info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

هزینه زندگی در امارات

کشور توریستی و پیشرفته امارات سالهاست به یکی از مقاصد اصلی مهاجرت در سراسر دنیا تبدیل گردیده است. اقتصاد این کشور در شرایطی کاملا رو به رشد قرار دارد و فرصت های شغلی برای افراد ماهر خارجی در این کشور یافت می شود. همچنین عده زیادی به سرمایه گذاری در املاک و مستغلات این کشور می پردازند. علاوه بر این دانشگاه های بین المللی خوبی نیز در این کشور وجود دارد و بسیاری از دانشجویان بین المللی از جمله جوانان ایرانی، این کشور را برای تحصیل خود انتخاب می کنند. در میان هموطنان عزیزمان اشتیاق بالایی به اقامت در این کشور از طرق مختلف دیده می شود. از این رو آشنایی با هزینه زندگی در امارات می تواند برای کلیه این عزیزان بسیار کاربردی باشد که در این مطلب به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.در ابتدای امر باید ذکر کنیم که هزینه زندگی در امارات بسیار زیاد است و این کشور را می توان به طور قطع از کشورهای گران دنیا به حساب آورد. البته برای افرادی که در این کشور کار کرده و درآمد داشته باشند، شرایط مناسب تر است و تناسب خوبی بین درآمد و هزینه های زندگی در این کشور برقرار است. اما افرادی که بعنوان دانشجو به سایر کشورها می روند، عموما با تنگناهای مالی مواجه می شوند. طبیعتا دانشجویان ایرانی که قصد تحصیل در امارات را دارند نیز از این قاعده مستثنی نیستند. زیرا این افراد باید علاوه بر شهریه تحصیل در دانشگاه های این کشور، هزینه های زندگی خود در این کشور را نیز بپردازند که با اینکه این هزینه ها از سایر کشورهای مطرح بعنوان مقصد مهاجرت تحصیلی کمتر است، اما باز هم هزینه چندان کمی نیست.

نکته ای که باید پیش از پرداختن به هزینه های زندگی در این کشور به آن اشاره کنیم، بالا بودن نرخ تورم در چند سال اخیر در این کشور است. ارزش لیر امارات، پول ملی این کشور نیز مرتب در حال پایین آمدن است و این موضوع موجب شده قدرت خرید برای افرادی که در این کشور به کار مشغول هستند، کاهش یابد، هر چند که دستمزدها نیز در این کشور مرتب افزایش پیدا می کند.

 

هزینه زندگی در امارات 2022

هزینه زندگی در امارات در سال 2022 نسبت به سال های قبل کمی بالاتر است. فاکتورهای متعددی مجموعا هزینه زندگی در امارات 2022 را تشکیل می دهند که طبیعتا شهر محل زندگی و سبک زندگی افراد، اصلی ترین فاکتورها در این زمینه محسوب می شوند. دبی  مهم ترین شهر این کشور به حساب می آید و اغلب ایرانی ها نیز تمایل به اقامت در این شهر زیبا و توریستی دارند و  طبیعتا هزینه های زندگی در این شهر نیز بالاتر از اکثر شهرهای امارات است.

قطعا می توان گفت هزینه زندگی در این کشور برای اتباع خارجی زیاد است. اما اگر در همین کشور به کار بپردازید هزینه های شما به نسبت درآمدتان ایده آل خواهد بود. هزینه زندگی در امارات 2022 شامل هزینه هایی از قبیل هزینه خوراک و مسکن و حمل و نقل با توجه به سبک زندگی فرد بین 800 تا 1300 دلار آمریکا در ماه می باشد که باید هزینه اجاره مسکن را نیز به آن اضافه کرد.

در این بخش از مطلب به تفکیک، فاکتورهای تشکیل دهنده هزینه زندگی در امارات 2022 را خدمتتان تشریح می کنیم که می تواند برای مشتاقان اخذ اقامت امارات از طرق مختلف به ویژه کار و تحصیل، مفید باشد.

 

هزینه مسکن در امارات

هزینه مسکن در امارات نیز مانند اکثر کشورهای دنیا، بخش نسبتا قابل توجهی از سبد هزینه خانوار را تشکیل می دهد. این هزینه در دو شهر دبی و ابوظبی به طور معناداری بیش از سایر شهرهای این کشور است.

