info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

بهترین رشته ها برای تحصیل در مجارستان

در سال های اخیر کشور اروپایی مجارستان به عنوان یکی از بهترین مقاصد تحصیل در خارج از کشور برای جوانان ایرانی به حساب می آمده است. دلایل مختلفی برای این موضوع می ‌توان برشمرد. اولین دلیل، عضویت این کشور در اتحادیه اروپا و پیمان بلونیا است که باعث می شود مدارک تحصیلی اخذ شده در مراکز آموزشی این کشور در کلیه کشورهای پیشرفته عضضو اتحادیه اروپا از جمله آلمان نیز مورد تایید باشند. دلیل دوم، هزینه های نسبتا مناسب زندگی دانشجویی در این کشور نسبت به سایر کشور های اروپایی می باشد. هزینه های تحصیل در مراکز آموزشی این کشور نیز نسبت به اکثر کشورهای پیشرفته پایینتر است. همچنین در مراکز آموزشی کشور مجارستان می توان به زبان های مختلف از جمله آلمانی و انگلیسی نیز به تحصیل پرداخت. در میان کشورهای عضو پیمان شنگن، اخذ ویزای دانشجویی کشور مجارستان به مراتب ساده تر از سایر کشور ها برای جوانان ایرانی بوده است و این خود یکی از اصلی‌ ترین دلایل استقبال از تحصیل در مجارستان برای هموطنان عزیزمان به شمار می ‌رود. علاوه براین می توان از دوره های پیش دانشگاهی و کالج به این کشور وارد شد و برای ورود به این دوره ها در کشور مجارستان، هیچ مشکلی برای اخذ ویزا برای جوانان و نوجوانان ایرانی وجود ندارد، این در حالی است که در اکثر کشورهای اروپایی اخذ ویزا برای دوره های کالج برای جوانان ایرانی بسیار مشکل و بعضا غیر ممکن است. در این مطلب قصد داریم به تفصیل به بهترین رشته ها برای تحصیل در مجارستان اشاره نماییم.دوره های کالج در مجارستان

در کالج های بسیار معتبر کشور مجارستان می توان دوره های بسیار کاربردی و مناسبی را گذراند. یکی از آن ها دوره های کالج زبان انگلیسی در مجارستان است که فرصت بسیار خوبی برای یادگیری زبان انگلیسی برای ورود به دوره های دانشگاهی انگلیسی زبان در سراسر دنیاست. محیط این کالج ها به صورتی است که دانشجو به سرعت می تواند زبان انگلیسی را به صورت عملی و کاربردی بیاموزد. اگر فردی دوره های زبان انگلیسی را در کالج های این کشور بگذراند، در صورتی که قصد تحصیل در مجارستان در مقطع دانشگاهی را نیز داشته باشد، نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر همچون آیلتس نخواهد داشت. بلکه فقط باید مدرک پایان دوره کالج زبان را برای ثبت نام در دانشگاه های این کشور ارائه نماید. هزینه این دوره ها در کالج های محتلف این کشور متفاوت است. اما می توان گفت به طور میانگین، هزینه یک دوره زبان انگلیسی در مجارستان، حدود 5000 یورو است که هزینه خوابگاه و خورد و خوراک را در بر نمی گیرد.

دوره های پری مدیکال در مجارستان نیز بشدت مورد استقبال هموطنان عزیزمان قرار گرفته است. در کالج های مطرح این کشوز از جمله کالج دونا و کالج اویسینا می توان این دوره ها که در واقع دوره پیش دانشگاهی پزشکی در این کشور هستند را گذراند. در این دوره ها نیز تسلط به زبان مورد نظر داوطلب که می تواند انگلیسی، آلمانی و یا مجاری باشد، تقویت می گردد. داوطلبین پس از گذراندن این دوره ها توانایی لازم برای موفقیت در آزمون ورودی پزشکی دانشگاه های مجارستان و معادل آن، آزمون ورودی پزشکی دانشگاه های کلیه کشورهای اروپایی را به دست می آورند. شهریه این دوره ها نیز در کالج های مختلف متفاوت است که از 4900 تا 9900 یورو در سال متغیر است.

