info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

بهترین رشته ها برای تحصیل در اسلواکی

کشور اسلواکی چند سالیست بعنوان یکی از مقاصد مهاجرت تحصیلی دانشجویان ایرانی به ویژه برای تحصیل رشته های علوم پزشکی محسوب می شود. دلایل مختلفی برای این موضوع می ‌توان برشمرد. اولین دلیل، عضویت این کشور در اتحادیه اروپا و پیمان بلونیا است که باعث می شود مدارک تحصیلی اخذ شده در مراکز آموزشی این کشور در کلیه کشورهای پیشرفته عضو اتحادیه اروپا از جمله آلمان نیز مورد تایید باشند. یعنی حتی اگر فردی رشته هایی همچون پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را در این کشور تحصیل کند، می تواند تنها با گرفتن مدرک زبان آلمانی و بدون نیاز به معادل سازی مدارک، در کشورهایی همچون آلمان و اتریش، به کار در رشته تخصصی خود مشغول شود. دلیل دوم، هزینه های نسبتا مناسب زندگی دانشجویی در این کشور نسبت به سایر کشور های اروپایی می باشد. هزینه های تحصیل در مراکز آموزشی این کشور نیز نسبت به اکثر کشورهای پیشرفته مناسب تر  است. همچنین در مراکز آموزشی کشور اسلواکی می توان به زبان های انگلیسی نیز به تحصیل پرداخت. مزیت مهم کشور اسلواکی نسبت به اکثر کشورها، امکان تحصیل در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی و بدون نیاز به ارائه مدرک زبان معتبر همچون آیلتس است. در میان کشورهای عضو پیمان شنگن، اخذ ویزای دانشجویی کشور اسلواکی نیز نسبتا ساده از اکثر کشور ها برای جوانان ایرانی بوده است و این خود یکی از اصلی‌ ترین دلایل استقبال از تحصیل در اسلواکی برای هموطنان عزیزمان به شمار می ‌رود. در این مطلب قصد داریم به تفصیل به بهترین رشته ها برای تحصیل در اسلواکی اشاره نماییم.تحصیل رشته های علوم پزشکی در اسلواکی

برای ورود به دورره های تحصیل رشته های علوم پزشکی در اسلواکی هم باید در آزمون ورودی شرکت نمود. البته این آزمون به هیچ وجه برای جوانان ایرانی دشواری خاصی در بر ندارد و افرادی که از خدمات موسسه پرگاس پارس استفاده کنند، منابع آزمون را به طور کامل دریافت خواهند نمود. تجربه سال های گذشته نشان داده که همگی جوانان ایرانی اعزام شده توسط این موسسه برای ورود به دوره های تحصیل علوم پزشکی در اسلواکی، از پس این آزمون بر می آیند. آزمون ورودی رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های اسلواکی شامل 200 سوال است که 100 سوال شیمی و 100 سوال زیست شناسی را در بر می گیرد. این آزمون 2 ساعت به طول می انجامد.

 

تحصیل در رشته پزشکی در اسلواکی

دوره های تحصیل پزشکی در اسلواکی بیش از سایر دوره های تحصیلی در این کشور مورد استقبال هموطنانمان است. شهریه این دوره ها حدودا 9500 یورو در هر سال تحصیلی است که از هزینه تحصیل پزشکی در اتریش، همسایه اسلواکی بسیار بالاتر است. اما ورود به دانشگاه های کشوری مانند اتریش بسیار سخت تر است و داوطلبان باید از پس یک آزمون بشدت رقابتی بر آمده و از ظرفیت کم دانشجویان خارجی بهره مند شوند. این در حالی است که ورود به دوره های تحصیل پزشکی در اسلواکی بسیار ساده تر است. همچنین هزینه زندگی دانشجویی در اسلواکی بسیار پایین تر از کشوری مانند اتریش است که در مجموع موجب می شود هزینه های تحصیل در این کشور چندان با اتریش متفاوت نباشد. اما اصلی ترین مزیت تحصیل پزشکی در اسلواکی، امکان تحصیل این رشته در این کشور اروپایی به زبان انگلیسی و بدون نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر است. خود دریافت یک مدرک زبان معتبر، برای دانشجویان به یکی از موانع پیش روی تحصیل در خارج بدل شده است.
همچنین همان طور که ذکر شد، به علت عضویت اسلواکی در پیمان بولونیا، افرادی که به تحصیل در اسلواکی در رشته پزشکی می پردازند، می توانند با دریافت مدرک زبان کشور مقصد، در هر یک از کشورهای اروپایی، بدون نیاز به معادل سازی مدارک، به طبابت مشغول شوند.

 

تحصیل در رشته دندانپزشکی در اسلواکی

دوره های تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی نیز بسیار زیاد مورد استقبال هموطنانمان است. شهریه این دوره های تحصیلی چیزی حدود 11 هزار یورو می باشد. اصلی ترین مزیت تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی نیز امکان تحصیل این رشته در این کشور اروپایی به زبان انگلیسی و بدون نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر است. تحصیلکردگان این رشته در کشور اسلواکی برای کار پس از تحصیل، در هر یک از کشورهای اروپایی، نیازی به معادل سازی مدارک نخواهند داشت.

 

تحصیل در رشته داروسازی در اسلواکی

شرکت در دوره های تحصیل داروسازی در اسلواکی نیز مورد استقبال هموطنانمان است. شهریه این دوره های تحصیلی چیزی حدود 7500 یورو می باشد. اصلی ترین مزیت تحصیل داروسازی در اسلواکی نیز امکان تحصیل این رشته در این کشور اروپایی به زبان انگلیسی و بدون نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر است. تحصیلکردگان این رشته در کشور اسلواکی برای کار پس از تحصیل، در هر یک از کشورهای اروپایی، نیازی به معادل سازی مدارک نخواهند داشت.

 

تحصیل رشته های فنی مهندسی در اسلواکی

طول دوره های تحصیل رشته های فنی مهندسی در اسلواکی بین 3 تا 4 سال می باشد و تعدادی دانشجوی ایرانی نیز در دانشگاه های این کشور به تحصیل این رشته ها می پردازند. محبوب ترین رشته های فنی مهندسی، معماری، کامپیوتر، فناوری اطلاعات، عمران، شیمی، بیوتکنولوژی، برق و مکانیک هستند که دانشجویان ایرانی مشتاق ورود به آن ها هستند. البته به طور واضحی تعداد مشتاقان ورود به این دوره ها کمتر از دوره های رشته هایی همچون پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی است.

 

در پایان لازم به ذکر است جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی و ویزا و مسائل مربوط به تحصیل رشته های مختلف به ویژه علوم پزشکی و مهندسی در دانشگاه های اسلواکی و تعیین وقت مشاوره می توانید با شماره موسسه مهاجرتی پرگاس پارس در ساعات اداری تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را تکمیل فرمایید:

021-88662180

فرم مشاوره

اینستاگرام ماکانال ما

  • بهترین رشته ها برای تحصیل در اسلواکیمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top