info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

بهترین کشور برای مهاجرت معلمان

معلمان از اقشار بسیار مهم جامعه به شمار می ‌روند که در اکثر جوامع از احترام و ارج و قرب بالایی برخوردارند. اما شرایط کار و میزان رفاه معلمان در کشورهای مختلف یکسان نیست. عده ای از معلمان رشته ‌های مختلف در نقاط مختلف دنیا از جمله در کشور عزیزمان ایران برای دستیابی به شرایط زندگی و درآمدی بهتر به مهاجرت می ‌اندیشند. اما همانطور که برای مشاغل دیگر نیز ذکر شد، معلمان نیز نباید مهاجرت را هدف اصلی برای خود در نظر بگیرند و حتماً باید مهاجرت به عنوان یک وسیله برای دستیابی به شرایط بهتر زندگی و آینده بهتر کاری برای آنان منظور داشته شود. به همین جهت پیش از هر اقدامی این عزیزان باید شرایط کشورهای مختلف برای اعطای اقامت و همچنین شرایط درآمدی رشته خود در آن کشورها را مورد مقایسه قرار دهند و بسته به شرایط خود بهترین کشور برای مهاجرت معلمان را انتخاب نموده و سپس اقدام نمایند.نکته بسیار مهمی که نباید از ذهن دور داشته شود این است که به هیچ وجه نمی ‌توان یک کشور را به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت معلمان ذکر نمود. زیرا برای هر فردی بسته به شرایط وی کشور مناسب مهاجرت می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال یکی از مواردی که در انتخاب مقصد مهاجرت کاری باید در نظر گرفته شود زبان کشورهاست. برای هر فردی بسته دانش و مهارتهای ارتباطی خود با توجه به این فاکتور، کشوری خاص می ‌تواند مقصد مهاجرت مناسب به حساب آید. به عنوان مثال افرادی که به زبان انگلیسی تسلط بالایی دارند برایشان کشورهایی همچون کانادا، استرالیا، انگلستان، آمریکا و نیوزلند بهترین گزینه های مهاجرت کاری به حساب می آیند. برای افرادی که به زبان‌ آلمانی مسلط هستند نیز کشورهای آلمان، اتریش و سوئیس بهترین گزینه ها به حساب می آیند.

همچنین دیگر فاکتوری که در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت معلمان باید در نظر گرفته شود، قوانین کشورهای مختلف در اعطای اقامت به معلمان است که در برخی از کشورها شرایط و قوانین تدوین شده ساده تر بوده و در برخی دیگر با پیچیدگی های بیشتری همراه است.

حال به شرایط اعطای اقامت و همچنین وضعیت معلمان در کشورهایی که اصلی ترین مقاصد مهاجرت ایرانیان به شمار می ‌روند، اشاره می نماییم تا معلمان عزیز در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت معلمان با اطلاعات کامل تری اقدام نمایند.

 

مهاجرت معلمان به کانادا

قطعا کشور کانادا که اصلی ترین مقصد مهاجرت در دنیا به شمار می رود را می توان یکی از اصلی ترین گزینه ها در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت معلمان به حساب آورد. مهاجرت از روش Express Entry یک گزینه عالی برای کسانی است که به دنبال مهاجرت به کانادا به عنوان معلم هستند. این یکی از رایج ‌ترین راه‌ ها برای مهاجرت معلمان به کانادا است که تحت برنامه Skilled Worker Stream است، که یک برنامه فدرال است و توسط Express Entry مدیریت می شود.

افرادی که به عنوان معلم به کشور کانادا مهاجرت می ‌کنند، برای آنکه بتوانند شانس بیش تری برای تدریس در این کشور پیدا کنند، باید شرایط زیر را دارا باشند :

- سطح تحصیلات تکمیلی آن ‌ها در بالاترین سطح ممکن باشد.

- حداقل برای مدت زمان یک سال تجربه کاری در زمینه‌ های شغلی مدیریتی، حرفه ‌ای، یا فنی داشته باشند.

- به یکی از زبان ‌های فرانسوی یا انگلیسی مسلط باشند.

- توانایی سازگاری با شرایط معلمی ‌در کانادا را داشته باشند که این توانایی توسط آزمون ارزیابی سنجیده می ‌شود.

کشور کانادا دارای یک لیست به نام لیست NOC می‌باشد که در آن برای هر شغلی کد اختصاصی در نظر گرفته شده است. بنابراین اگر قصد مهاجرت به عنوان معلم به این کشور را دارید می ‌بایست در لیست فوق کد شغل مورد نظر خود را بیابید. مثلا کد معلم دبیرستان 4031، کد معلم مدرسه ابتدایی و مهد کودک 4032 و کد دستیار معلم مدارس ابتدایی و متوسطه 4413 است.