 

تحصیل رشته های علوم پزشکی در مجارستان

آزمون ورودی رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه های مجارستان در دو مرحله کتبی و شفاهی است. بخش کتبی شامل 20 سوال زیست شناسی، 20 سوال شیمی و 60 سوال زبان انگلیسی است. در بخش شفاهی هم سوالاتی در زمینه های زیست شناسی، شیمی، فیزیک و انگیزه ورود به دوره های رشته پزشکی پرسیده می شود.

دوره های تحصیل پزشکی در مجارستان بیش از سایر دوره های تحصیلی در این کشور مورد استقبال هموطنانمان است. این دوره ها 6 سال به طول می انجامد و بسته به دانشگاه محل تحصیل، شهریه ای بین 9 تا 17 هزار یورو در سال دارند.

دوره های تحصیل دندانپزشکی در مجارستان نیز بسیار زیاد مورد استقبال هموطنانمان است. این دوره ها 5 سال به طول می انجامد و بسته به دانشگاه محل تحصیل، شهریه ای بین 16 تا 19 هزار یورو در سال دارند.

شرکت در دوره های تحصیل داروسازی در مجارستان نیز مورد استقبال هموطنانمان است. این دوره ها نیز 5 سال به طول می انجامد و بسته به دانشگاه محل تحصیل، شهریه ای بین 8 تا 12 هزار یورو در سال دارند.

طول دوره های تحصیل دامپزشکی در مجارستان نیز 5 سال می باشد. برخی از جوانان هموطنمان برای ورود به دوره های تحصیلی رشته های پیراپزشکی در مجارستان نیز مشتاق هستند. اغلب این افراد داوطلب ورود به دوره های تحصیلی رشته های فیزیوتراپی، پرستاری، بینایی سنجی و مشاوره پزشکی در دانشگاه های این کشور هستند.

 

تحصیل رشته های فنی مهندسی در مجارستان

طول دوره های تحصیل رشته های فنی مهندسی در مجارستان بین 3 تا 4 سال می باشد و تعداد قابل توجهی دانشجوی ایرانی نیز در دانشگاه های این کشور به تحصیل این رشته ها می پردازند. برای ورود به این دوره ها می توان در دوره 1 ساله پیش دانشگاهی مهندسی در این کشور نیز وارد شد. محبوب ترین رشته های فنی مهندسی، معماری، کامپیوتر، فناوری اطلاعات، عمران، شیمی، بیوتکنولوژی، برق و مکانیک هستند که دانشجویان ایرانی مشتاق ورود به آن ها هستند. البته به طور واضحی تعداد مشتاقان ورود به این دوره ها کمتر از دوره های رشته هایی همچون پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی است.

 

تحصیل رشته های علوم انسانی در مجارستان

عده ای از جوانان ایرانی که مشتاق تحصیل رشته های علوم انسانی هستند نیز مجارستان را بعنوان مقصد مهاجرت تحصیلی خود برمی گزینند. محبوب ترین رشته های این گروه عبارتند از: روان شناسی، حقوق، مدیریت، بازرگانی، مدیریت مالی، جهانگردی، روابط بین الملل و هنر. البته برای ورود به این دوره ها نیز امکان شرکت در دوره های پیش دانشگاهی در کشور مجارستان وجود دارد و اغلب افرادی که قصد ورود به دوره های مدیریت، بازرگانی و روانشناسی در دانشگاه های این کشور را دارند، دوره های پیش دانشگاهی را نیز می گذرانند.

 

در پایان لازم به ذکر است جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی و ویزا و مسائل مربوط به تحصیل رشته های مختلف به ویژه علوم پزشکی و مهندسی در دانشگاه های مجارستان و تعیین وقت مشاوره می توانید با شماره موسسه مهاجرتی پرگاس پارس در ساعات اداری تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را تکمیل فرمایید:

021-88662180

فرم مشاوره

اینستاگرام ماکانال ما

  • بهترین رشته ها برای تحصیل در مجارستانمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top