info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

خرید ملک در قبرس شمالی

در سال های اخیر برخی از هموطنانمان که قصد اخذ اقامت کشوری دیگر را از طریق سرمایه گذاری دارند، به خرید ملک در قبرس شمالی اقدام ورزیده اند. دلایل مختلفی برای این موضوع می توان بر شمرد. اولین مورد، نزدیکی جغرافیایی و فرهنگی قبرس با کشورمان است. قبرس شمالی محل زندگی ترک های قبرس است و به طور کلی قرابت فرهنگی زیادی بین ترک های قبرس، ترکیه و جمهوری آذربایجان، با هموطنانمان وجود دارد. همچنین سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات این کشور، دارای سوددهی و امنیت سرمایه گذاری بالایی است. در سال های اخیر، دولت قبرس شمالی برای جذب سرمایه بیشتر، شرایط مساعدتری را نیز برای اعطای اقامت در نظر گرفته که این نیز از دیگر دلایل جذابیت خرید ملک در قبرس شمالی برای هموطنان ما و افراد با ملیت های دیگر بوده است. حتی بر اساس شرایطی که دولت این کشور اعلام کرده است، امکان خرید ملک در این کشور با دریافت وام و اخذ اقامت وجود دارد که این مورد در کمتر کشوری برای متقاضیان در نظر گرفته شده است.این کشور در سال های اخیر به عنوان یکی از مقاصد تحصیل دانشجویان ایرانی مشتاق تحصیل در خارج از کشور نیز شناخته شده است. زیرا برای ورود به دوره های تحصیل در قبرس شمالی، مشکل چندانی از بابت اخذ پذیرش، ویزای دانشجویی و شهریه نسبت به سایر کشورها، برای دانشجویان هموطنمان وجود ندارد.

 

قبرس شمالی کجاست؟

قبرس شمالی، بخش ترک نشین کشور قبرس می باشد که پایتخت آن شهر نیکوزیای شمالی می باشد. در زبان ترکی استانبولی، این کشور با نام Kuzey Kıbrıs Türk شناخته شده و با نام جمهوری ترک قبرس شمالی نیز یاد می شود. در سال 1960 میلادی، کشور قبرس استقلال خود را از امپراتوری بریتانیا اعلام و حکومت مستقل قبرس براساس مشارکت جوامع ترک و یونانی در اداره امور این جزیره اعلام موجودیت کرد. بر این اساس، سه کشور بریتانیا، یونان و ترکیه حق حاکمیت دولت قبرس را تضمین کردند. اما در سال ۱۹۶۳، نمایندگان اقلیت ترک در پی اختلاف بر سر نحوه اجرای این توافق از دولت قبرس خارج شدند و در پی بروز درگیری بین دو طرف، سازمان ملل متحد در سال ۱۹۶۴ یک نیروی پاسدار صلح را به این جزیره اعزام داشت که مأموریت آن تا کنون تمدید شده‌ است. در سال ۱۹۷۴ دولت سر اسقف ماکاریوس، رئیس‌ جمهور وقت قبرس، در کودتایی به تحریک حکومت نظامیان یونان سرنگون شد و ترکیه با استناد به موقعیت خود به عنوان یکی از تضمین کنندگان حق حاکمیت قبرس، واحدهای ارتش خود را در شمال این سرزمین مستقر کرد که عملاً باعث تقسیم این جزیره شد. جمهوری ترک قبرس شمال در بخش ترک نشین این کشور در سال ۱۹۸۳ اعلام استقلال کرد که توسط سازمان ملل متحد و کشورهای جهان رسمیت نیافته و تنها ترکیه این استقلال را به رسمیت می شناسد. امکان اخذ اقامت قبرس شمالی از طریق خرید ملک با وام یکی از اصلی ترین انگیزه های مشتاقان خرید ملک در این کشور می باشد.

 

پیش تر ذکر شد که اتباع سایر کشورهای دنیا از جمله ایران با خرید ملک در قبرس شمالی، می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. به همین جهت سرمایه گذارانی از کشورهای مختلف دنیا به ویژه انگلیس، امارات متحده، روسیه و کشورهای اروپای شرقی در سال های اخیر املاک زیادی را در این منطقه خریداری نموده اند.

دیگر مزیت خرید ملک در قبرس شمالی، رو به رشد بودن قیمت املاک و مستغلات در این کشور است. در سال های اخیر، به طور میانگین رشد سالیانه سرمایه گذاری در مسکن در قبرس شمالی بین 5 تا 15 درصد بوده است که نشان دهنده سودآور بودن بازار مسکن در این کشور اروپایی می باشد و در یکی از مقالات اخیر مجله فوربس، قبرس شمالی یکی از 5 کشور مناسب برای سرمایه گذاری است که مقاله اصلی آن را می توانید در لینک زیر مطالعه فرمایید:

https://www.forbes.com/sites/kathleenpeddicord/2021/02/05/5-best-beachfront-buys-for-2021/?sh=22f6752d3b76

همچنین قیمت مسکن در قبرس شمالی نسبت به بسیاری از کشورهای دنیا، به ویژه کشورهای اروپایی، بسیار مناسب بوده و خرید مسکن در این منطقه برای بسیاری که در سایر کشورهای مشابه توان خرید ملک ندارند، امکان پذیر است. حداقل سرمایه ای که برای خرید ملک در قبرس شمالی لازم است، 35 هزار پوند قبرس است که موجب شده این امر برای هموطنان ما نیز امکانپذیر باشد.

