info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

پردرآمدترین رشته ها در استرالیا

کشور پهناور استرالیا بعنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا، از بهترین مقاصد مهاجرت تحصیلی نیز شناخته می شود. با اینکه هزینه های تحصیل در دانشگاه های این کشور، مانند سایر کشورهای انگلیسی زبان، بسیار بالاست، اغلب افرادی که مشتاق تحصیل در استرالیا هستند چون قصد دارند پس از اتمام دوره تحصیل، در بازار کار این کشور مشغول شده و اقامت دائم استرالیا را نیز بدست آورند، این هزینه را به جان می خرند و این هزینه را توجیه پذیر می دانند. در این مطلب قصد داریم با در نظر گرفتن شرایط بازار کار استرالیا و میزان درآمدها در این کشور، به معرفی پردرآمدترین رشته ها در استرالیا بپردازیماین کشور مهاجرپذیر برای علم، دانش و فناوری های پیشرفته و به روز ارزش فوق العاده ای قائل است و به همین علت امکان اخذ اقامت از طریق ویزای استارت آپ استرالیا را برای کارآفرینان صاحب ایده مهیا کرده است که این البته به شهرت برنامه ویزای استارتاپ کانادا نیست و در آن حد امتیاز در اختیار کارآفرینان قرار نمی دهد. اما همین استارتاپ ها همه ساله تعداد زیادی فرصت شغلی برای جوانان تحصیل کرده به ویژه تحصیلکردگان دانشگاه های خود این کشور، ایجاد می کنند. به همین علت مشتاقان تحصیل در دانشگاه های استرالیا، آینده شغلی بسیار روشنی پیش روی خود می بینند و با وجود هزینه های بالای تحصیل در این کشور، همچنان اشتیاق به ورود به دانشگاه های این کشور، بسیار بالاست.

 

درآمد پس از تحصیل پزشکی در استرالیا

رشته پزشکی سالهاست پرطرفدارترین رشته در بین جوانان ایرانی به شمار می رود. بسیاری استرالیا را بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان به حساب می آورند و بازار کار و میزان درآمد پزشکان در این کشور در مقایسه با اغلب کشورهای دنیا بسیار مناسب است. از این رو، استرالیا برای تحصیل پزشکی نیز از مقاصد عالی محسوب می شود میانگین درآمد پزشکان در استرالیا نیز 140 هزار دلار استرالیا در سال است. طبیعتا پزشکان متخصص رقم بسیار بیشتری درآمد کسب می کنند. بعنوان مثال جراحان به طور متوسط 394 هزار دلار استرالیا، متخصصان بیهوشی به طور میانگین 367 هزار دلار استرالیا، روانپزشکان حدود 180 هزار دلار استرالیا و متخصصین داخلی 304 هزار دلار استرالیا در سال درآمد دارند . با وجود بالا بودن هزینه تحصیل پزشکی در این کشور، به علت امکان بهره مندی از درآمد بالای رشته پزشکی و دستیابی به اقامت دائم استرالیا از این طریق، برخی این سختی و تنگنای مالی را به جان می خرند. بهترین دانشگاه های استرالیا برای تحصیل در رشته پزشکی عبارتند از: دانشگاه سیدنی (با رتبه 18)، دانشگاه ملبورن (با رتبه 20)، دانشگاه موناش ملبورن (با رتبه 38)، دانشگاه نیو ساوث ولز (با رتبه 43)، دانشگاه کوئینزلند (با رتبه 50)، دانشگاه ملی استرالیا در کانبرا (با رتبه 101)، دانشگاه آدلاید (با رتبه 108)، دانشگاه وسترن استرالیا در پرث (با رتبه 116)، دانشگاه نیوکاسل (با رتبه 148).

