info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

تحصیل پزشکی بدون آزمون در روسیه

دانشجویان ایرانی که از سطح زبان متوسطی بهره مند هستند و می خواهند با هزینه اندک و در بعضی از موارد رایگان ( بورسیه تحصیلی ) به ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر پزشکی روسیه که مسیر میانبری برای دستیابی به رویای پزشکی خود که همان به تن کردن لباس سفید پزشکی است می توانند با اپلای در دانشگاه ها و موسسات آموزشی پزشکی روسیه از این فرصت بهره مند شوند. تحصیل پزشکی در روسیه معمولا نیازی به آزمون ورودی ندارد و روند پذیرش دانشگاه های روسیه در مقایسه با سایر دانشگاه های کشور های دیگر که اکثر دانشجویان مجبور می شوند برای تعدادی از محدودی از دانشگاه های پزشکی اپلای نمایند با سختگیری کمتری همراه است.تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی به دانشجویان بین المللی امکان دسترسی به آزمایشگاه های مدرن، بیمارستان های پیشرفته می دهد که توسط سازمان بهداشت جهانی و یونسکو به رسمیت شناخته شده است به همین جهت تحصیل پزشکی در روسیه به عنوان یکی از بهترین گزینه های پیش رو علاقه مندان در نظر گرفته می شود. دانش آموزان با هر پیش زمینه ای که از قبل داشته اند می توانند علاوه بر تحصیل پزشکی بدون آزمون در روسیه با یک فرهنگ جدید که فرصت تعامل با مردم محلی و حتی کار در صورتی که مایل به کار در روسیه باشند را کسب نمایند. شرایط تحصیل پزشکی بدون آزمون در روسیه در این مطلب تشریح می گردد.شرایط تحصیل پزشکی در روسیه بدون آزمون

-تکمیل فرم درخواست پذیرش به انضمام کپی دیپلم دبیرستان و ریز نمرات

-دیپلم دبیرستان: دانشجوی متقاضی باید دیپلم دبیرستان خود را اخذ کرده باشد. شانس قبولی پذیرش وی به شرطی که نمرات وی در دروس شیمی، فیزیک و زیست شناسی بالای 10 باشد بیشتر می شود.

-داشتن پاسپورت معتبر

-شناسنامه

-داشتن سلامت جسمانی خوب که متقاضی باید با مراجعه به پزشک مورد اعتماد، گواهی پزشکی وضعیت عمومی سلامت، آزمایش اشعه ایکس و HIV را ارائه نماید.

 

تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی

تحصیل پزشکی در روسیه به زبان های انگلیسی و همچنین فرانسه ارائه می شود که متقاضیان می توانند به راحتی در دانشگاه های پزشکی روسیه تحصیل نمایند.همچنین دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی به انگلیسی نیازی به نمره تافل یا آیلتس ندارند و حتی لازم نیست مدرک  GRE را نیز اخذ نمایند. در طول دوره کارآموزی، دانشجویان می توانند از تجربه عملی بالینی خوبی در بیمارستان های چند تخصصی بسیار مجهز در روسیه کسب نمایند.

دانشگاه های روسیه مدرک MD ( دکتری پزشکی ( را در رشته های پزشکی عمومی، دندانپزشکی و پزشکی ورزشی ارائه می نمایند که بسته به زبان آموزشی 6 تا 7 سال زمان می برد. دانش آموزانی که قصد تحصیل پزشکی در روسیه را دارند، باید 10+2 یا معادل آن را با دروس فیزیک، شیمی، زیست شناسی و انگلیسی پاس کرده باشند. همچنین آن ها باید حداقل 50% نمره در فیزیک، شیمی و زیست شناسی را با هم در آزمون معادل سازی روسیه که آزمون بسیار ساده ای می باشد کسب نمایند.

مدت زمان دوره

روسی

مدت زمان دوره انگلیسی

 نوع دوره

7 سال به علاوه یکسال دوره زبان

6 سال

پزشکی عمومی

6 سال به علاوه یکسال دوره زبان

5 سال

دندانپزشکی

7 سال به علاوه یکسال دوره زبان

6 سال

پزشکی ورزشی

 

تحصیل پزشکی در روسیه به زبان روسی

اگر قصد تحصیل پزشکی به زبان روسی را داشته باشید باید دوره ای موسوم به پادفک که در واقع شما را برای دروس اصلی دانشگاهی آماده می کند شرکت نمایید که طول این دوره به طور میانگین بین 4 تا 10 ماه طول خواهد کشید. پس از پایان دوره آزمون ساده ای از شما گرفته می شود و در صورت قبولی امکان شروع تحصیل پزشکی به زبان روسی را خواهید داشت.

دوره پزشکی به زبان روسی که شامل یک دوره اولیه زبان یکساله برای دانشجویان بین المللی می شود 7 سال به طول خواهد انجامید.

تحصیل پزشکی در روسیه به زبان روسی از مزایایی زیادی برخوردار است که به آن می پردازیم :

-تدریس دروس آناتومی،بافت شناسی، بیوشیمی و غیره به زبان روسی باعث می شود فهم مطالب برای شما آسان تر شود که مزیت بسیار مناسبی محسوب می شود.

-هزینه های پایین تحصیل در دانشگاه های پزشکی روسیه به زبان روسی در مقایسه با ایالات متحده و کشور های اروپایی.

-سیستم انضباطی سختگیرانه که باعث می شود دانشجویان در صورت عدم حضور مکرر در کلاس های درسی با اخراج مواجه شوند.