هزینه اجاره یک آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر دبی

حدود 5500 درهم

هزینه اجاره یک آپارتمان 1 خوابه در حومه شهر دبی

حدود 3700 درهم

هزینه اجاره یک آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر دبی

حدود 10700 درهم

هزینه اجاره یک آپارتمان 3 خوابه در حومه شهر دبی

حدود 7350 درهم

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر دبی

حدود 1200 درهم

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در حومه شهر دبی

حدود 825 درهم

 

هزینه خورد و خوراک در امارات

هزینه خورد و خوراک در این کشو، نسبت به بسیاری از کشورها مناسب است و بسیاری از مواد غذایی تولید خود این کشور است. هزینه خورد و خوراک در امارات نیز مانند اکثر کشورهای دنیا، در شهرهای مختلف این کشور متفاوت است. باید در نظر داشت این هزینه برای افرادی که در این کشور مشغول به کار هستند، چندان بالا نیست و تناسب بالایی بین هزینه های زندگی و درآمد در این کشور برقرار است. هزینه خورد و خوراک در امارات در صورتی که خرید از فروشگاه های زنجیره ای همواره تخفیف که در این کشور فراوانند، انجام شود، بسیار به صرفه ترخواهد بود. برخی از اصلی ترین موارد تشکیل دهنده هزینه خورد و خوراک در امارات عبارتند از:

12 عدد تخم مرغ

حدود 9.5 درهم

1 کیلو پنیر محلی

حدود 16 درهم

1 کیلو گوشت راسته گوساله

حدود 17.5 درهم

1 لیتر شیر

حدود 8 درهم

5 قرص نان

حدود 6 درهم

1 کیلو برنج

حدود 6 درهم

1 کیلو سیب

حدود 7 درهم

1 کیلو موز

حدود 5 درهم

1 کیلو گوجه فرنگی

حدود 5 درهم

1 قوطی نوشابه

حدود 4.5 درهم

1 بطری آب 1.5 لیتری

حدود 1.7 درهم

 

هزینه یک وعده غذا در رستوران معمولی در این کشور حدود 35 درهم امارات است. یک وعده غذایی فست فودی در مک دونالد چیزی حدودی 28 درهم است. یک فنجان قهوه یا کاپوچینو در یک کافه معمولی چیزی حدود 18 درهم امارات هزینه دارد.

 

هزینه حمل و نقل در امارات

درست مانند اغلب کشورهای دنیا، در امارات نیز استفاده از امکانات حمل و نقل عمومی به صرفه تر است.  در امارات استفاده از ماشین شخصی بسیار باب است و انواع ماشین های لوکس را در شهرهای این کشور به ویژه دبی و ابوظبی می توان مشاهده نمود. همان طور که ذکر شد، در صورتی که افراد از وسایل عمومی استفاده کننده، هزینه حمل و نقل در امارات رقم بسیار مناسب تری نسبت به استفاده از خودرو شخصی خواهد داشت. پارامترهای تشکیل دهنده هزینه حمل و نقل در امارات عبارتند از:

هزینه کرایه تاکسی برای یک کورس 1.5 کیلومتری

حدود 3.5 درهم

هزینه یک لیتر بنزین

حدود 2.2 درهم

هزینه استفاده از حمل و نقل عمومی با کارت یک ماهه

حدود 300 درهم

 

هزینه بهداشت و درمان در امارات

هزینه خرید کپسول گاز خانگی در این کشور تا سالانه بیش از 100 لیر می باشد. هزینه برق نیز ماهانه در حدود 200 لیر برای یک خانه با مصرف میانگین می باشد. هزینه آب و فاضلاب یک واحد مسکونی نیز به طور میانگین 50 لیر نرکیه است. هزینه مکالمه با تلفن همراه نیز در این کشور هر دقیقه حدود 1.5 لیر است که البته مرتب توسط اپراتورهای فعال در این کشور در حال افزایش است. هزینه خرید سیمکارت نیز بسیار افزایش یافته و به طور میانگین چیزی حدود 400 لیر می باشد که بسته به اپراتورها می تواند کمتر یا بیشتر باشد.

 

 

موسسه مهاجرتی بین المللی پرگاس پارس با همکاری وکلای مجرب آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزا و اقامت کاری در امارات و سایر کشورها می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را پر نمایید:

021-88662180

فرم مشاوره

اینستاگرام ماکانال ما

  • هزینه زندگی در اماراتمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top