info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

لیست کشورهای بدون ویزا با پاسپورت ترکیه در سال 2022

می دانیم که هر سال کشورها با یکدیگر توافقنامه هایی جهت تسهیل سفرهای اتباعشان امضا می کنند و بر این اساس ارزش و قدرت گذرنامه کشورها بالا می رود. ترکیه نیز در سال های اخیر توافقنامه های زیادی با کشورهای مختلف امضا کرده و دارندگان پاسپورت و تابعیت این کشور می توانند از این مزیت بهره مند شوند. در این مطلب قصد داریم به لیست کشورهای بدون ویزا با پاسپورت ترکیه در سال 2022 که آخرین آپدیت فعلیست اشاره نماییم.می دانیم که بسیاری از هموطنانمان مشتاق اخذ پاسپورت ترکیه هستند و برای این کار حاضرند ملکی به ارزش حداقل 400 هزار دلار در این کشور زیبای توریستی تهیه نمایند. جهت اطلاع این عزیزان باید ذکر کرد که سال به سال ارزش پاسپورت ترکیه در حال افزایش است. بعنوان مثال در اوایل سال جدید میلادی دولت ترکیه اعلام کرد موافقتنامه هایی با شش کشور اروپایی از جمله انگلستان، اتریش، هلند، بلژیک، اسپانیا و لهستان به امضا و اجرا رسانده که اتباع ترکیه بتوانند بدون نیاز به اخذ ویزا به این کشورها سفر نمایند و بالعکس این موضوع نیز برقرار است. طبیعتا این موضوع موجب رونق بیشتر صنعت گردشگری ترکیه نیز می شود و موجب سهولت بیشتر ورود گردشگران اروپایی به شهرهای توریستی این کشور می گردد.

در سال 2022، کشورهایی که با پاسپورت ترکیه میتوان بدون ویزا به آن ها سفر کرد، به تفکیک قاره ای که کشورها در آن قرار دارند، عبارتند از:

 

اروپا:
 
آلبانی: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد آلبانی شده و 90 روز اقامت داشته باشد.       
آذربایجان: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد آذربایجان شده و 90 روز اقامت داشته باشد. اما اقامت بیش از 15 روز در خارج از هتل نیازمند ثبت نام در سامانه پلیس محلی است.       
ارمنستان: ویزا در هنگام ورود.             
بلاروس: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد بلاروس شده و 30 روز اقامت برای فعالیت های توریستی و کسب و کار داشته باشد.       
بوسنی و هرزگوین: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد بوسنی شده و 90 روز در طول یک دوره شش ماهه در این شکرو اقامت داشته باشد.       
گرجستان: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد گرجستان شده و 12 ماه اقامت برای فعالیت های توریستی و کسب و کار داشته باشد.       
کوزوو: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد کوزوو شده و 90 روز اقامت داشته باشند.       
مولداوی: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد مولداوی شده و 90 روز اقامت داشته باشد.       
مونته نگرو: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد مونته نگرو شده و 90 روز اقامت داشته باشد.       
مقدونیه شمالی: بدون ویزا.               
صربستان: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد صربستان شده و 90 روز اقامت داشته باشد.       
اوکراين: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد مقدونیه شمالی شده و 90 روز در یک دوره 6 ماهه اقامت داشته باشد.

 

آمریکا:
 
