info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان در اروپا

اگرچه بعضی از کشور های اروپایی هزینه های هنگفت برای تحصیل دریافت می کنند اما اکثریت دانشگاه های اروپایی تحصیل رایگان و کم هزینه برای متقاضیان در نظر گرفته اند. در ادامه مطلب به امکان تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان در اروپا اشاره خواهیم نمود.به علت هزینه های هنگفت و سرسام آور تحصیل پزشکی، اکثریت دانشجویان پزشکی مجبور می شوند هزینه تحصیل خود را با وام دانشجویی تامین نمایند. بر طبق بررسی انجمن دانشکده های پزشکی آمریکا، 73 درصد از دانشجویان با بدهی 200,000 دلاری فارغ التحصیل می شوند. با این حال در بعضی از دانشگاه های اروپا تحصیل رایگان و بدون مدرک زبان میسر است.

 

تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان

قبل از اینکه به تحصیل بدون مدرک زبان اشاره کنیم بایستی یادآوری نماییم فارغ از وجود دانشگاه های متعدد پزشکی، هر دانشگاه معیار و ضوابط خاص خود را دارد.به همین خاطر، توصیه می شود به شرایط خاص هر دانشگاه در وب سایت خود مراجعه فرمایید.

شرایط تحصیل در دانشگاه های اروپایی عبارتند از:

-دیپلم دبیرستان

-سطح نمرات خوب در دروس شیمی، زیست شناسی، ریاضی و فیزیک

-ارائه مدرک زبان ( در بعضی از دانشگاه ها)

-شرکت در آزمون ورودی دروس زیست شناسی، شیمی و فیزیک ( در بعضی از دانشگاه ها)

-شرکت در مصاحبه ( بستگی به دانشگاه دارد)

-ویزای دانشجویی

در خصوص هزینه های زندگی در اروپا باید گفت که این هزینه با توجه به هر کشور متغیر است.به طور کلی، هزینه های زندگی در آلمان کمتر از نروژ، ایسلند، دانمارک و سوئد می باشد.

بهترین کشور ها برای تحصیل در رشته پزشکی عبارتند از: آلمان، اتریش، انگلیس، سوئد، هلند، بلژیک، دانمارک، ایتالیا، نروژ و فرانسه.

در اکثر کشور های اروپایی، تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی رایگان نیست و باید شهریه بپردازید.

تحصیل پزشکی در کشور های اروپایی 6 سال به طول خواهد انجامید.

در ادامه مقاله به 5 مقصد پرطرفدار برای تحصیلی پزشکی اشاره خواهیم کرد:

 

1-آلمان:

اکثر دانشگاه های آلمان به جز دانشگاه های بادن- ورتمبرگ تحصیل پزشکی بدون هزینه را ارائه می نمایند.با این حال، برای ادامه تحصیل در دانشگاه های عمومی بادن-ورتمبرگ برای هر ترم بایستی 1,500  یورو بپردازید.حتی در دانشگاه های خصوصی آلمان، تحصیل به زبان انگلیسی به ندرت صورت می گیرد و آشنایی با زبان آلمانی کمک شایانی به شما خواهد نمود.

در سایر رشته های پزشکی مثل، پزشکی مولکولی امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود خواهد داشت.

 

2-نروژ:

تحصیل پزشکی در نروژ همانند آلمان به شرط آشنایی با زبان نروژی رایگان خواهد بود و دانشجویان بین المللی می توانند برای دانشگاه های پزشکی نروژ درخواست پذیرش بدهند.

 

3-سوئد:

هزینه تحصیل پزشکی برای شهروندان سوئد، کشور های اسکاندیناوی و اتحادیه اروپا در دانشگاه های دولتی این کشور رایگان خواهد بود و برای تحصیل در رشته پزشکی، آشنایی با زبان سوئدی ضروری است.تحصیل در دانشکده های پزشکی سوئد 6 سال طول خواهید کشید که شامل مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می شود. قبل از اینکه متقاضی شروع به طبابت نماید، بایستی مدرک کارشناسی ارشد خود را اخذ نماید.پس از گذراندن دوره کارآموزی 18 ماهه در بیمارستان، متقاضیان مدرک تحصیلی خود را دریافت خواهند نمود.

 

4-دانمارک:

تحصیل پزشکی برای شهروندان اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس رایگان خواهد بود و سایر دانشجویان بین المللی بایستی شهریه بپردازند.همانند سوئد تحصیل پزشکی در دانمارک، مستلزم آشنایی با دانمارکی است.