دستمزدها در کانادا برای معلمان به تناسب عنوان شغلی آنها متفاوت است. به عنوان مثال: یک معلم پیش دبستانی حقوقی حدود 18.00 دلار کانادا در ساعت دریافت می کند. اما حقوق بک دستیار معلم 22.50 دلار کانادا در ساعت است. حقوق یک معلم مهد کودک 25.00 دلار کانادا در ساعت است. همچنین حقوق معلم مدرسه ابتدایی 37.28 دلار کانادا در ساعت می باشد. یک معلم مدرسه ابتدایی 33.63 دلار کانادا در ساعت دستمزد می گیرد.

 

مهاجرت معلمان به سوئد

سوئد به عنوان قدرت صنعتی منطقه اسکاندیناوی که از مرفه ترین کشورهای دنیا به حساب می آید نیز می تواند مقصد مناسبی برای مهاجرت معلمان رشته های مختلف به حساب آید. در این کشور اروپایی نیز نه تنها برای اعطای اقامت، شرایط و تسهیلات ویژه ای برای معلمان در نظر گرفته شده است.

 

مهاجرت معلمان به هلند

کشور پیشرفته هلند نیز از کشورهای بسیار مناسب برای مهاجرت معلمان به حساب می آید. در این کشور نیز شرایط کار و اقامت و همچنین احترام و ارج و قرب مناسبی برای معلمان وجود دارد.

 

مهاجرت معلمان به استرالیا

کشور استرالیا که همانند کانادا از اصلی ترین مقاصد مهاجرت در دنیا به شمار می رفته است را نیز می توان یکی دیگر از گزینه های اصلی انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت معلمان به حساب آورد.  به منظور استفاده از فرصت مهاجرت معلمان به استرالیا، متقاضیان باید هم سوابق تحصیلی دانشگاهی قابل قبولی داشته باشند و هم از تجربه و سابقه تدریس مناسبی برخوردار باشند. همچنین مدارک آنان باید در استرالیا مورد تایید قرار گرفته و از آزمون های مربوطه نیز سربلند بیرون بیایند تا مجوز تدریس پیدا کنند. طبیعتا داشتن مدرک زبان انگلیسی نیز برای دستیابی به این شانس کاری و اقامتی، لازم می باشد. این کشور در بسیاری از رشته ها جزو بهترین گزینه های مهاجرت محسوب می شود و بعنوان مثال بسیاری آن را بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان می دانند.

 

مهاجرت معلمان به آلمان

کشور پیشرفته آلمان که اصلی ترین مقصد مهاجرت در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا به شمار می رود نیز از کشورهای بسیار مناسب برای مهاجرت معلمان به حساب می آید. در این کشور نیز شرایط کار و اقامت و همچنین احترام و ارج و قرب مناسبی برای معلمان وجود دارد. طبیعتا برای دریافت مجوز تدریس در این کشور پیشرفته نیز داشتن مدارک تحصیلی دانشگاهی، تجربه کاری تدریس و همچنین داشتن مدرک زبان آلمانی که زبان رسمی این کشور به شمار می رود، لازم است.

 

مهاجرت معلمان به سوئیس

سوئیس همواره به عنوان کشوری با سطح رفاه اجتماعی بسیار بالا شناخته می شده است. از این رو درآمد اقشار مختلف از جمله معلمان در این کشور تناسب بسیار خوبی با هزینه های زندگی دارد. برای ورود به بازار کار تدریس در این کشور و دریافت مجوز تدریس، فرد متقاضی باید سوابق تحصیلی دانشگاهی و همچنین تجربه تدریس داشته باشد. علاوه بر این، بسته به منطقه ای از کشور سوئیس که فرد متقاضی قصد کار در آن را دارد، باید مدرک زبان آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی دریافت کند.

 

مهاجرت معلمان به نیوزلند

کشور نیوزلند که از اصلی ترین مقاصد مهاجرت در دنیا به شمار می رفته است را نیز می توان یکی دیگر از گزینه های اصلی انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت معلمان به حساب آورد.  به منظور استفاده از فرصت مهاجرت معلمان به نیوزلند، متقاضیان باید هم سوابق تحصیلی دانشگاهی قابل قبولی داشته باشند و هم از تجربه و سابقه تدریس مناسبی برخوردار باشند. همچنین مدارک آنان باید در نیوزلند مورد تایید قرار گرفته و از آزمون های مربوطه نیز سربلند بیرون بیایند تا مجوز تدریس پیدا کنند. طبیعتا داشتن مدرک زبان انگلیسی نیز برای دستیابی به این شانس کاری و اقامتی، لازم می باشد.

 

موسسه مهاجرتی بین المللی پرگاس پارس با همکاری وکلای مجرب آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اقامت کاری متخصصان مشاغل مختلف از جمله معلمان در کلیه کشورهای دنیا می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را پر نمایید:

021-88662180

فرم مشاوره

اینستاگرام ماکانال ما

  • بهترین کشور برای مهاجرت معلمانمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top