info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

تحصیل رایگان در خارج از کشور

بسیاری از جوانان و البته خانواده های آنان، ترجیح می دهند که فرد از ابتدای دوران تحصیلات دانشگاهی، در یک دانشگاه خوب و یک کشور پیشرفته مشغول به تحصیل شود تا در نهایت بتواند کار و اقامت در آن کشور را نیز بدست آورد. برخی دیگر نیز به ویژه برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی و علی الخصوص پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، با توجه به محدودیت ظرفیت دانشگاه های کشور، چاره ای به جز تحصیل در خارج پیش روی خود نمی بینند. اما در سال های اخیر با افت ارزش ریال، ورود به دانشگاه های خارجی برای جوانان ایرانی بسیار سخت تر از قبل شده است. از این رو تحصیل ارزان و حتی رایگان می تواند برای مشتاقان تحصیل در خارج از کشور یک مزیت بسیار بزرگ تلقی گردد. در این مطلب قصد داریم به چهار کشور برای تحصیل رایگان در خارج از کشور، اشاره نماییم.

 می دانیم که هزینه تحصیل در اکثر کشورهای اروپایی بالاست. اما در آلمان و نروژ می توان در اکثر رشته ها به صورت رایگان تحصیل کرد. در ایتالیا هم می توان با گرفتن بورسیه استانی، به صورت کاملا رایگان تحصیل نمود. در اتریش نیز می توان تنها با 1500 یورو در سال، تمامی رشته ها را تحصیل نمود. شهریه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان انگلیس، آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزلند از همه جای دنیا بالاتر است. اما در همین کشورها نیز می توان فول فاند دریافت نموده و حتی کاملا رایگان تحصیل نمود. در بین این کشورها، آمریکا برای دریافت فول فاند کاملا مناسب تر از سایر این کشورهاست.

 

تحصیل رایگان در ایتالیا

اولین کشور مورد نظر برای تحصیل رایگان در خارج، ایتالیا می باشد. فرصت تحصیل رایگان در ایتالیا با استفاده از بورسیه استانی فراهم است. بورسیه استانی که توسط استان محل تحصیل دانشجو در ایتالیا پرداخت می شود به دانشجویانی تعلق می گیرد که در کشور خود دارای درامد بالایی نیستند و توانایی پرداخت شهریه یا زندگی در ایتالیا را ندارند. با استفاده از این بورسیه دانشجویان می توانند تمامی هزینه های تحصیل یا بخشی از آن را پرداخت کنند. این بورسیه فقط بر اساس مدارک مالی ارائه شده توسط دانشجو پرداخت می شود و نیازی به هیچ گونه رزومه تحصیلی یا مقالات isi  ندارد. مبلغ بورسیه استانی ایتالیا ۵۲۰۰ یورو وجه نقد به علاوه ۷۰% تخفیف در خدمات خوابگاه و سلف سرویس و کارت تردد است. شهریه دانشجویان در این بورسیه به طور کامل حذف خواهد شد و دانشجویان مبلغی بابت شهریه پرداخت نمی کنند. در برخی شهر ها در صورتی که به دانشجو خوابگاه تعلق بگیرد، هزینه خوابگاه به طور خودکار از مبلغ بورسیه کم شده و مبلغ ۲۵۰۰ الی ۳۰۰۰ یورو به دانشجو پرداخت می گردد. از این رو فرصت تحصیل در ایتالیا، از بهترین گزینه های پیش روی مشتاقان تحصیل در خارج است.

 

تحصیل رایگان در آلمان

تحصیل تقریبا در همه رشته ها در دانشگاه های کشور آلمان رایگان است و شهریه خاصی در دانشگاه های این کشور دریافت نمی شود. حتی تحصیل رایگان در آلمان می تواند در رشته های پرطرفداری مانند پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی نیز امکانپذیر باشد. اما باید در نظر داشت که ورود به چنین رشته هایی در این کشور کاملا رقابتی است و شانس ورود به دانشگاه ها در این رشته ها زیاد نیست و فقط افراد بسیار نخبه چنین شانسی را بدست می آورند. خوشبختانه با وجود امکان تحصیل رایگان در آلمان، امکان کار پس از تحصیل و در نهایت گرفتن اقامت دائم این کشور نیز می تواند فراهم گردد.

 

تحصیل رایگان در نروژ

کشور ثروتمند و نفتی نروژ در منطقه اسکاندیناوی نیز از بهترین کشورها برای تحصیل رایگان در خارج محسوب می شود. دانشگاه‌ های بین‌ المللی بسیاری در این کشور وجود دارند که امکان تحصیل رایگان و بدون پرداخت شهریه‌ دانشگاهی را برای دانشجویان ‌‌بین ‌المللی فراهم ‌‌می ‌کنند. تحصیل در نروژ تقریبا در اکثر دانشگاه های معتبر و رتبه دار این کشور، به صورت رایگان امکانپذیر است.‌‌ اما باید در نظر داشت که هزینه های زندگی در نروژ بالاست و طبیعتا هزینه های زندگی دانشجویی برای یک دانشجوی خارجی در این کشور، رقم قابل توجهی خواهد شد.

 

تحصیل رایگان در آمریکا

آمریکا بهترین دانشگاه ها را در دنیا دارا بوده و یکی از بهترین مقاصد مهاجرت تحصیلی به شمار می رود. طیف وسیعی از بورسیه ها و فاند های تحصیلی در دانشگاه های این کشور به دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد که درصد های متفاوتی از شهریه را در بر می گیرد. اما امکان دریافت فول فاند نیز در دانشگاه های این کشور وجود دارد و افرادی که این شرایط را بدست آورند، می توانند از فرصت تحصیل رایگان در آمریکا بهره مند شوند. حتی در رشته های بسیار گرانی همچون پزشکی و دندانپزشکی نیز امکان تحصیل در آمریکا به صورت رایگان وجود دارد. علاوه بر آمریکا، امکان گرفتن فول فاند در کانادا، استرالیا، انگلیس و نیوزلند هم وجود دارد که البته به اندازه آمریکا، چنین شانسی در این کشورها وجود ندارد.

 

در پایان لازم به ذکر است جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی و ویزا و مسائل مربوط به تحصیل رشته های مختلف به ویژه علوم پزشکی و مهندسی در دانشگاه های کشورهای مختلف و تعیین وقت مشاوره می توانید با شماره موسسه مهاجرتی پرگاس پارس در ساعات اداری تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را تکمیل فرمایید:

021-88662180

فرم مشاوره

اینستاگرام ماکانال ما

  • تحصیل رایگان در خارج از کشورمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top