info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

ویزای خانه به دوشی اتریش

اتریش بخشی از اتحادیه اروپا (EU) و منطقه اقتصادی اروپا (EEA) است، به این معنی که شهروندان این کشورها برای اقامت و کار در اتریش تا سه ماه نیازی به ویزا ندارند. با این حال، سایر کشور ها برای ورود، اقامت، تحصیل و کار در اتریش نیاز به ویزا دارند. متأسفانه اتریش هنوز ویزای خانه به دوشی ندارد. با این حال، دیجتالی نومدرهایی که اتباع غیر اتحادیه اروپا هستند و می خواهند بیش از 90 روز در اتریش اقامت داشته باشند، باید برای ویزای مجوز ورود اقدام نمایند.بسته به ملیت دیجیتال نومدرها، این امکان وجود دارد که برای ویزای ETIAS یا ویزای شینگن اتریش درخواست دهند.

از مدت ها پیش، بسیاری از کشورهای اروپایی ویزای خانه به دوشی را معرفی کرده اند که به نیروهای  دورکار اجازه می دهد برای مدت معینی در آن کشور مشغول به کار شوند و اقامت نیز کسب نمایند.

کشورهایی مانند استونی، آلمان، کرواسی، جمهوری چک، مجارستان، یونان، ایسلند و غیره قبلاً ویزای خانه به دوشی را اجرا کرده اند. هدف از اعطای این ویزا جذب کارآفرینان، فرهیختگان و متخصصان از همه زمینه ها و رونق اقتصاد و گردشگری است.

کشور اتریش در مقایسه با سایر کشورهای ارائه کننده ویزای خانه به دوشی سیاست سختگیرانه ای اتخاذ کرده است. دیجیتال نومدرهای  که می خواهند بیش از 90 روز در اتریش بمانند و کار کنند و شهروند کشورهای اتحادیه اروپا نیستند، باید برای ویزای ملی اتریش D (مجوز اقامت یا کار) درخواست پذیرش دهند.

 

ویزای D اتریش

ویزای D به دیجیتال نومدرها اجازه می دهد:

-اقامت به مدت 91 روز تا شش ماه (با امکان درخواست ویزای اقامت قبل از اینکه شش ماه کامل شود) داشته باشند

-برای سفر به سایر کشورهای شینگن تا 90 روز (برای ورود به کشوری خاص باید حائز شرایطی باشند)

 

چگونه برای ویزای D اتریش اقدام کنیم؟

متقاضی باید شخصا قبل از سفر به اتریش در کشور محل اقامت خود برای ویزای D اتریش اقدام کند.

 

مدارک مورد نیاز این نوع ویزا زیاد است و شما باید همه آنها را در طول درخواست خود ارسال کنید. در غیر این صورت ممکن است درخواست شما رد شود.

 

تمدید ویزا D

 زمانی که ویزای شما منقضی شد امکان تمدید یا تغییر ویزا وجود ندارد و باید منطقه شینگن را ترک نمایید.

 

چه زمانی برای اپلای اقدام کنیم؟

شما می توانید برای ویزای ملی D اتریش در اولین فرصت شش ماهه و حداکثر 15 روز قبل از سفر خود به اتریش اقدام کنید. زمان پردازش و رسیدگی متفاوت است، اما بهتر است حداقل چهار هفته قبل از سفر به اتریش درخواست دهید.

برخی از الزامات مورد نیاز برای درخواست مجوز کار شامل اثبات کارفرمای خود در اتریش است که کمی مشکل است زیرا دیجیتال نومدرها غالبا دور کاری می کنند.

 

مزایا زندگی در اتریش برای دیجیتال نومدرها

مهاجران و دیجیتال نومدرهای که در اتریش زندگی می کنند از کیفیت بالای زندگی این کشور با زیرساخت های عالی، حمل و نقل عمومی کارآمد و نرخ وقوع جرم پایین آن قدردانی می کنند. آنها همچنین از زیبایی طبیعی خیره کننده آلپ، فرهنگی پر جنب و جوش و تعامل با مردم محلی لذت می برند.

 

هزینه های زندگی در اتریش برای دیجیتال نومدرها

اگرچه اتریش جزو ثروتمندترین کشورهای جهان به حساب می آید، اما هزینه عمومی زندگی در اتریش برای دیجیتال نومدرها در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی چندان بالا نیست.

در لیست زیر به هزینه های زندگی ماهانه برای دیجیتال نومدرها (به یورو) اشاره خواهیم کرد این ارقام بسته به لایف استایل شما متغیر است.

محل اقامت تقریبا 450 یورو:

هزینه ها بستگی به شهری دارد که می خواهید درآن سکونت کنید. به عنوان مثال، مسکن در وین گرانتر از شهرهای کوچکتر اتریش است.

خورد و خوراک (به استثنای کالاهای لوکس و تنباکو) تقریباً 350 یورو:

خوشبختانه در اتریش سوپرمارکت ها تخفیف زیادی ارائه می کنند که می توان مواد غذایی را با قیمت مناسب تهیه کرد. اما ارزان ترین راه برای غذا خوردن این است که خودتان آشپزی کنید. برخی از قیمت‌های متوسط عبارتند از: یک فنجان قهوه یا چای در کافه: 3.50 یورو، یک نان ساندویچی در نانوایی: 4.50 یورو، یک شام در یک رستوران معمولی: 12 یورو برای شما تمام خواهد شد.

نیازهای شخصی (کتاب، فرهنگ، تفریح) تقریبا 400 یورو:

بلیط مترو یا اتوبوس حدود 2.50 یورو ، بلیط سینما تقریباً 10 یورو و بلیط موزه حدود 14 یورو هزینه دارد.

سایر هزینه های زندگی در اتریش به قرار زیر است:

-اجاره ماهانه 85 متر مربع خانه مبله در منطقه گران قیمت: 1777 یورو

-اجاره ماهانه 85 متر مربع خانه مبله در منطقه معمولی: 1084 یورو

-هزینه خدمات عمومی ماهاهنه (گرمایش، برق، گاز و غیره) برای 2 نفر در آپارتمان 85 متری: 589 یورو

- اجاره ماهانه 45 متر مربع استودیو مبله در منطقه گران قیمت: 922 یورو

- اجاره ماهانه 45 متر مربع استودیو مبله در منطقه معمولی: 697 یورو

-اینترنت 8 مگابیت در ثانیه (1 ماه): 22 یورو

-تلویزیون صفحه فلت 40 اینچی: 354 یورو

شما همچنین می توانید برای اقامت تمکن مالی اتریش و تحصیل در اتریش اقدام نمایید.

 

موسسه مهاجرتی بین المللی پرگاس پارس با همکاری وکلای مجرب در اتریش آماده ارایه مشاوره در خصوص تحصیل، انواع ویزا و اقامت دایم می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

021-88662180

اینستاگرام ماکانال ما

  • ویزای خانه به دوشی اتریشمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top