info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

مهاجرت به فنلاند از طريق سرمایه گذاری

کشور فنلاند هشتمین کشور بزرگ قاره اروپا است که این کشور نوردیک در شمال اروپا واقع شده و از سمت غرب با سوئد، شرق با روسیه، شمال با نروژ و از طریق خلیج بوتنیا با کشور های غربی و از طریق خلیج فنلاند در دریای بالتیک در سراسر استونی مرز های خود را تقسیم می کند. نزدیک به دو سوم فنلاند توسط جنگل های انبوه پوشیده شده و این کشور را به یکی از پر جنگل ترین کشور های اروپا مبدل گردانده است. فنلاند در سال 1955 به عضویت سازمان ملل متحد درآمد و خط مشی بی طرفی سیاسی را در پیش گرفت. این کشور در سال 1969 به عضویت سازمان همکاری و توسعه اقتصادی ((OCDE پیوست و در سال 1994 عضو کشور های مدافع صلح ناتو شد .همچنین این کشور در سال 1995 به اتحادیه اروپا و در سال 1997 به شورای مشارکت یورو آتلانتیک و در سال 1999 به منطقه یورو که در سال های اولیه تاسیس خود قرار داشت ملحق شد. بالاترین رتبه بندی ها از جهت سطح استاندارد های زندگی مانند درآمد سرانه، کیفیت بالای زندگی، نظام آکادمیک و دانشگاهی تراز اول و رقابت پذیر بودن اقتصادی باعث شده که این کشور به یکی از کشور های مطرح در زمینه های نام برده شده در میان کشور های جهان شناخته شود.  متاسفانه این کشور مسیر های پیش رو زیادی را در مقایسه با سایر کشور ها ی دنیا برای بیزینس من ها و تاجران از طریق سرمایه گذاری غیر فعال و منفعل مانند خرید اوراق قرضه دولتی و خرید ملک که منجر به اخد اقامت دائم آن کشور می شود را ارائه نمی کند. در عوض مهاجرت به صورت کارآفرینی که یکی از روش های مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری است را به متقاضیان مهاجر به این کشور اروپایی را پیشنهاد می شود. در ادامه بیشتر به شرایط و امکان مهاجرت به فنلاند از طريق سرمایه گذاری می پردازیم.در صورتی که ایده ناب و منحصر به فردی دارید همچنین می توانید از طریق ویزای استارت آپ فنلاند وارد این کشور مرفه اروپایی شوید.  متقاضیانی که با درخواست پذیرش آن ها موافقت می شود 4 سال اجازه اقامت فنلاند را کسب می نمایند که پس از گذشت این 4 سال می توانند برای اقامت دائم فنلاند از طریق سرمایه گذاری درخواست پذیرش دهند.

 

شاخص های اقتصادی فنلاند

فنلاند در معیار های مختلف اندازه گیری ملی از جمله آموزش ، رقابت اقتصادی ، آزادی های مدنی ، کیفیت زندگی و توسعه ی انسانی عملکرد چشم گیر و خیره کننده ای را به خود اختصاص داده است .

فنلاند در سال 2015 موفق به کسب رتبه اول در شاخص های سرمایه انسانی جهانی و آزادی مطبوعات شد. همچنین، فنلاند در طی سال های 2011-2016 به عنوان با ثبات ترین کشور دنیا در شاخص آسیب پذیری کشور ها و رتبه دوم در گزارش جهانی فاصله جنسیتی که همه ساله توسط مجمع جهانی اقتصاد ( WEF ) منتشر می شود نائل شد .

علاوه بر این، فنلاند طبق گزارش رضایت جهانی که به رتبه بندی کشور ها بر اساس میزان رضایت و خوشبختی آن ها می پردازد موفق به کسب رتبه اول در سال های 2018، 2019، 2020 و 2021 شد .

