info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

برنامه کارآفرینی در استان کبک کانادا

برنامه کارآفرینی کبک به صاحبان و مدیران مشاغل واجد شرایط این فرصت را می دهد که اقامت دائم کبک را اخذ نمایند، مشروط بر اینکه بتوانند به طور مؤثر کسب و کاری در استان ایجاد یا کسب و کاری موجود را توسعه دهند. در این مطلب به تفصیل به برنامه کارآفرینی در استان کبک کانادا خواهیم پرداخت.کارآفرینان علاقه مند به مهاجرت به کبک می توانند تحت دو جریان درخواست پذیرش دهند.

جریان اول بر کسب‌وکارها یا استارت‌آپ‌های جدید تأسیس شده در استان با پشتیبانی یک مرکز رشد یا شتاب‌دهنده کسب‌وکار یا دانشگاه در استان متمرکز است.

جریان دوم بر کسب‌وکارهایی متمرکز است که سرمایه‌گذاری آنها توسط مالکان تامین می‌شود.

وزارت مهاجرت کبک، و ادغام (MIFI) بیان می کند که کارآفرینانی که علاقه مند به اخذ اقامت دائم در کبک هستند باید 18 سال یا بزرگتر باشند و کسب و کار را مطابق با الزامات انجام دهند. داشتن سطح بالای زبان فرانسه برای برنامه کارآفرینی در استان کبک کانادا مزیت محسوب می شود و ارائه آن الزامی نیست.

همه متقاضیان برنامه کارآفرینی کبک باید یک طرح تجاری ارسال کنند که این طرح یک عامل مهم در ارزیابی درخواستشان می باشد. پس از ارزیابی اولیه درخواست، از داوطلبان کارآفرین کبک انتظار می رود در مصاحبه گزینش شرکت نمایند. مصاحبه گزینش آخرین مرحله برای تکمیل فرآیند درخواست برنامه کارآفرینی کبک است. همه متقاضیان کارآفرین کبک باید قصد اقامت خود در کبک را نشان دهند.

 

انواع برنامه کارآفرینی کبک کانادا

برنامه کارآفرینی در استان کبک کانادا به 2 جریان تقسیم می شود که عبارتند از:

برای واجد شرایط شدن در جریان اول، متقاضیان باید در کبک مستقر شوند تا کسب و کاری را ایجاد و راه اندازی کنند که توسط یک پیشنهاد خدمات از یک شتاب دهنده کسب و کار، یک مرکز رشد کسب و کار یا یک مرکز کارآفرینی دانشگاهی پشتیبانی می شود. طرح تجاری ممکن است به تنهایی یا با دیگران که حداکثر سه نفر از آنها می توانند ملیت خارجی داشته باشند که برای همان برنامه مهاجرتی درخواست پذیرش می دهند انجام شود. هیچ تعریف دقیقی برای انواع سازمان هایی که قادر به حمایت از طریق پیشنهاد خدمات هستند وجود ندارد. با این حال، به طور کل تعاریف زیر باید متقاضیان را راهنمایی کند:

-شتاب دهنده کسب و کار: سازمانی مستقر در کبک که خدمات پشتیبانی، به ویژه کمک در تسهیل تأمین مالی برای کارآفرینانی که هدف پروژه‌هایشان رشد کسب‌وکارهای نوآورانه است، ارائه می نماید.

-انکوباتور کسب و کار: سازمانی مستقر در کبک که خدمات پشتیبانی را به کارآفرینانی که به دنبال ایجاد مشاغل نوآور هستند ارائه می دهد.

-مرکز کارآفرینی دانشگاهی: سازمانی که توسط یک موسسه آموزش عالی اداره می شود و خدمات مربیگری را به کارآفرینان ارائه می دهد.

سازمان ارائه دهنده خدمات باید صلاحیت خود را برای حمایت از نامزدها و طرح تجاری آنها نشان دهد. پیشنهاد خدمات باید روش های را ارائه دهد که از آن طریق پشتیبانی صورت گیرد و عناصر زیر را مورد توجه قرار دهد:

-طرح حمایتی پیشنهادی: فهرست و شرح خدمات ارائه شده به داوطلب

-برنامه عملیاتی: بودجه تفصیلی پیشنهاد خدمات و برنامه زمانبندی فعالیتها

-تخصص به عنوان شتاب دهنده کسب و کار، مرکز رشد کسب و کار، یا مرکز کارآفرینی دانشگاهی: شامل مهارت ها و دستاوردهای مرتبط با پروژه کارآفرینان می شود

داوطلب باید درخواست خود را در قالب یک طرح تجاری به کبک ارائه دهد. وی باید تمام فرم های مورد نیاز را که در وب سایت وزارت مهاجرت، ادغام کبک (MIDI) درج شده است، تکمیل نماید.

