info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

ویزای طلایی بلژیک

بلژیک یا بهتر است بگوییم منطقه ای که در حال حاضر بعنوان کشور بلژیک شناخته می شود، از زمان های دیرین پذیرای مردم اروپا بوده است. این کشور خانه اقوام متعددی از کولی ها گرفته تا هلندی ها، اسپانیایی ها و آلمانی بوده است، اما این اقوام فقط تا زمانی که منجر به استقلال بلژیک در سال 1830 که پادشاهی بلژیک به شکل امروزی شکل گرفت ساکن بلژیک بودند. در حالیکه همانند آمریکا، بلژیک کشوری جدید و تازه تاسیس قلمداد می شود، اما در هر گوشه ای از آن تاریخ و فرهنگ هزار ساله مشاهده می شود. در این کشور به موزه ها و گالری های هنری متعددی بر خواهید خورد که آثار هنری از استادان بزرگ قرون گذشته تا اساتید قرون معاصر را به نمایش همگان می گذارند. این کشور بین فرانسه، آلمان، هلند و لوکزامبورگ قرار گرفته و بخش کوچکی از خط ساحلی آن در اقیانوس اطلس قرار گرفته است. بلژیک به 3 استان تقسیم شده و دارای چندین شهر بزرگ از جمله پایتخت آن بروکسل می باشد که مقر اروپا اتحادیه اروپا در این شهر واقع شده و مرکز مهم فرهنگی، مالی و سیاسی برای اتحادیه اروپا به شمار می رود. در ادامه مطلب به امکان و شرایط اخذ ویزای طلایی بلژیک اشاره می نماییم.این کشور درست در قلب اروپای غربی قرار گرفته و به جهت اقتصاد قدرتمند خود قطب منطقه ای و بین المللی به شمار می رود .

بلژیک جزء اولین کشور هایی که انقلاب صنعتی در آن رخ داد بود و بالطبع در صنایع شیمیایی و پتروشیمی کشوری پیشرفته تلقی می گردد.

این کشور هر ساله پذیرای دانشجویان بین المللی مشتاق تحصیل در این کشور می باشد. در صورتی که قصد تحصیل در بلژیک پیشنهاد ما دانشگاه کاتولیک لوون که در رتبه بندی سال 2022 سایت کیواس جایگاه 70 را در بین دانشگاه های برتر دنیا به خود اختصاص داده است.

بر خلاف سایر کشور های اروپایی، بلژیک اقامت کشور خود را از طریق ویزای طلایی که ویزای سرمایه گذاری نیز شناخته می شود به متقاضیان این کشور ارائه می نماید . متقاضیان می توانند با ثبت یک شرکت یا سرمایه گذاری در بلژیک درخواست پذیرش دهند . متقاضیان می بایست 350,000 تا 500,000 یورو در بلژیک سرمایه گذاری نمایند .

 

راهنمایی گام به گام اخذ شهروندی بلژیک

با گذراندن مراحل ذیل می توانید برای ویزای سرمایه گذاری بلژیک ( گلدن ویزا ) اقدام نمایید :

-خرید شرکتی که از قبل وجود داشته یا سرمایه گذاری در یک کسب و کار جدید

-درخواست پذیرش ویزای سرمایه گذاری بلژیک و دریافت اقامت بلژیک

-ذکر تمام جزئیات مربوطه به سرمایه گذاری و کسب و کار خود در فرم اپلای خود

-ورود به بلژیک و اداره کسب و کار خود

-اطمینان حاصل کردن از اینکه در طول مدت اقامت خود از تمام شرایط مورد نیاز بهره مند هستید

-اقدام برای اخذ شهروندی پس از گذشت 5 سال

-قبولی در آزمون زبان آلمانی، فرانسه یا هلندی

-کسب شهروندی

فرآیند رسیدگی به اقامت و شهروندی بلژیک نسبت به سایر کشور های اروپایی بسیار ساده و آسان می باشد و محدودیت های دست و پا گیر به ندرت کمی دارد .

 

شرایط اخذ گلدن ویزا بلژیک

بر اساس قوانین بلژیک، متقاضیان خارجی که مایل به سرمایه گذاری در این کشور ویزای طلایی صادر می شود و به آن ها حق اپلای برای اقامت اقامت داده می شود .تمدید چند باره اقامت و مشارکت فعال در اجتماع امکان اخذ شهروندی بلژیک از طریق سرمایه گذاری را باز می نماید

