info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج

ویزای همسر سوئد در واقع ویزای وابسته نامیده می شود که به افراد اجازه می دهد افراد تحت حمایت خود را به سوئد بیاورند. کشور سوئد یکی از بهترین کشور های اروپایی برای ازدواج تلقی می شود و سوالی که ممکن است که از خود بپرسید این است که چرا سوئد را برای زندگی انتخاب نماییم ؟ در صورت داشتن پارتنر سوئدی ، کشور سوئد به علت پایین بودن هزینه های ازدواج بر خلاف سایر کشور های اسکاندیناویایی انتخابی ایده آل برای شروع زندگی مشترک می باشد . درادامه به تفصیل به شرایط مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج اشاره می کنیم.



شرایط اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج

قبل از اینکه به شرایط اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج بپردازیم، کشور سوئد از طرق دیگر مانند ویزای استارتاپ سوئد و تحصیل در سوئد به جذب مهاجران واجد شرایط در این کشور می پردازد.

در سوئد شرایط ویزای ازدواج در مقایسه با سایر کشور ها کمی متفاوت است و به همین خاطر وکلای ما می توانند در این امر شما را یاری نمایند.

اولین و مهم ترین جنبه ای که باید در هنگام دریافت ویزای ازدواج سوئد در نظر گرفت این است که این ویزا در واقع ویزایی وابسته بوده و اخذ آن منوط به کشور مبدا یعنی سوئد می باشد .

طبق این دسته بندی 3 دسته از افراد مقیم ساکن سوئد می توانند اعضای خانواده خود را به این کشور بیاورند :

-کسانی که مقیم دائم سوئد هستند

-کسانی که بر اساس ورک پرمیت یا اجازه کار در سوئد زندگی می نماید

-کسانی که بر اساس مجوز کار، کار انتقالی درون شرکتی (ICT) یا کارت آبی اتحادیه اروپا در سوئد زندگی می کنند .

همچنین شایان ذکر است که همه ی افرادی که وارد دسته بندی فوق می شوند می توانند برای ویزای همسر درخواست پذیرش نمایند .

کشور سوئد افرادی که ازدواج خود را در سوئد یا خارج از این کشور ثبت کرده باشند متقاضی ویزای ازدواج تلقی می نماید.

در مقایسه با سایر کشور های اروپایی، زمانی که می خواهید برای همسر خود درخواست پذیرش ارائه نمایید 2 حالت وجود دارد :

-حالتی که به موجب آن به همسر خارجی کارت اقامت اعطا می شود.

-حالت دوم آن است که به همسر خارجی اجازه اقامت داده می شود.

یادآوری می نماییم که در سوئد، ویزای وابسته به همسر به این معناست که زوجین حداقل 2 سال با یکدیگر زندگی کرده باشند و این امر بر اینکه آیا به همسر خارجی اقامت تعلق می گیرد یا خیر اثر گذار خواهد بود .

نکته قابل توجه در این خصوص این است که :

-به افرادی که حداقل 2 سال با همسر خود در کشور سوئد زندگی کرده باشند، به طور مستقیم کارت اقامت دائم اعطا می شود

-به افرادی که با یکدیگر در کشور سوئد زندگی نکردند، در بدو امر اجازه اقامت یکساله یا 2 ساله داده می شود .

 

مقررات ازدواج در سوئد

متقاضی و همسر وی باید هر دو 18 ساله باشند. وی باید توانایی مالی با شخص که قرار است در سوئد زندگی نماید و خانه ای مناسب از لحاظ اندازه و استاندارد داشته باشد. همچنین همسر متقاضی باید اثبات نماید که از درآمد منظم و مرتبط با کار برخوردار می باشد . درآمد مرتبط به کار می تواند از طریق :

-حقوق / دستمزد که منشا آن کار باشد کسب شود

-حقوق ماهیانه که به علت بیکاری و عدم اشتغال دریافت می شود

-مرخصی استعلاجی که به آن حقوق تعلق می گیرد دریافت نماید

-از مستمری سالمندی باشد

در صورتی که این شرایط را داشته و برآورده نمایید برای شما و همسرتان برای حداقل 2 سال اجازه اقامت در نظر گرفته می شود که می توانید برای آن اقدام نمایید.