تقریبا در هیچ کشوری به جز قبرس شمالی، برای اتباع سایر کشورها که قصد خرید ملک و اخذ اقامت از این طریق را دارند، امکان استفاده از وام برای خرید ملک وجود ندارد. طبیعتا اصلی ترین مزیت خرید ملک در قبرس شمالی برخورداری از وام های کم بهره برای خرید ملک در قبرس شمالی است؛ به طوری که متقاضیان خرید ملک در قبرس شمالی تنها با پرداخت نقدی 25 درصد از قیمت ملک مورد نظر؛  صاحب خانه شده و ۷۵٪ الباقی را وام دریافت و اقساط را طی 8 سال پرداخت خواهند کرد و با پرداخت 25% نقدی قیمت ملک می توانند برای اخذ اقامت قبرس شمالی اقدام نمایند و این وام به کلیه املاک تعلق می گیرد و تفاوتی بین آپارتمان های ارزان قیمت و ویلاهای لوکس در این زمینه وجود ندارد.

پروسه کار خرید ملک و دریافت وام در برای خرید ملک در قبرس شمالی اصلا وقت گیر نیست. در گام اول، فرد خریدار می بایست به صورت مجازی از پروژه ها بازدید و بعدا از آن سفری به قبرس شمالی داشته و در صورت انتخاب ملک مورد نظر، 25 درصد مبلغ ارزش ملک را به فروشنده بپردازد و با قراردادی که همراه با اخذ وام بسته شده به اداره ثبت رفته و ملک را به نام خود ثبت کند.

سپس وی می تواند تقاضای اخذ اقامت را به اداره مهاجرت قبرس ارائه داده و نهایتا در یک پروسه 21 روزه اقامت یک ساله خود را دریافت نماید که این اقامت به راحتی سال به سال قابل تمدید است. جهت اخذ اقامت دائم و همچنین اخذ پاسپورت قبرس، می بایست متقاضی بعد از 5 تا 7 سال اقامت این کشور را تمدید کرده باشد  و این مقیم بودن بدین معنا نیست که حق خروج از قبرس در این مدت را نداشته باشد یا حتی در آن کشور زندگی کند. بعلت اینکه فرد خریدار نباید لزوما در این کشور حضور دائمی داشته باشد، بسیاری از تسهیلات و وام استفاده نموده و به خرید ملک در قبرس شمالی می پردازند و سپس به کشور خود بازگشته و خانه خریداری شده در قبرس را اجاره سالانه می دهند و از این طریق نیز درآمدزایی می کنند که گاها با دریافت اجاره می توان اقساط وام را پرداخت کرد.

مهمترین مزیت سرمایه گذاری در املاک در قبرس شمالی، سرمایه گذاری به پوند انگلیس است که یکی از قوی ترین ارزهای جهان می باشد و هرگاه تصممیم به فروش آن بگیرید! باز هم به پوند خواهید فروخت و پوند دریافت خواهید کرد.

اغلب مقتاضیان خرید ملک در قبرس شمالی، ترجیح می دهند در شهر فاماگوستا یا نیکوزیای شمالی به خرید ملک اقدام نمایند. زیرا مرغوب ترین مناطق شهری در قبرس شمالی محدوده این دو شهر می باشد. البته این بدین معنا نیست که سایر مناطق قبرس شمالی جای مناسبی برای سرمایه گذاری نیست. رشد مسکن در قبرس شمالی در کلیه مناطق آن صورت گرفته و محدود به این دو شهر نمی باشد. برخی افراد اصلا ترجیح می دهند در مناطق ساحلی دور از شهرهای بزرگ که آرامش بیشتری دارند اقدام به خرید ملک در قبرس شمالی نمایند. در صورت تمایل برای خرید ملک در قبرس شمالی و اخذ اقامت این کشور و یا ورود به دوره های تحصیل در کالج ها و دانشگاه های این کشور، می توانید با موسسه پرگاس پارس تماس حاصل فرمایید.

زیرا این موسسه با کمک وکلای بومی خود در این کشور، بسیاری از هموطنانمان را در زمینه خرید ملک و تحصیل در این کشور، به موفقیت رسانده و اقامت را نیز برای این عزیزان دریافت نموده است.

با انتخاب موسسه پرگاس پارس برای خرید ملک در قبرس شمالی، شما از هدیه سه روز اسکان رایگان در سوییت های این شرکت در قبرس و یک وعده ناهار روز اول و ترنسفر فرودگاهی به محل اسکان و بازدید از پروژه ها برای انتخاب واحد مناسب برخوردار خواهید شد.

 

موسسه مهاجرتی بین المللی پرگاس پارس با همکاری وکلای مجرب آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع اقامت دائم قبرس شمالی به ویژه از طریق خرید ملک می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

021-88662180

فرم مشاوره

اینستاگرام ماکانال ما

  • خرید ملک در قبرس شمالیمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top