جریان دوم:

برای واجد شرایط شدن در جریان دوم نامزد باید در کبک مستقر شود تا یک کسب و کار جدید ایجاد کند یا یک کسب و کار موجود را به دست آورد و عملیات تجاری را مدیریت کند. متقاضیان موفق باید دو سپرده مالی را به عنوان بخشی از درخواست خود ارائه دهند:

1- سپرده تضمینی 200000 دلار کانادا به عنوان پشتوانه ای که کسب و کار ایجاد خواهد کرد که پس از اجرای موفقیت آمیز طرح تجاری، این سپرده تضمینی بازپرداخت می شود.

2- سپرده راه اندازی که باید برای ایجاد کسب و کار استفاده شود. سپرده راه اندازی 300,000 دلار کانادا برای مشاغل ایجاد شده در مونترال و 200,000 دلار کانادا برای مشاغل ایجاد شده در خارج از مونترال است. همه متقاضیان باید الزامات زیر را برآورده نمایند:

-دارایی خالص حداقل 900000 دلاری کانادا داشته باشند که به طور قانونی با همسر یا شریک زندگی کامن لاوی در صورت همراهی با متقاضی کسب شده باشد.

-درخواست باید در قالب یک طرح تجاری ارائه شود.

-اگر متقاضی در حال ایجاد یک کسب و کار جدید است، باید حداقل 25 درصد از سرمایه آن را مالک و کنترل کند. اگر متقاضی کسب و کاری موجود را خریداری می کند، باید حداقل 51 درصد از سرمایه آن را در اختیار داشته باشد و کنترل کند.

-کسب‌وکار نمی‌تواند در فعالیت‌های زیر صورت بگیرد: وام‌های روزمزد، نقدینگی چک، پیمان‌کاری، توسعه املاک و مستغلات، کارگزاری املاک یا بیمه، تولید، توزیع، فروش محصولات یا خدمات مستهجن یا غیراخلاقی جنسی.

-کسب و کار خریداری شده باید در طول پنج سال قبل از درخواست فعال بوده باشد.

درخواست‌های پذیرش، فاکتورهای دیگری از جمله سن، مهارت زبان، تحصیلات، خودکفایی مالی، بازدید از کبک، خانواده در کبک و سابقه آموزشی را نیز در نظر خواهد گرفت. متقاضیان باید در قالب یک طرح کسب و کار درخواست دهند و اطمینان حاصل کنند که تمام فرم ها و اسناد فهرست شده در وب سایت وزارت مهاجرت، de la Diversité et de l'Inclusion du Québec (MIDI)  را در بر می گیرد.

 

شرایط مورد نیاز برنامه کارآفرینی کبک

مهاجران خارجی که علاقه مند به درخواست تحت جریان اول برنامه کارآفرینی در استان کبک کانادا هستند، باید امتیاز قبولی 41 را در همه فاکتورها در شبکه انتخاب کلاس اقتصادی کبک برنامه کارآفرینی کبک کسب کنند تا برای گزینش در نظر گرفته شوند.

داوطلبان جریان اول کارآفرینی کبک می توانند برای فاکتورهای مانند سطح تحصیلات، دوره های فنی گذرانده شده، سن، مهارت زبان به زبان های فرانسوی و انگلیسی و اقامت و خانواده در کبک امتیاز کسب کنند. هیچ امتیاز اضافی برای متقاضیانی که دارای همسر یا شریک کامن لاوی هستند تعلق نمی گیرد.

موارد زیر حداقل الزامات برای رسیدن به آستانه برش برای جریان اول است:

حداقل الزامات

فاکتور

دیپلم دبیرستان

سطح تحصیلات

ارائه صورت حساب بانکی برای اثبات تمکن مالی

خودکفایی مالی

ارائه یک پیشنهاد خدمات از یک مرکز رشد،شتاب دهنده یا مرکز کارآفرینی دانشگاهی و نشان دادن ارزیابی موفقیت آمیز طرح تجاری

 

طرح تجاری

 

قبل از اینکه به شرایط جریان 2 برنامه کارآفرینی در استان کبک کانادا بپردازیم باید خاطر نشان کرد که پذیرش درخواست‌های جریان دوم به طور موقت به حالت تعلیق درآمده است.

متقاضیان خارجی علاقه مند به جریان 2 برنامه کارآفرینی در استان کبک باید امتیاز قبولی 81 را در هر 13 عامل تحت شبکه انتخاب کلاس اقتصادی کبک کسب نمایند تا برای گزینش در نظر گرفته شوند.

 به داوطلبان جریان دوم کارآفرینی کبک بر اساس فاکتورهای مانند سطح تحصیلات، دوره های فنی گذرانده شده، سن، مهارت زبان به زبان های فرانسوی و انگلیسی و اقامت و خانواده در کبک امتیاز تعلق می گیرد.