دوره تحصیل پزشکی در دانمارک به دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تقسیم می شود که مجموعا ( 12 ترم ) 6 سال به طول خواهد انجامید.برای شروع به طبابت، اخذ مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد الزامی می باشد که در مقطع کارشناسی ارشد امکان انتخاب تخصص مورد علاقه شما میسر است.

 

5-فنلاند:

شهروندان اتحادیه و منطقه اقتصادی اروپا می توانند به طور رایگان در دانشگاه های فنلاند تحصیل نمایند.سایر دانشجویان خارجی بسته به نوع دانشگاه باید نسبت به پرداخت شهریه اقدام نمایند.

در دانشکده های پزشکی فنلاند، تحصیل به زبان فنلاندی، سوئدی و هر دوی این زبان ها امکان پذیر است.مدت زمان تحصیل رشته پزشکی فنلاند 6 سال طول خواهد کشید.

 

سایر مزایای تحصیل پزشکی در اسلواکی

در حال حاضر، دانشکده پزشکی دانشگاه Pavol Jozef Šafárik در Kosice، اسلواکی، به دلیل  استاندارد بالای آموزش مقصدی جذاب برای تحصیل پزشکی یا دندانپزشکی به زبان انگلیسی تبدیل شده است.

این دانشگاه بزرگ با قدمتی 65 ساله یکی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در اسلواکی به شمار می رود. این دانشگاه علاوه کیفیت بالای آموزش در مقیاس بین المللی، فرصت های تحقیقاتی علمی مناسبی برای دانشجویان خود در نظر گرفته است.شهر بزرگ Kosice یک سبک زندگی پر جنب و جوش و سرزنده برای همه دانشجویان بین المللی محیا می کند. این دانشگاه 12 دقیقه تا فرودگاه بین المللی Kosice فاصله دارد و آن را راحت و قابل دسترس می کند. از دیگر جاذبه های شهر Kosice می توان به وجود وسیع‌ترین باغ گیاه‌شناسی و باغ‌وحش، مناطق دیدنی فراوان، رستوران‌ها، خیابان‌های شلوغ، مراکز خرید مدرن، تفریحات شبانه جذاب و غیره اشاره کرد.

شهریه دوره پزشکی 10000 یورو در سال است که یکی از دلایل انتخاب اسلواکی توسط دانشجویان بین المللی شهریه های پایین و هزینه های مقرون به صرفه در این کشور است.

 

معایب تحصیل پزشکی در اسلواکی

-عدم توزیع نابرابر ثروت باعث شده بسیاری از مشاغل حوزه پزشکی توسط مهاجران خارجی تصاحب شود.

-دولت در زمینه سیستم بهداشت و درمان سرمایه گذاری کافی نمی کند که باعث شده  بسیاری از بیمارستان ها و کلینیک ها با دستگاه ها و تجهیزات قدیمی به معالجه ی بیماران بپردازند.

- به دلیل ضعف اقتصادی اسلواکی، راه اندازی کسب و کار در حوزه پزشکی امری دشوار محسوب می شود.

 

معرفی 10 دانشگاه برتر اسلواکی بر اساس رتبه در اروپا و جهان در سال 2023

1-دانشگاه کمنیوس براتسیلاوا

رتبه در اروپا: 279

رتبه در جهان: 861

2- دانشگاه پاول جوزف سافاریک اسلواکی

رتبه در اروپا: 532

رتبه در جهان:2035

3-دانشگاه پزشکی اسلواک

رتبه در اروپا: 543

رتبه در جهان: 2087

4-دانشگاه صنعتی اسلواک

رتبه در اروپا:641

رتبه در جهان:2661

5-دانشگاه کشاورزی اسلواک

رتبه در اروپا:650

رتبه در جهان:2710

6-دانشگاه ترناوا

رتبه در اروپا: 704

رتبه در جهان:3020

7-دانشگاه صنعتی کوشیتسه

رتبه در اروپا: 757

رتبه در جهان: 3350

8- دانشگاه فیلسوف کنستانتین

رتبه در اروپا:824

رتبه در جهان:3723

9-دانشگاه پرشوف

رتبه در اروپا:850

رتبه در جهان:3861

10-دانشگاه ژیلینیا

رتبه در اروپا:915

رتبه در جهان: 4202

شما همچنین می توانید برای تحصیل در اسلواکی و تحصیل پزشکی در اسلواکی درخواست دهید.

 

در پایان لازم به ذکر است جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی و ویزا و مسائل مربوط به تحصیل رشته های مختلف بویژه علوم پزشکی در اسلواکی و تعیین وقت مشاوره می توانید با شماره موسسه مهاجرتی پرگاس پارس در ساعات اداری تماس حاصل فرمایید:

021-88662180

اینستاگرام ماکانال ما

  • تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان در اروپامطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top