info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

نحوه گرفتن دیپلم آبی روسیه

کشور روسیه در سال های اخیر به عنوان یکی از اصلی ترین مقاصد تحصیلی جوانان ایرانی به حساب آمده است. علل متعددی از جمله هزینه نسبتا مناسب تحصیل در این کشور، عدم وجود مشکل در مسیر اخذ ویزای دانشجویی برای دانشجویان ایرانی در این کشور و اعتبار مناسب دانشگاه های روسیه، موجب اقبال دانشجویان ایرانی به تحصیل در این کشور پهناور شده است. در این مطلب قصد داریم برای مشتاقان تحصیل در این کشور، نحوه گرفتن دیپلم آبی روسیه را شرح دهیم.دیپلم آبی روسیه یا ناسترفیکاتسیا چیست؟

می دانیم که پیش از ورود به دانشگاه های روسیه، باید در دوره های پادفک یا پیش دانشگاهی در این کشور شرکت کرد. افرادی که دوره پادفک روسیه را سپری می کنند،  قبل از وارد شدن به کورس اصلی در دانشگاه مورد نظر خود در کشور روسیه، باید مدارک تحصیلی پیشین خود را در این کشور معادل سازی یا ارزشیابی نمایند. وزارت علوم روسیه پس از ارزشیابی مدارک تحصیلی این افراد، به آنان مدرکی آبی رنگ به نام دیپلم آبی روسیه یا ناسترافیکاتسیا اعطا می نماید.

نحوه گرفتن دیپلم آبی روسیه بدین صورت است که فرد متقاضی مدارک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی خود را همراه با ترجمه آن ها به وزارت علوم کشور روسیه ارسال می کند. پس از بررسی، وزارت علوم روسیه مدرک دیپلم آبی روسیه یا ناسترافیکاتسیا را برای وی صادر می کند که معادل با دیپلم دبیرستانی در نظام آموزشی کشور روسیه است و داوطلب می تواند این مدرک را به دانشگاه ارائه دهد تا خود را واجد شرایط ورود به کورس دانشگاهی اعلام نماید. می توان شخصا به همراه فیش بانکی هزینه صدور، مدارک را به اداره مربوطه در شهر مسکو روسیه برد. همچنین می توان از طریق یک نماینده قانونی معتبر این پروسه را جلو برد.

موسسه پرگاس پارس با سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به روسیه، آماده ارائه خدمات قانونی در زمینه اخذ دیپلم آبی روسیه یا ناسترافیکاتسیا به مشتاقان تحصیل در این کشور می باشد.

 

هزینه دیپلم آبی روسیه

همان طور که ذکر شد باید برای پروسه اخذ دیپلم آبی روسیه هزینه هایی پرداخت شود. هزینه ثبت نام در وبسایت مرکز صدور دیپلم آبی در روسیه مبلغ 6500 روبل می باشد. جهت اطلاع از هزینه کارمزد موسسه در انجام خدمات لطفا با شماره ای که در انتهای مطلب درج شده، تماس حاصل فرمایید.

 

مدارک لازم جهت اخذ دیپلم آبی روسیه

لیست مدارک لازم جهت اخذ دیپلم آبی روسیه بدین شرح است:

- کپی و اسکن رنگی پاسپورت فرد متقاضی

ترجمه رسمی پاسپورت فرد متقاضی -

- کپی و اسکن مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات فرد متقاضی

- کپی و اسکن مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات فرد متقاضی

- تکمیل فرم درخواست دیپلم آبی توسط فرد متقاضی

 

 

در پایان لازم به ذکر است جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی و ویزا و مسائل مربوط به تحصیل در روسیه رشته های مختلف به ویژه علوم پزشکی و مهندسی و تعیین وقت مشاوره می توانید با شماره موسسه مهاجرتی پرگاس پارس در ساعات اداری تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را تکمیل فرمایید:

021-88662180

فرم مشاوره

اینستاگرام ماکانال ما

  • نحوه گرفتن دیپلم آبی روسیهمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top