آرژانتین: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد آرژانتین شده و 90 روز اقامت داشته باشد.       
بلیز: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد بلیز شده و 90 روز اقامت داشته باشد. لازم به ذکر است که کشور بلیز، خود از کشورهای محبوب در زمینه اعطای تابعیت است و برخی هموطنانمان مشتاق اخذ پاسپورت بلیز هستند.       
بولیوی: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد بولیوی شده و 90 روز اقامت داشته باشد.       
برزیل: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد برزیل شده و 90 روز اقامت داشته باشد.       
شیلی: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد شیلی شده و 90 روز اقامت داشته باشد.       
کلمبیا: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد کلمبیا شده و 90 روز اقامت داشته باشد. این اقامت می تواند تا 180 روز در یک دوره یک ساله تمدید گردد.       
کاستاریکا: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد کاستاریکا شده و 90 روز اقامت داشته باشد.       
اکوادور: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد اکوادور شده و 90 روز اقامت داشته باشد.       
السالوادور: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد السالوادور شده و 90 روز اقامت داشته باشد.       
گواتمالا: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد گواتمالا شده و 90 روز اقامت داشته باشد.       
هندوراس: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد هندوراس شده و 90 روز اقامت داشته باشد.       
مکزیک: مجوز الکترونیکی سفر: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد مکزیک شود. اما ملزم به عبور از سیستم مجوز الکترونیکی برای اخذ ویزای 30 روزه می باشد. افرادی که ویزای کانادا، بریتانیا، ایالات متحده آمریکا، شنگن در اروپا و ژاپن را دارند، ممکن است تا 180 روز مجوز اقامت بگیرند.       
نیکاراگوئه: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد نیکاراگوئه شده و 90 روز اقامت داشته باشد.       
پاناما: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد پاناما شده و 180 روز اقامت داشته باشد.       
پاراگوئه: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد پاراگوئه شده و 90 روز اقامت داشته باشد.       
پرو: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد پرو شده و ممکن است تا 6 ماه مجوز اقامت اخذ نمایند.       
اوروگوئه: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد اوروگوئه شده و 90 روز اقامت داشته باشد.       
ونزوئلا: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد ونزوئلا شده و 90 روز اقامت داشته باشد.

 

آسیا:

برونئی: بدون ویزا: دارندگان پاسپورت ترکیه برای ورود به برونئی نیاز به ویزا ندارند. اقامت 30 روزه به محض ورود اعطا می شود.       
کامبوج: ویزا در هنگام ورود: دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند به محض ورود یا از طریق eVisa آنلاین برای سفر به کامبوج ویزا دریافت کنند. اقامت 30 روزه برای مقاصد گردشگری اعطا می شود. ویزا را می توان در فرودگاه بین المللی کامبوج در پنوم پن و فرودگاه بین المللی زیم درو یا آنلاین دریافت کرد.       
اندونزی: بدون ویزا: دارندگان پاسپورت ترکیه برای ورود به اندونزی نیاز به ویزا ندارند. اقامت 30 روزه به محض ورود در بنادر ورودی منتخب اعطا می شود.       
ایران: بدون ویزا: شهروندان ترکیه نیاز به ویزا برای ورود به ایران ندارند و مجوز اقامت تا 3 ماه را دارند.       
ژاپن: بدون ویزا: دارندگان پاسپورت ترکیه برای ورود به ژاپن نیاز به ویزا ندارند. اقامت 90 روزه به محض ورود اعطا می شود.       
اردن: بدون ویزا: دارندگان پاسپورت ترکیه برای ورود به اردن نیاز به ویزا ندارند. حداکثر اقامت مجاز 3 ماه است.       
قزاقستان: بدون ویزا: دارندگان پاسپورت ترکیه برای ورود به قزاقستان نیاز به ویزا ندارند و می توانند تا 1 ماه را در آنجا بگذرانند. اما، نیاز به مجوز ویژه ای برای شهر بایکونور و مناطق اطراف آن در اوبلاست کیزیلوردا، و شهر گووردیسکی در نزدیکی آلماتی دارند.       
کویت: ویزا در هنگام ورود: دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند به صورت آنلاین eVisa تک ورود یا ویزا در هنگام ورود به کویت دریافت کنند. به مسافران اقامت 3 ماهه تنها برای مقاصد توریستی اعطا می شود. eVisa در صورت تایید به مدت 30 روز معتبر است. مسافرانی که به دلایل دیگر سفر می کنند ملزم به درخواست ویزا در سفارت هستند.       
قرقیزستان: بدون ویزا: دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند بدون نیاز به ویزا وارد قرقیزستان شوند و تا 30 روز اقامت داشته باشند.       
لبنان: ویزا در هنگام ورود: دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند ویزای چند بار ورود در هنگام ورود به فرودگاه بین المللی بیروت و بنادر منتخب دریافت کنند که به مدت 90 روز معتبر است و برای 30 روز دیگر نیز قابل تمدید است. مسافران باید بلیط معتبر غیر قابل استرداد برای بازگشت، شماره تلفن و آدرس در لبنان داشته باشند.       
لائوس: ویزا در هنگام ورود: دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند در هنگام ورود به هر فرودگاه بین المللی در لائوس و از طریق eVisa آنلاین ویزا دریافت کنند که هر دو به آن ها مجوز اقامت به مدت 30 روز را می دهد.       
ماکائو: بدون ویزا: دارندگان پاسپورت ترکیه برای ورود به ماکائو نیاز به ویزا ندارند. اقامت 30 روزه به محض ورود اعطا می شود.       
مالزی: بدون ویزا: دارندگان پاسپورت ترکیه برای ورود به مالزی نیاز به ویزا ندارند و مجوز اقامت تا 3 ماه را دارند.       