 

درآمد پس از تحصیل حقوق در استرالیا

این کشور برای وکلا و حقوق دانان نیز شرایط بسیار مناسبی دارد. وکلا و حقوق دانان در این کشور از درآمد و پرستیژ اجتماعی بالایی برخوردارند. این رشته از محبوب ترین و پردرآمد ترین رشته ها در کشور استرالیا به حساب می آید و متخصصان آن به طور میانگین 190 تا 220 هزار دلار استرالیا در سال درآمد دارند. بهترین دانشگاه های این کشور برای تحصیل حقوق عبارتند از: دانشگاه ملبورن (با رتبه 12)، دانشگاه نیو ساوث ولز (با رتبه 14)، دانشگاه سیدنی (با رتبه 16)، دانشگاه ملی استرالیا در کانبرا (با رتبه 23)، دانشگاه موناش ملبورن (با رتبه 43)، دانشگاه کوئینزلند (با رتبه 55) و دانشگاه فناوری سیدنی (با رتبه 72).

 

درآمد پس از تحصیل دندانپزشکی در استرالیا

دندانپزشکی هم رشته ای بسیار پولساز در کشور استرالیا به حساب می آید و بسیاری این کشور را بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان می دانند. میانگین درآمد دندانپزشکان در استرالیا حدود 185 هزار دلار استرالیا در سال است. به این علت، با وجود هزینه بالای تحصیل دندانپزشکی در استرالیا، بسیاری مشتاق تحصیل در این رشته در دانشگاه های این کشور هستند. بهترین دانشگاه های این کشور برای تحصیل دندانپزشکی عبارتند از: دانشگاه آدلاید (با رتبه 25)، دانشگاه ملبورن (با رتبه 28)، دانشگاه کوئینزلند (با رتبه ای بین 51 تا 70) و دانشگاه سیدنی (با رتبه ای بین 51 تا 70).

 

درآمد پس از تحصیل مهندسی معدن در استرالیا

این کشور برای مهندسان معدن نیز شرایط بسیار مناسبی دارد. مهندسان معدن در این کشور در معادن و صنایع معدنی پویا می توانند با درآمد بسیار مناسب مشغول به کار شوند. متخصصان رشته مهندسی معدن در استرالیا به طور میانگین 130 هزار دلار استرالیا در سال درآمد دارند. این کشور را از گزینه های انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان معدن نیز به حساب می آورند. بهترین دانشگاه های این کشور برای تحصیل مهندسی عمران عبارتند از: دانشگاه کرتین (با رتیه 2)، دانشگاه نیو ساوث ولز (با رتبه 3)، دانشگاه کوئینزلند (با رتبه 4)، دانشگاه وسترن استرالیا (با رتبه 5)، دانشگاه آدلاید (با رتبه 19)، دانشگاه موناش ملبورن (با رتبه 22)، دانشگاه ملبورن (با رتبه 23)، دانشگاه نیوکاسل (با رتبه 29)، دانشگاه ولونگونگ (با رتبه 30) و دانشگاه فناوری کوئینزلند (با رتبه 45).

 

درآمد پس از تحصیل مهندسی فناوری اطلاعات در استرالیا

استرالیا را می توان از گزینه های انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان کامپیوتر و فناوری اطلاعات نیز دانست. زیرا شرایط بازار کار در این کشور برای مهندسان کامپیوتر و فناوری اطلاعات بسیار مناسب است و به طور میانگین سالانه 130 هزار دلار استرالیا درآمد آنان است. معتبرترین دانشگاه های کشور این کشور برای تحصیل در استرالیا در رشته مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و رتبه جهانی آن ها در سال 2022 عبارتند از: دانشگاه ملبورن (با رتبه 43)، دانشگاه ملی استرالیا در کانبرا (با رتبه 51)، دانشگاه نیو ساوث ولز (با رتبه 58)، دانشگاه سیدنی (با رتبه 60)، دانشگاه موناش ملبورن (با رتبه 68)، دانشگاه فناوری سیدنی (با رتبه 68)، دانشگاه آدلاید (با رتبه 96)، دانشگاه کوئینزلند (با رتبه 109) و دانشگاه فناوری کوئینزلند (با رتبه 137).

 

در پایان لازم به ذکر است جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی و ویزا و مسائل مربوط به تحصیل رشته های مختلف به ویژه علوم پزشکی و مهندسی در دانشگاه های استرالیا و تعیین وقت مشاوره می توانید با شماره موسسه مهاجرتی پرگاس پارس در ساعات اداری تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را تکمیل فرمایید:

021-88662180

اینستاگرام ماکانال ما

  • پردرآمدترین رشته ها در استرالیامطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top