info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

هزینه زندگی در قطر

کشور ثروتمند قطر با تکیه بر درآمد سرشار نفت و گاز، در سال های اخیر گام های سریعی را در مسیر توسعه برداشته و برای دستیابی به توسعه پایدار به نیروی کار متخصص  نیاز مبرمی داشته، از این رو به عنوان یکی از مقاصد محبوب مهاجرت برای نیروهای کار متخصص از سراسر جهان شناخته شده است. حاکمان این کشور جاه طلبی فراوانی برای نشان دادن قطر به سرمایه گذاران از سراسر دنیا داشته اند و در این مسیر حتی اقدام به اخذ میزبانی جام جهانی فوتبال در سال 2022 نیز نموده اند که برگزار چنین رویدادی نیز به خودی خود موجب ایجاد فرصت های شغلی فراوانی در این کشور کوچک واقع در خلیج همیشه فارس شده است. در میان هموطنان عزیزمان به ویژه متخصصان رشته های بخش سلامت، اشتیاق زیادی به ورود به بازار کار کشور قطر دیده می شود. از این رو آشنایی با هزینه زندگی در قطر می تواند برای این عزیزان بسیار کاربردی باشد که در این مطلب به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.در ابتدای امر باید ذکر کنیم که هزینه زندگی در قطر به هیچ وجه پایین نیست و این کشور را می توان به طور قطع از کشورهای گران به حساب آورد. البته برای افرادی که در این کشور کار کرده و درآمد داشته باشند، شرایط مناسب است و تناسب خوبی بین درآمد و هزینه های زندگی در این کشور عربی برقرار است.

 

هزینه زندگی در قطر 2022

هزینه زندگی در قطر در سال 2022 نیز مانند سال های قبل بالاست و با توجه به تبدیل نرخ ریال ایران به ریال قطر، هموطنان عزیزمان در این کشور با مشکل بالا بودن هزینه مواجه می شوند فاکتورهای متعددی مجموعا هزینه زندگی در قطر 2022 را تشکیل می دهند که طبیعتا شهر محل زندگی و سبک زندگی افراد، اصلی ترین فاکتورها در این زمینه محسوب می شوند. دوحه و الریان بزرگترین شهرهای این کشور به حساب می آیند و طبیعتا هزینه های زندگی در این شهرها نیز بالاتر است. هزینه زندگی در دوحه، برای یک خانواده چهار نفره به صورت تخمینی ماهانه 3,093 دلار (11,263 ریال قطر) بدون احتساب هزینه اجاره مسکن است. هزینه های ماهانه یک نفر بدون احتساب اجاره مسکن، 881 دلار (3,207 ریال قطر) تخمین زده می شود.

در این بخش از مطلب به تفکیک، فاکتورهای تشکیل دهنده هزینه زندگی در قطر 2022 را خدمتتان تشریح می کنیم که می تواند برای مشتاقان اخذ اقامت قطر از طرق مختلف به ویژه کار و تحصیل، مفید باشد.

 

هزینه اجاره خانه در قطر

هزینه اجاره خانه در قطر نیز مانند اکثر کشورهای دنیا، بخش نسبتا قابل توجهی از سبد هزینه خانوار را تشکیل می دهد. با ذکر مثال هایی در جدول زیر، هزینه اجاره خانه در قطر، خدمتتان شرح داده می شود:

هزینه اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

حدود 1400 دلار در ماه

هزینه اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

حدود 3000 دلار در ماه

هزینه اجاره آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر

حدود 2289 دلار در ماه

 

هزینه حامل‌ های انرژی و مالیات برای یک آپارتمان 85 متری در ماه حدود 228.95 ریال قطر می باشد. همچنین هزینه یک دقیقه مکالمه درون کشور قطر نیز حدود 0.58 ریال قطر می باشد.

 

هزینه خورد و خوراک در قطر

با توجه به اینکه اکثر مواد غذایی در این کشور وارداتی هستند، هزینه خورد و خوراک در این کشور به هیچ وجه پایین نیست. هزینه خورد و خوراک در قطر نیز مانند اکثر کشورهای دنیا، در شهرهای مختلف این کشور متفاوت است باید در نظر داشت این هزینه برای افرادی که در این کشور مشغول به کار هستند، چندان بالا نیست و تناسب بالایی بین هزینه های زندگی و درآمد در این کشور برقرار است. هزینه خورد و خوراک در قطر در صورتی که خرید از فروشگاه های زنجیره ای همواره تخفیف که در این کشور فراوانند، انجام شود، بسیار به صرفه ترخواهد بود. برخی از اصلی ترین موارد تشکیل دهنده هزینه خورد و خوراک در قطر عبارتند از:

12 عدد تخم مرغ

حدود 11 ریال قطر

1 کیلو پنیر

حدود 31 ریال قطر

1 کیلو گوشت قرمز (گوشت گاو)

حدود 30 ریال قطر

1 کیلو سینه مرغ

حدود 22 ریال قطر

1 لیتر شیر

حدود 6.8 ریال قطر

1 کیلو پرتقال

حدود 5.2 ریال قطر

1 کیلو سیب زمینی

حدود 4 ریال قطر

1 بطری آب 1.5 لیتری

حدود 2 ریال قطر

 

هزینه یک وعده غذا در رستوران معمولی در این کشور حدود 25 ریال قطر است.

 

هزینه حمل و نقل در قطر

درست مانند اغلب کشورهای دنیا، در قطر نیز استفاده از امکانات حمل و نقل عمومی به صرفه تر است و مردم نیز از این امکانات استقبال فراوانی می کنند که این امر موجب کاهش ترافیک و آلودگی هوا نیز شده است. همان طور که ذکر شد، در صورتی که افراد از وسایل عمومی استفاده کننده، هزینه حمل و نقل در قطر، ماهانه رقمی چندان زیاد را برای آنان در بر نخواهد داشت. پارامترهای تشکیل دهنده هزینه حمل و نقل در قطر عبارتند از:

بلیط 1 طرفه اتوبوس درون شهری

بین 3 تا 4 ریال قطر

بلیط 1 طرفه  اتوبوس برون شهری

بین 4 تا 9 ریال قطر

 

درآمد در قطر

به طور میانگین، درآمد در قطر برای نیروی کار مرد نسبت به نیروی کار زن، بالاتر است. حداقل درآمد در قطر در سال 2022، ماهانه 15700 ریال قطر (پس از کسر مالیات و سایر کسورات قانونی) است. حداقل حقوق در این کشور حدود 3980 ریال قطر در ماه است و حداکثر درآمد نیز در این کشور ماهانه 70 هزار ریال قطر است. مشاغل مرتبط با علوم پزشکی در این کشور درآمد مناسبی دارند و با توجه به اینکه این کشور در سال های اخیر زیرساخت های مناسبی برای بخش سلامت تدارک دیده و به نیروی متخصص برای استفاده از این زیرساخت ها نیاز دارد، بازار کار مناسبی نیز برای متخصصان این رشته ها در قطر فراهم است. از این رو تعداد زیادی از پزشکان، داروسازان، پرستاران و متخصصان کلیه رشته های پیراپزشکی، مشتاق هستند تا با شرکت در آزمون پرومتریک قطر و معادل سازی مدارک خود در این کشور، یک جاب آفر دریافت کرده و وارد بازار کار این کشور شوند.

 

 

موسسه مهاجرتی بین المللی پرگاس پارس با همکاری وکلای مجرب آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزا و اقامت کاری در قطر و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را پر نمایید:

021-88662180

فرم مشاوره

اینستاگرام ماکانال ما

  • هزینه زندگی در قطرمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top