مالدیو: ویزا در هنگام ورود: دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند هنگام ورود به مالدیو ویزا دریافت کنند. اقامت 30 روزه تنها برای مقاصد گردشگری اعطا می شود. اگر مسافران به دلایل دیگری سفر می کنند باید دعوت نامه ارائه دهند. دسترسی به سایر جزایر بدون مجوز از دولت ممنوع است. بلیط معتبر برای بازگشت، اثبات محل اقامت و تمکن مالی و همچنین گواهی واکسیناسیون تب زرد مورد نیاز است. پاسپورت حداقل 6 ماه باید دارای اعتبار باشد.       
مغولستان: بدون ویزا: دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند بدون ویزا به مغولستان سفر کنند و تا 30 روز اقامت داشته باشند.       
نپال: ویزا در هنگام ورود: دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند هنگام ورود به فرودگاه بین المللی کاتماندو و تمام مرزها ویزا دریافت کنند. مسافران می توانند در صورت نیاز درخواست ویزای چندبار ورود کنند. ویزای 90 روزه به محض ورود اعطا خواهد شد.       
عمان: ویزا در هنگام ورود: دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند در بدو ورود ویزا بگیرند.       
پاکستان: مجوز الکترونیکی سفر.
فیلیپین: بدون ویزا: دارندگان پاسپورت ترکیه برای ورود به فیلیپین نیاز به ویزا ندارند. اقامت 30 روزه به محض ورود اعطا می شود.       
قطر: بدون ویزا: دارندگان پاسپورت ترکیه برای ورود به قطر نیاز به ویزا ندارند. اقامت 90 روزه به محض ورود اعطا می شود.       
سنگاپور: بدون ویزا: دارندگان پاسپورت ترکیه برای ورود به سنگاپور نیاز به ویزا ندارند. اقامت 30 روزه به محض ورود اعطا می شود.       
کره جنوبی: بدون ویزا: دارندگان پاسپورت ترکیه برای ورود به کره جنوبی نیاز به ویزا ندارند. اقامت 90 روزه به محض ورود اعطا می شود.       
سری لانکا: مجوز الکترونیکی سفر.           
سوریه: بدون ویزا.                  
تاجیکستان: ویزا در هنگام ورود: دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند به صورت آنلاین یا هنگام ورود به فرودگاه دوشنبه برای هدف توریستی یا کسب و کار eVisa دریافت کنند. اقامت توریستی 45 روزه به محض ورود اعطا می شود و ویزا به مدت 90 روز معتبر است. مسافران می توانند در صورت نیاز درخواست تمدید کنند.       
تایلند: بدون ویزا: دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند بدون ویزا به تایلند سفر کنند و تا 30 روز اقامت داشته باشند. در صورت سفر با وسیله ای غیر از هواپیما، تنها دو بازدید سالانه مجاز است.       
تیمور شرقی: ویزا در هنگام ورود: دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند در بدو ورود ویزا برای ورود به تیمور شرقی دریافت کنند. اقامت 30 روزه به محض ورود اعطا می شود.       
ازبکستان: بدون ویزا: دارندگان پاسپورت ترکیه برای ورود به ازبکستان نیاز به ویزا ندارند. اقامت 30 روزه به محض ورود اعطا می شود.