در نیمه اول سال 2022 رشد  تولید ناخالص داخلی واقعی فنلاند کمی کاهش یافت اما همچنان جزء کشور های با تولید ناخالص بالا محسوب می شود . حمله نظامی روسیه به اوکراین ، تحریم های بین المللی ، تورم فزاینده و کاهش انگیزه مصرف کننده برای خرید کالای مورد نیاز از عواملی بودند که که در کاهش جزئی رشد تولید ناخالص داخلی فنلاند تاثیر گذار بودند . در همین زمان رشد تولید ناخالص داخلی واقعی با افزایش حمایت های دولتی که به صورت سرمایه گذاری در حوزه ساخت و ساز بود افزایش یافت . در مجموع پیش بینی می شود تولید ناخالص داخلی واقعی فنلاند در سال 2022 که 1,8  % است در سال 2023 به 1,2  % کاهش پیدا نماید . همچنین ، نرخ تورم فنلاند در سال 2022 پیش بینی می شود به 6.4  %  برسد و در سال 2023 به نرخ

2.8 % کاهش پیدا نماید . فنلاند از نظر میانگین افراد شاغل که 72 % از آن ها را  افراد بین 15 تا 64 ساله شامل می شود که حقوق یا دستمزد دریافت می کنند . از نظر تحصیلات 91% بزرگسالان بین 25 تا 64 سال مقطع دبیرستان را با موفقیت به اتمام رسانده اند . میانگین امید به زندگی در فنلاند 82 سال است .

 

انواع روش های سرمایه گذاری در فنلاند

محبوب ترین روش مهاجرت به فنلاند مهاجرت از طریق کارآفرینی می باشد که به بررسی آن می پردازیم .

 

مهاجرت به فنلاند از طریق کارآفرینی

به منظور واجد شرایط شدن ویزای سرمایه گذاری فنلاند ، کارآفرین می بایست خود اشتغال بوده و کسب و کاری را در فنلاند راه اندازی نماید و یا با شخصی شریک شود . با توجه به Quick Fact ذیل به شرایط ویزای سرمایه گذاری فنلاند اشاره خواهیم کرد .

اشخاص اروپایی و غیر اروپایی می توانند  برای ویزای سرمایه گذاری فنلاند درخواست پذیرش دهند

ملیت های پذیرفته شده ( اروپایی یا غیر اروپایی )

بله. حداقل مبلغ سرمایه گذاری 350,000 یورو می باشد

آپشن سرمایه گذاری تجاری ( بله/ خیر )

خیر. امکان اخذ ویزای سرمایه گذاری از طریق املاک و مستغلات ممکن نیست

آپشن سرمایه گذاری در املاک و مستغلات( بله /خیر )

بله وجود دارد . شرط سنی برای ویزای سرمایه گذاری فنلاند مختص افراد 21 ساله تا 60 ساله است .

 

شرط سنی

بله. کارآفرین باید در فنلاند زنگی نماید

شرط زندگی در فنلاند ( بله/ خیر )

متقاضی اول به اقامت فنلاند دست پیدا می کند و بعد از گذشت 4 سال می تواند برای شهروندی فنلاند اقدم نماید

 

آپشن اقامت یا شهروندی مستقیم

بله. متقاضی باید حداقل 3 سال تجربه

اداره کسب و کار داشته باشد

تجربه در اداره کسب و کار (بله / خیر )

خیر. اعضای خانواده باید برای اجازه اقامت درخواست پذیرش جداگانه بدهند

مهاجرت مستقیم با اعضای خانواده ( بله /خیر )

اخذ ویزای سرمایه گذاری فنلاند 8 الی 12 ماه زمان می برد

زمان رسیدگی به ویزای اقامت / شهروندی ( به طور تقریبی )

خیر

شرط سرمایه اضافی برای اعضای خانواده ( بله /خیر )  

4 سال پس از گذشتن اقامت دائم ، می توان برای شهروندی فنلاند اقدام نمود

حدود بازه زمانی برای اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری

بله . تابعیت دوگانه یا مضاعف در فنلاند پذیرفته شده است

تابعیت دوگانه یا مضاعف ( بله / خیر )

پروسه درخواست پذیرش سریع-دسترسی به چندین نوع از ویزا با برنامه سرمایه گذاری- امکان دریافت پاسپورت فنلاند پس از 4 سال زندگی در این کشور

 

 

دلایل انتخاب فنلاند

مالیات بر درآمد شخصی بین 6% تا 31.25%  است

نرخ مالیات بردرآمد شخصی

 

حدود 190 کشور

مسافرت بدون نیاز به ویزا به سایر کشور های جهان  ( تعداد کشور ها به طور تقریبی )

 

مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری

اگر شما علاقه مند به مهاجرت به فنلاند از طریق ویزای سرمایه گذاری هستید ، باید شرایط ذیل را دارا باشید :

1-شما باید شرط سنی لازم را داشته باشید.