میزان درآمد شما به منظور تامین هزینه های زندگی بستگی به تعداد اعضای خانواده و نحوه مدیریت مالی شما دارد . درآمد شما پس از کسر مالیات باید کفاف و جوابگوی هزینه های مسکن و حمایت از خانواده شما باشد .شما باید از درآمد کافی به منظور برآورده کردن هزینه های مسکن، غذا، پوشاک، محصولات بهداشتی شخصی، آب و برق، تلفن، بیمه و پس اندازی در صورت وقوع اتفاق یا حادثه و سایر هزینه های جانبی دیگر برخوردار باشید .

مقدار درآمد استانداردی که در سال 2022 مقرر شده به قرار ذیل است:

 

-5,158 کرون سوئد برای یک بزرگسال مجرد

-8,520 کرون سوئد در صورت زندگی مشترک با همسر

-2,756 کرون سوئد برای کودکان 0 تا 6 سال

-3,308 کرون سوئد برای کودکان 7 تا 10 سال

-3,860 کرون سوئد برای کودکان 11 تا 14 سال

-4,411 کرون سوئد برای کودکان 15 سال یا بزرگتر

خانه شما و همسرتان همانطور که قبلا اشاره کردیم باید از اندازه و استاندارد های مناسب زندگی بهره مند باشد. اگر خانه آشپزخانه استاندارد یا کوچک و حداقل یک اتقاق داشته باشد برای زندگی 2 فرد بزرگسال بدون فرزند کفایت می کند . در صورت داشتن فرزند یا فرزندانی خانه باید اتاق بیشتری داشته باشد و 2 کودک می توانند اتاق خواب مشترک داشته باشند.

از زمانی که همسر شما یا فرزندانتان به سوئد می آیند شما باید توانایی استفاده از خانه را داشته و برای یکسال آینده اثبات نمایید که دارای خانه هستید .

باید این نکته را افزود که دیگر اعضای خانواده از قبیل والدین متقاضی اصلی یا خواهر یا برادر وی در برنامه مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج به عنوان افراد وابسته واجد شرایط شناخته نمی شوند .

 

مدارک لازم برای مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج

-کپی پاسپورت : ( باید حاوی اطلاعات شخصی، عکس، امضا، شماره پاسپورت، کشور صادر کننده گذرنامه، مدت اعتبار پاسپورت، داشتن بارکد در صفحه شناسایی و اینکه آیا شما اجازه زندگی در کشور هایی غیر از کشوری که در آنجا متولد شده اید دارید را شامل شود )

-گواهی ازدواج : اگر این مدرک به زبان سوئدی یا انگلیسی نباشد، باید نسخه ترجمه شده آن به همراه اصل مدرک ارائه شود. این ترجمه باید از جانب مترجم رسمی ارائه شود که برای اثبات صحت ترجمه می بایست مهمور به مهر شده باشد.

-ارائه شهادتنامه تجرد

-کپی شناسنامه

-کپی کارت ملی

-ارائه گواهی عدم منع ازدواج

 

در چه مدت می توان ویزای همسر در سوئد را دریافت کرد؟

ویزای وابسته به همسر در سوئد تقریبا یکماهه صادر می شود که در مقایسه با سایر کشور ها بسیار سریع به حساب می آید.

به عنوان یک خارجی هزینه اجاره یک آپارتمان بسته به شهری که در آن زندگی می کنید از 670 یورو تا 1400 یورو متغیر است و اگر قصد خرید ملک در سوئد را دارید قیمت هر متر مربع از 3750 یورو شروع می شود . همچنین هزینه خدمات عمومی مانند هزینه آب و برق حدود 80 یورو در ماه می باشد .

 

موسسه مهاجرتی بین المللی پرگاس پارس با همکاری وکلای مجرب در سوئد آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزا و مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری از جمله ویزای استارت آپ سوئد و اقامت دایم سوئد می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

021-88662180

اینستاگرام ماکانال ما

  • مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج



مطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top