-بسیاری از دانشگاه های پزشکی روسیه دوره های پیش مقدماتی برای دانشجویانی که آشنایی کافی با زبان روسی ندارند ارائه می کنند.

-دانشجویان مستعد می توانند برای دانشگاه های دولتی درخواست بورسیه تحصیلی نمایند و در صورت داشتن شرایط از بورسیه بهره مند شوند.

-متقاضیان بین المللی اجازه دارند در آزمون USE که آزمونی سراسری ورود به دانشگاه همانند یک دانشجو روس می باشد شرکت نکنند زیرا دانشگاه های پزشکی امتحانات داخلی را به زبان روسی و انگلیسی برای دانشجویان بین المللی برگزار می نماید.

علاوه بر مزایا، معایب تحصیل پزشکی به روسی باعث می شود بسیاری از افراد از مهاجرت تحصیلی  به این کشور صرف نظر کنند که این موارد عبارتند از :

-دانشگاه های روسیه از نظر آموزش بسیار تئوری محور هستند تا ارائه آموزش علمی، به همین خاطر آموزش عملی و کاربردی در جایگاه دوم قرار می گیرد. در مقایسه با کشور های اروپایی و ایالات متحده آمریکا که دانشجویان پزشکی با استفاده از شبیه ساز های مختلف پزشکی زمان بیشتری را صرف تمرینات عملی می کنند متاسفانه روسیه چنین امکاناتی را برای همه دانشگاه ها ارائه نمی کند.

-دانشجویان پزشکی مجبور هستند سخت ترین کار ها را که عملا به درمان بیماران مربوط نمی شود در بخش بیمارستان ها انجام دهند.

 

هزینه تحصیل پزشکی در روسیه

یکی از دلایل اصلی که بسیاری از دانشجویان برای تحصیل پزشکی خود کشور روسیه را بر می گزینند، هزینه های مقرون به صرفه آن می باشد.

در مقایسه با کشور های آمریکا و انگلیس که بهترین دوره های آموزشی را با داشتن کادر مجرب علمی ارائه می دهند، بسیاری از دانشجویان، بویژه دانشجویان مستعد و باهوش قادر به پرداخت هزینه های شهریه نیستند، چه رسد به هزینه های مسکن، خورد و خوراک، کتاب ها درسی و غیره.

به همین خاطر بسیاری از متقاضیان تحصیل پزشکی روی به تحصیل روسیه می آورند. هزینه های تحصیل در رشته های علوم تجربی سالانه  به طور میانگین بین 2800 تا 4300 دلار می باشد که با توجه به رشته دانشجو ممکن است اندکی کم و زیاد شود.

با توجه به برنامه های آموزشی شناخته شده در روسیه جای تعجب نیست که روسیه به یکی از قطب های اصلی برای دانشجویان بین المللی علاقه مند تحصیل پزشکی تبدیل شود.

هزینه های تحصیل در رشته های مختلف علوم تجربی در یک سال تحصیلی به قرار زیر است :

پزشکی عمومی (M.B.B.S.): 4000 دلار برای هر سال

دندانپزشکی (B.D.S.): 4000 دلار برای هر سال

پزشک اطفال: 4000 دلار برای هر سال

داروسازی: 3000 دلار برای هر سال

هزینه اقامت: 300 دلار سالانه

بیمه درمانی: 100 دلار سالانه

هزینه های زندگی: 100 دلار در ماه

هزینه ثبت نام: 50 دلار به ازای هر سال

 

10 دانشگاه معتبر روسیه برای تحصیل پزشکی

Kazan Federal University, Russia-

Bashkir State Medical University-

Volgograd State Medical University-

Orel State Medical University-

Altai State Medical University-

Crimea State Medical University-

Belgorod State University-

Kursk State Medical University-

People’s Friendship University-

I P Pavlov, St. Petersburg State Medical Academy-

 

 

بهترین موسسات آموزشی برای تحصیل پزشکی در روسیه

 Lomonosov Moscow State University-

Russian State Medical University, Moscow-

Volgograd State Medical University, Volgograd-

Kursk State Medical University, Kursk-

Kazan State Medical University, KAZAN-

Tver State Medical Academy-

I.M. Sechenov Moscow Medical Academy-

People’s Friendship University of Russia, Moscow-

 

مزایای تحصیل پزشکی در روسیه

-فرآیند آسان درخواست ویزای دانشجویی

-عدم نیاز به آزمون ورودی

-کیفیت بالای آموزش و استاندارد های بالای سیستم آکادمیک و دانشگاهی

-هزینه های تحصیل پزشکی ارزان و هزینه های زندگی مقرون به صرفه

-وجود دانشگاه های معتبر بین المللی

-امکانات رفاهی درجه 1 برای دانشجویان پزشکی

-مدرک پزشکی معتبر که در سراسر دانشگاه های پزشکی دینا به رسمیت شناخته می شود

-امکان تحصیل به زبان انگلیسی

-داشتن محیط امن آکادمیک برای تحصیل در رشته پزشکی

 

در پایان لازم به ذکر است جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی و ویزا و مسائل مربوط به تحصیل رشته های علوم پزشکی در روسیه و تعیین وقت مشاوره می توانید با شماره موسسه مهاجرتی پرگاس پارس در ساعات اداری تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را تکمیل فرمایید:

021-88662180

فرم مشاوره

اینستاگرام ماکانال ما

  • تحصیل پزشکی بدون آزمون در روسیهمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top