حداقل سرمایه گذاری تجاری در بلژیک  350,000 است و اطمینان حاصل نمایید که قانون بلژیک شما را ملزم به استخدام شهروندان بلژیک نماید .همچنین متقاضی باید هیچ سابقه ای کیفری و اشتهار به فساد داشته باشد . علاوه بر این ، باید ثابت نمایید پولی که قصد سرمایه گذاری با آن را دارید از طرق قانونی و مشروع کسب شده است . در صورتی که می خواهید در جامعه و فرهنگی بلژیک ادغام شوید تسلط به زبان فرانسه به خصوص اگر مایل هستید پاسپوریت بلژیکی دریافت نمایید الزامی است . اجازه اقامت به مدت یکسال با حق تمدید صادر خواهد شد که متقاضی ظرف مدت 5 سال پس از داشتن مجوز اقامت می تواند به همراه خانواده خود برای شهروندی بلژیک درخواست پذیرش دهند . اجازه اقامت ویزای طلایی بلژیک برای 3 سال اول سالانه تمدید می شود و پروسه دریافت اقامت 3 تا 8 ماه طول زمان می برد. همچنین متقاضی باید بدهی مالیاتی نیز نداشته باشد .

 

مدارک لازم جهت گرفتن گلدن ویزای بلژیک

-مدرکی که نشان دهد شما شهروند یکی از کشور های اروپایی هستید

-ارائه مدارک معتبر شناسایی

-کپی پاسپورت

-مدارک اقامت در بلژیک

-گواهی ازدواج

-ارائه مدارکی دال بر وابستگی فرزندان زیر 21 سال و والدین متقاضی که به وی وابسته هستند

-ارائه گواهی پزشکی که توسط پزشک مورد اعتماد سفارت یا کنسول گری بلژیک صادرشده باشد

 

مزایای ویزای طلایی بلژیک

-امکان تحصیل در بلژیک و سایر کشور های اروپایی

-امکان دریافت پاسپورت برای تمام اعضای خانواده

-بهره مندی از سیستم خدمات درمانی با کیفیت بالا

-برخورداری از سیستم مالیاتی بهینه برای کارآفرینان

-امکان کسب تابعیت دوگانه یا مضاعف

-زندگی در یک جامعه توسعه یافته و پیشرفته

-سیستم حمل و نقل با اخرین تجهیزات روز دنیا

-آب و هوای مناسب در مقایسه با سایر کشور های اروپایی

- نرخ پایین وقوع جرائم

-امکان سفر به 184 کشور دنیا ویزا بدون ویزا ( بلژیک هفتمین کشور دنیا از لحاظ رتبه بندی پاسپورت )

- پایین تر بودن هزینه های خرید ملک و مستغلات نسبت به سایر کشور های اروپایی

- بهره مندی فرزندان شما از نظام آموزشی که مطابق با استاندار های جهانی است

 

 

سوالات متداول در خصوص ویزای طلایی بلژیک:

 

1-جمعیت بلژیک چند میلیون نفر می باشد و نرخ بیکاری چند درصد است ؟

در حال حاضر جمعیت این کشور 11,2 نفر بوده و نرخ بیکاری تنها 2.9 درصد می باشد که تورم این کشور نیز منفی است.

 

2- آیا مردم بلژیک انگلیسی صحبت می کنند ؟

در شهرهای بزرگ افرادی زیادی را مشاهده خواهید کرد که به انگلیسی صحبت می نمایند اما زبان های رسمی این کشور فرانسه، آلمانی و هلندی می باشد . بنابراین اگر قصد اقامت طولانی مدت را دارید یادگیری یکی از زبان های مذکور ضروری به نظر می رسد .

 

3-دریافت ویزای سرمایه گذاری بلژیک چه مدت زمان می برد ؟

اگر مقیم یکی از کشور های اروپایی هستید می توانید با سرمایه گذاری اولیه ظرف مدت 4 تا 5 ماه وارد این کشور شوید .البته باید خاطر نشان کرد این پروسه ممکن است به دلیل کاغذ بازی های اداری طولانی تر شود .

 

4-بزرگترین شهرهای بلژیک چه شهرهایی هستند ؟

پنج شهر بزرگ بلژیک عبارتند از :آنتورپ، گنت، شارلروآ، لیژ و بروکسل

 

5-با ویزای سرمایه گذاری بلژیک از لحاظ حقوقی چه وضعیتی پیدا خواهید کرد ؟

اگر به صورت موفقیت آمیز برای ویزای سرمایه گذاری بلژیک اقدام نمایید شما و بستگان همراه خود اقامت دائم بلژیک را دریافت خواهید کرد که اقامت دائم به شما اجازه خواهد داد که در هر نقطه از این کشور حق تحصیل و کار داشته باشید .

 

 

موسسه مهاجرتی بین المللی پرگاس پارس با همکاری وکلای مجرب در بلژیک آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزا و اقامت از طریق سرمایه گذاری در بلژیک از جمله ویزای استارتاپ و اقامت دایم بلژیک می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

021-88662180

فرم مشاوره

اینستاگرام ماکانال ما

  • ویزای طلایی بلژیکمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top