 

آفریقا:
   
بوتسوانا: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد بوتسوانا شده و 90 روز اقامت داشته باشد.       
جزایر کیپ ورد: ویزا در هنگام ورود: اقامت 30 روزه به محض ورود  به اتباع ترکیه اعطا می شود. توجه داشته باشید که دارندگان پاسپورت ترکیه باید حداقل 6 روز قبل از سفر ثبت نام کنند.       
جزایر کومور: ویزا در هنگام ورود: دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند ویزا هنگام ورود دریافت کنند. پاسپورت باید 6 ماه اعتبار داشته باشد و اثبات بازگشت یا بلیط بازگشت مورد نیاز است. حداکثر اقامت ۴۵ روز است.       
سوازیلند: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد سوازیلند شده و 30 روز اقامت داشته باشد.       
گابون: ویزا در هنگام ورود: دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند به صورت آنلاین و یکبار ورود یا چندبار ورود برای سفر به گابن درخواست ویزا کنند. آنها همچنین واجد شرایط درخواست ویزا در هنگام ورود هستند در صورتیکه از طریق فرودگاه بین المللی لیبرویل وارد کشور شوند. در آنجا به آنها اقامت ۹۰ روزه برای مقاصد توریستی اعطا خواهد شد.       
گامبیا: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد گامبیا شده و 90 روز اقامت داشته باشد.       
گینه بیسائو: ویزا در هنگام ورود: دارنده پاسپورت ترکیه می تواند بمحض ورود به گینه بیسائو مجوز اقامت 30 روزه دریافت کند.       
کنیا: ویزا در هنگام ورود: دارنده پاسپورت ترکیه می تواند به صورت آنلاین برای eVisa یا ویزای در هنگام ورود درخواست دهند و مجوز اقامت تا 90 روز دریافت کند.       
ماداگاسکار: ویزا در هنگام ورود: دارنده پاسپورت ترکیه می تواند به صورت آنلاین برای eVisa یا ویزای در هنگام ورود درخواست دهند و مجوز اقامت تا 90 روزه و تک ورود دریافت کند. همچنین امکان اخذ ویزا در بدو ورود هم وجود دارد.       
موریتانی: ویزا در هنگام ورود: دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند در هنگام ورود به فرودگاه بین المللی نوکشات اومتونسی ویزا دریافت کنند. گواهی واکسیناسیون تب زرد به محض ورود مورد نیاز است.       
موریس: ویزا در هنگام ورود: دارندگان پاسپورت ترکیه برای ورود به موریس نیاز به ویزا ندارند. اقامت 90 روزه به محض ورود اعطا می شود.       
مراکش: ویزا در هنگام ورود: دارندگان پاسپورت ترکیه برای ورود به مراکش نیاز به ویزا ندارند و مجوز اقامت تا 3 ماه را دارند.       
موزامبیک: ویزا در هنگام ورود: دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند به محض ورود به موزامبیک ویزا دریافت کنند. معمولاً پول نقد برای پرداخت مورد نیاز است اما فرودگاه ماپوتو هم اکنون پرداخت کارت اعتباری را نیز می پذیرد. اقامت 30 روزه تنها برای مقاصد گردشگری اعطا می شود.       
نامیبیا: ویزا در هنگام ورود: دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند در هنگام ورود ویزا دریافت کنند.       
رواندا: ویزا در هنگام ورود: دارنده پاسپورت ترکیه می تواند به صورت آنلاین برای eVisa یا ویزای در هنگام ورود درخواست دهند و مجوز اقامت تا 30 روز دریافت کند. ویزای در هنگام ورود برای مقاصد گردشگری و کسب و کار هم قابل دریافت است.       
سائوتومه و پرینسیپ: بدون ویزا: دارندگان پاسپورت ترکیه برای ورود به سائو تومه و پرینیپ نیاز به ویزا ندارند اما ملزم به ارائه گواهی بین المللی واکسیناسیون هستند. اقامت تا 15 روز مجاز می باشد.       
سنگال: ویزا در هنگام ورود: دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند در هنگام ورود ویزا دریافت کنند که به آن ها مجوز اقامت تا حداکثر 90 روز را می دهد.       
سیشل: ویزا در هنگام ورود: دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند در هنگام ورود ویزا برای ورود به سیشل و اقامت تا3 ماه دریافت کنند.       
سیرالئون: ویزا در هنگام ورود: دارندگان پاسپورت ترکیه تنها در هنگام ورود به سیرالئون می توانند ویزا دریافت کنند و تا 30 روز اقامت داشته باشند.       
سومالی: ویزا در هنگام ورود: دارندگان پاسپورت ترکیه در هنگام ورود به فرودگاه موگادیشو، بوساسو و گالسیائو می توانند ویزا دریافت کنند و تا 30 روز اقامت داشته باشند.       
آفریقای جنوبی: بدون ویزا: دارندگان پاسپورت ترکیه برای ورود به آفریقای جنوبی نیاز به ویزا ندارند و می توانند تا 30 روز اقامت داشته باشند.       
سودان: ویزا در هنگام ورود: شهروندان ترکيه می توانند به عنوان توريست از سودان ديدن کنند. در صورت سفر به مقصد بیش از 25 مایل خارج از خارطوم نیاز به مجوز ویژه می باشد.       
تانزانیا: ویزا در هنگام ورود: دارنده پاسپورت ترکیه می تواند به صورت آنلاین برای eVisa یا ویزای در هنگام ورود درخواست دهند و مجوز اقامت تا 90 روز دریافت کند.       
توگو: ویزا در هنگام ورود: دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند هنگام ورود به توگو ویزا دریافت کنند و تنها برای مقاصد گردشگری اقامت 7 روزه دریافت کنند. پاسپورت ها باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشند و حداقل به مدت 1 سال معتبر باشند.       
تونس: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد ساموآ شده و 90 روز اقامت داشته باشد.       
اوگاندا: ویزا در هنگام ورود: دارنده پاسپورت ترکیه می تواند به صورت آنلاین برای eVisa یا ویزای در هنگام ورود درخواست دهند و مجوز اقامت تا 90 روز دریافت کند.       
زامبیا: ویزا در هنگام ورود: دارنده پاسپورت ترکیه می تواند به صورت آنلاین برای eVisa یا ویزای در هنگام ورود درخواست دهند و مجوز اقامت تا 90 روز دریافت کند.       
زیمبابوه: ویزا در هنگام ورود: دارنده پاسپورت ترکیه می تواند به صورت آنلاین برای eVisa یا ویزای در هنگام ورود درخواست دهند و مجوز اقامت تا 90 روز دریافت کند.