2- شما باید از دارایی کافی برای سرمایه گذاری در فنلاند برخوردار باشید.

3-شما باید سوء سابقه کیفری نداشته باشید .

4- شما می بایست تحصیلات دانشگاهی داشته باشید .

 

در قبال راه اندازی یک کسب و کار در فنلاند، شما از مزایای زیادی مانند دسترسی به پر بازده ترین بازار های شمال اروپا را کسب خواهید کرد .

 

شرایط لازم برای جابه جا شدن به فنلاند بر پایه ویزای سرمایه گذاری

همه ساله بیش از 1,000 سرمایه گذار به فنلاند مهاجرت می نمایند و اگر می خواهید یکی از آن ها باشید دانستن شرایط زیر به شما کمک می نماید :

Ÿ شما به منظور واجد شرایط شدن در ویزای سرمایه گذاری فنلاند باید در بازه سنی 21 تا 60 سال قرار بگیرید .

Ÿ حداقل میزان سرمایه گذاری در فنلاند  350,000  یورو می باشد .

Ÿ شما باید حداقل 3 سال تجربه در حوزه تخصصی خود و یا اداره کسب و کار برخوردار باشید .

Ÿ به منظور واجد شرایط شدن در برنامه ویزای سرمایه گذاری باید حداقل مدرک کارشناسی را گرفته باشید .

مهم ترین مزیت مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری این  است که برای کارآفرینان ، افراد خود اشتغال و فریلنسر ها افق جدیدی به منظور راه اندازی کسب و کار اختصاصی خود می دهد  . شما همچنین می توانید با خانواده خود به فنلاند مهاجرت نمایید .

باید به این نکته اشاره نمود که روش های دیگری برای

اگر قصد جدی برای درخواست پذیرش ویزای سرمایه گذاری فنلاند را دارید وکلای مجرب ما می توانند شما را در طول این پروسه یاری نمایند.

 

شرایط مورد نیاز تجاری برای ویزای سرمایه گذاری فنلاند

یکی از مزایای اصلی ، ویزای سرمایه گذاری فنلاند این است که هیچ شرط خاصی از نظر فعالیت هایی که باید انجام شود وجود ندارد . با این حال، معیار های دیگری وجود دارد. به عنوان مثال، کسب و کاری را که راه اندازی می کنید باید سودآور باشد . به همین منظور باید بیزنیس پلنی را ارائه نمایید که توسط مرکز توسعه اقتصادی ، حمل و نقل و محیط زیست مورد ارزیابی قرار می گیرد .

 

مزایای اخذ شهروندی فنلاند

 

- زندگی در یک جامعه مرفه

- برخورداری از سیستم بهداشت و درمان با کیفیت بالا

- سیستم حمل و نقل و ترانسپورت مناسب برای سفر به سایر کشورهای اروپایی

- غنی بودن جاذبه های طبیعی و نقاط دیدنی در فنلاند

- داشتن حق رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری و نظایر آن

- در صورت به دنیا اوردن بچه در فنلاند ، به بچه اول زیر 18 سال

ماهانه 94 یورو، بچه دوم 105 یورو، بچه سوم 135 یورو، بچه چهارم 154 یورو، بچه پنجم 174 یورو پرداخت می شود و برای برای بچه های بالای 17 سال این ماهانه به 500 یورو در ماه نیز می رسد .

 

 

موسسه مهاجرتی بین المللی پرگاس پارس با همکاری وکلای مجرب در سوئد آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزا و اقامت از طریق سرمایه گذاری در فنلاند از جمله ویزای استارتاپ و اقامت دایم فنلاند می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

021-88662180

فرم مشاوره

اینستاگرام ماکانال ما

  • مهاجرت به فنلاند از طريق سرمایه گذاریمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top