیان در صورتی که شرایط را داشته و شرکت آن ها مالیات مورد نظر را پرداخت نموده باشد، برای اخذ اقامت دائم تقاضا دهند.

از دیگر مزایای اخذ اقامت آمریکا از طریق کارآفرینی این است که کارآفرینان می ‌توانند همان ابتدا برای همسر و فرزندان خود نیز ویزا دریافت نموده و آنان را همراه خود به این کشور بیاورند و طبیعتاً امکان تحصیل در آمریکا برای فرزندان آنان نیز مهیا است که خود یک مزیت بسیار مهم به حساب می آید. زیرا سیستم آموزشی این کشور در دنیا بسیار شاخص بوده و دانشگاه های این کشور برترین رتبه ها را همه ساله در میان دانشگاه های دنیا در رنکینگ های بین المللی به خود اختصاص می دهند. همچنین به علت موافقت نامه های تجاری که بین این کشور با بسیاری از کشورهای دنیا از جمله انگلستان، کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن، کره جنوبی و بسیاری از کشورهای اروپایی وجود دارد در صورتی که فرد متقاضی بتواند شرکت خود را در این کشور راه اندازی نماید، می ‌تواند تجارتی پر سود با این کشورها نیز داشته باشد و شرکت خود را حتی در سطح بین المللی رشد دهد.

 

موسسه مهاجرتی بین المللی پرگاس پارس با همکاری وکلای مجرب آماده ارایه مشاوره در خصوص ویزای استارتاپ و اقامت دایم کشورهای مختلف دنیا می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

021-88662180

فرم مشاوره

اینستاگرام ماکانال ما

  • ویزای استارت آپ آمریکا
  • شرایط اخذ ویزای استارتاپ آمریکا
  • مزایای اخذ اقامت آمریکا از طریق کارآفرینیمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top