 

اقیانوسیه:
 
فیجی: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد فیجی شده و 4 ماه اقامت داشته باشد.       
جزایر مارشال: ویزا در هنگام ورود: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد جزایر مارشال شده و 90 روز اقامت داشته باشد.       
میکرونزی: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد میکرونزی شده و به محض ورود 180 روز اقامت دریافت کنند.       
جزیره پالائو: ویزا در هنگام ورود: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد جزیره پالائو شده و 30 روز اقامت داشته باشد.       
ساموآ: ویزا در هنگام ورود: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد ساموآ شده و 60 روز اقامت داشته باشد.       
تونگا: ویزا در هنگام ورود: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد تونگا شده و 31 روز اقامت داشته باشد.       
تووالو: ویزا در هنگام ورود: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد تووالو شده و 1 ماه اقامت داشته باشد.       
وانواتو: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد وانواتو شده و 30 روز اقامت داشته باشد. لازم به ذکر است که کشور وانواتو، خود از کشورهای محبوب در زمینه اعطای تابعیت است و برخی هموطنانمان مشتاق اخذ پاسپورت وانواتو هستند.

 

کارائیب:

آنتیگوآ و باربودا: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد آنتیگوآ و باربودا شده و 6 ماه اقامت داشته باشد. لازم به ذکر است که کشور آنتیگوآ و باربودا، خود از کشورهای محبوب در زمینه اعطای تابعیت است و برخی هموطنانمان مشتاق اخذ پاسپورت آنتیگوآ و باربودا هستند.       
باهاماس: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد باهاماس شده و 8 ماه اقامت داشته باشد.       
باربادوس: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد بابادوس شده و 6 ماه اقامت داشته باشد.       
دومینیکا: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد دومینیکا شده و 21 روز اقامت داشته باشد. لازم به ذکر است که کشور دومینیکا، خود از کشورهای محبوب در زمینه اعطای تابعیت است و برخی هموطنانمان مشتاق اخذ پاسپورت دومینیکا هستند.       
جمهوری دومینیکن: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد جمهوری دومینیکن شده و 90 روز اقامت داشته باشد.       
هائیتی: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد هائیتی و نویس شده و 90 روز اقامت داشته باشد.       
جامائیکا: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد جامائیکا شده و 90 روز اقامت داشته باشد.       
سنت کیتس و نویس: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد سنت کیتس و نویس شده و 90 روز اقامت داشته باشد. لازم به ذکر است که کشور سنت کیتس و نویس، خود از کشورهای محبوب در زمینه اعطای تابعیت است و برخی هموطنانمان مشتاق اخذ پاسپورت سنت کیتس و نویس هستند.       
سنت لوسیا: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد سنت لوسیا شده و 90 روز اقامت داشته باشد. لازم به ذکر است که کشور سنت لوسیا، خود از کشورهای محبوب در زمینه اعطای تابعیت است و برخی هموطنانمان مشتاق اخذ پاسپورت سنت لوسیا هستند.       
سنت وینسنت و گرنادین: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد سنت وینسنت و گرنادین شده و 30 روز اقامت داشته باشد.       
ترینیداد و توباگو: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد ترینیداد و توباگو شده و 90 روز اقامت داشته باشد.

 

سرزمین ها:
  
جزایر بریتیش ویرجین: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد جزایر بریتیش ویرجین شده و 30 روز اقامت داشته باشد. برای گردشگرانی که قصد دارند بیش از 30 روز در این  جزایر اقامت داشته باشند، می توانند تقاضای تمدید بدهند.       
جزایر کوک: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد جزایر کوک شده و 30 روز اقامت داشته باشد.       
هنگ کنگ: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد هنگ کنگ شده و 90 روز اقامت داشته باشد.       
نیووی: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد نیووی شده و 30 روز مجوز اقامت توریستی داشته باشد.       
تایوان: ویزا در هنگام ورود: دارنده پاسپورت ترکیه می توانند بصورت آنلاین برای ویزای ورود به تایوان تقاضا دهند و مجوز اقامت نهایتا 30 روزه دریافت کنند.       
جزایر ترک و کایکوس: بدون ویزا: دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می تواند وارد جزایر ترک و کایکوس شده و 90 روز اقامت داشته باشد.    

 

موسسه مهاجرتی بین المللی پرگاس پارس با همکاری وکلای مجرب در اروپا آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزا و اقامت دایم و اخذ شهروندی کشورهای اروپایی از جمله ترکیه می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

 

021-88662180

اینستاگرام ماکانال ما

  • لیست کشورهای بدون ویزا با پاسپورت ترکیه در سال 2022مطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top