موارد زیر حداقل الزامات برای رسیدن به آستانه برش برای جریان دوم است:

 

فاکتور

حداقل الزامات

سطح تحصیلات

دیپلم دبیرستان

خودکفایی مالی

ارائه صورت حساب بانکی برای اثبات تمکن مالی

طرح تجاری

ارائه مدرکی دال بر موفقیت آمیز بودن طرح تجاری شما

 

مالکیت / عملیات تجاری

 

 

حداقل 25 درصد از مالکیت کسب و کاری که ایجاد کرده اید  یا حداقل 51 درصد از مالکیت کسب وکار موجودی را که خریده باشید

حداقل دارایی خالص

داشتن حداقل $900,000

 

هیچ امتیاز اضافی برای متقاضیانی که دارای همسر یا شریک کامن لاوی هستند تعلق نمی گیرد.

 

شرایط طرح تجاری در برنامه کارآفرینی کبک

1- خلاصه اجرایی بنویسید

2- شرکت خود را توصیف کنید

3- اهداف تجاری خود را بیان کنید

4- محصولات و خدمات خود را شرح دهید

5- تحقیقات میدانی و بازاری انجام دهید

6- طرح بازاریابی و فروش خود را مشخص کنید

7- کسب و کار خود را مورد تجزیه و تحلیل مالی قرار دهید

8- پیش بینی مالی انجام دهید

9- اطلاعات اضافی را به یک پیوست اضافه کنید

 

امتیاز بندی روش کارآفرینی در کبک

حداقل امتیاز برای اخذ ویزای کارآفرینی در استان کبک کانادا در جریان اول 41 امتیاز و جریان دوم 81 امتیاز می باشد که جریان دوم تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است.

 

مراحل دریافت اقامت دائم کانادا در برنامه کارآفرینی کبک

متقاضیان برنامه کارآفرینی کبک باید با موفقیت از یک طرح تجاری در طول مصاحبه گزینش دفاع کنند. این موضوع ارتباط و امکان سنجی پروژه را برای استان مشخص می کند. این مصاحبه معمولا توسط متقاضی قبل از بازدید اولیه از بازار استان کبک انجام می شود.

پس از تایید، درخواست به تاییدیه های پزشکی و امنیتی فدرال ارسال می شود و پس از آن ویزا به متقاضی داده می شود که پروسه رسیدگی به پرونده بین 12 تا 44 ماه متغیر است.

دولت کبک تعداد مشخصی از درخواست ها را تحت برنامه کارآفرین می پذیرد. متقاضیانی که مهارت زبان فرانسه را در سطح متوسط به بالا دارند می توانند در هر زمان درخواست خود را ثبت کنند.

کبک یک فرآیند درخواست دو مرحله ای را برای پذیرش مهاجران برنامه کارآفرینی در استان کبک در نظر گرفته است که شامل گزینش و پذیرش می شود.

گزینش:

گزینش در سطح استان صورت می گیرد. همه متقاضیانی که مایل به مهاجرت به کبک هستند باید برای CSQ اقدام کنند.

پذیرش:

پذیرش در سطح فدرال انجام می شود. پس از دریافت CSQ، باید برای اقامت دائم کانادا به دولت فدرال درخواست دهید. مشابه سایر درخواست های PR  کانادا، برای اطمینان از پذیرش خود در کانادا، باید گواهی عدم سوء پیشینه کیفری و گزارش معاینه پزشکی خود را ارائه دهید.

شما اقامت دائم کانادا را پس از تایید درخواست خود در هر دو سطح فدرال و استانی دریافت می کنید.

متقاضیان برنامه کارآفرینی کبک باید درخواست خود را که شامل یک طرح تجاری جامع و اسناد پشتیبان در صورت نیاز ارائه دهند. تحصیلات متقاضی، دارایی خالص شخصی، مهارت زبان و غیره نیز در درخواست پذیرش گنجانده می شود.

درخواست های تکمیل شده باید از طریق پیک به اداره مهاجرت کبک فرستاده شود که در صورت تایید درخواست شما، CSQ به شما پیشنهاد می شود. سپس می توانید برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

شما همچنین می توانید برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی کبک ، برنامه مهاجرتی تجربه کانادایی (CEC) ، خرید پمپ بنزین در کانادا و اخذ اقامت کانادا از طریق خرید شعبه رستوران اقدام نمایید.

 

موسسه مهاجرتی پرگاس پارس با تکیه بر وکلای متخصص خود در کلیه کشورهای دنیا همراه شما در انجام کلیه مراحل کار مهاجرت به استان های مختلف کانادا از روش های مختلف می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

021-88662180

اینستاگرام ماکانال ما

  • برنامه کارآفرینی در استان کبک کانادامطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top