info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

بهترین رشته ها برای تحصیل در جمهوری چک

کشور جمهوری چک از مقاصد مناسب جهت مهاجرت تحصیلی دانشجویان ایرانی به ویژه برای تحصیل رشته های شاخه علوم پزشکی محسوب می شود. دلایل مختلفی برای این موضوع می ‌توان برشمرد. اولین دلیل، عضویت این کشور در اتحادیه اروپا و پیمان بلونیا است که باعث می شود مدارک تحصیلی اخذ شده در دانشگاه ها و مراکز آموزشی این کشور در کلیه کشورهای پیشرفته عضو اتحادیه اروپا از جمله آلمان نیز مورد تایید باشند. یعنی حتی اگر فردی رشته هایی همچون پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را در این کشور تحصیل کند، می تواند تنها با گرفتن مدرک زبان آلمانی و بدون نیاز به معادل سازی مدارک، در کشورهایی همچون آلمان و اتریش، به کار در رشته تخصصی خود مشغول شود. دلیل دوم، هزینه های نسبتا مناسب زندگی دانشجویی در این کشور نسبت به سایر کشور های اروپایی می باشد. هزینه های تحصیل در مراکز آموزشی این کشور نیز نسبت به اکثر کشورهای پیشرفته اروپایی مناسب تر  است. همچنین در مراکز آموزشی کشور جمهوری چک می توان به زبان های انگلیسی نیز به تحصیل پرداخت. با توجه به اینکه بیشتر جوانان ایرانی مشتاق تحصیل در خارج از کشور، قصد ورود به دوره های تحصیل رشته های علوم پزشکی را دارند و هزینه تحصیل پزشکی در اکثر کشورهای پیشرفته بسیار بالاست، می توانجمهوری چک را از گزینه های مناسب جهت انتخاب مقصد مهاجرت تحصیلی ایرانیان به حساب آورد. در این مطلب قصد داریم به تفصیل به بهترین رشته ها برای تحصیل در جمهوری چک اشاره نماییم.تحصیل رشته های علوم پزشکی در جمهوری چک

برای ورود به دوره های تحصیل رشته های علوم پزشکی در جمهوری چک هم باید در آزمون ورودی شرکت نمود. البته این آزمون به هیچ وجه به دشواری آزمون های ورودی رشته های علوم پزشکی در کشورهایی مانند اتریش نیست و اغلب افرادی که از خدمات موسسه پرگاس پارس استفاده می کنند، موفق به قبولی و ورود به این دوره ها می شوند. طبیعتا مانند دوره های تحصیل در اسلواکی،  دوره های تحصیل پزشکی در جمهوری چک نیز اگر به زبان رسمی این کشور باشد، کاملا رایگان است. اما دوره های تحصیل در جمهوری چک در رشته پزشکی اگر به زبان انگلیسی باشد، حدود 12 هزار یورو در سال هزینه دارد که در مقایسه با اکثر کشورهای پیشرفته، به ویژه کشورهای انگلیسی زبان، رقم بسیار مناسبی است. باید در نظر داشت که مدارک علوم پزشکی اخذ شده از دانشگاه های این کشور، در کلیه کشورهای اروپایی مورد تایید است و شانس کار در کشورهای پیشرفته تر نیز برای فارغ التحصیلان فراهم است.

 

تحصیل در رشته پزشکی در جمهوری چک

دوره های تحصیل پزشکی در جمهوری چک بیش از سایر دوره های تحصیلی در این کشور مورد استقبال هموطنانمان است. شهریه این دوره ها حدودا 12 هزار یورو در هر سال تحصیلی است. ورود به دانشگاه های کشوری مانند اتریش بسیار سخت تر است و داوطلبان باید از پس یک آزمون بشدت رقابتی بر آمده و از ظرفیت کم دانشجویان خارجی بهره مند شوند. این در حالی است که ورود به دوره های تحصیل پزشکی در جمهوری چک بسیار ساده تر است. همچنین هزینه زندگی دانشجویی در جمهوری چک بسیار پایین تر از کشوری مانند اتریش است که در مجموع موجب می شود هزینه های تحصیل در این کشور چندان با اتریش متفاوت نباشد.

همچنین همان طور که ذکر شد، به علت عضویت جمهوری چک در پیمان بولونیا، افرادی که به تحصیل در جمهوری چک در رشته پزشکی می پردازند، می توانند با دریافت مدرک زبان کشور مقصد، در هر یک از کشورهای اروپایی، بدون نیاز به معادل سازی مدارک، به طبابت مشغول شوند.

 

تحصیل در رشته دندانپزشکی در جمهوری چک

دوره های تحصیل دندانپزشکی در جمهوری چک نیز بسیار زیاد مورد استقبال هموطنانمان است. تحصیلکردگان این رشته در کشور جمهوری چک برای کار پس از تحصیل، در هر یک از کشورهای اروپایی، نیازی به معادل سازی مدارک نخواهند داشت.

 

تحصیل در رشته داروسازی در جمهوری چک

شرکت در دوره های تحصیل داروسازی در جمهوری چک نیز مورد استقبال هموطنانمان استتحصیلکردگان این رشته در کشور جمهوری چک برای کار پس از تحصیل، در هر یک از کشورهای اروپایی، نیازی به معادل سازی مدارک نخواهند داشت.

 

تحصیل رشته های فنی مهندسی در جمهوری چک

شاید کمتر کسی در میان هموطنانمان بداند که جمهوری چک یکی از صنعتی ترین کشورهای اروپاییست. طبیعتا تحصیل رشته های فنی مهندسی در یک کشور صنعتی، مزیت بزرگی به حساب می آید. زیرا اولا دوره های عملی و تجربی (کارآموزی) می تواند در این صنایع پویا و با بالاترین کیفیت آموزشی انجام پذیرد. دوما بسیاری از دانش آموختگان رشته های فنی مهندسی از دانشگاه های کشورهای صنعتی، در همان صنایع پویای این کشورها به کار گمارده می شوند و پس از تحصیل خود، دغدغه ای بابت پیدا کردن کار نخواهند داشت.

این کشور صنعت خودروسازی بسیار قدرتمندی دارد و برند اشکودا محصول صنایع خودروسازی این کشور است که در بسیاری از کشورهای دنیا به ویژه کشورهای اروپایی، از بازار مناسبی برخوردار است. علاوه بر صنعت خودروسازی، صنایع دیگری همچون فولاد، داروسازی و کشاورزی نیز در این کشور از رونق بالایی برخوردار است و دارای رشد مناسبی نیز می باشد.

طبیعتا دانشجویی که پس از دوره تحصیل خود در دانشگاه های جمهوری چک، در شرکت های صنعتی بزرگ این کشور از جمله برند خودروسازی مطرح اشکودا که در تمامی اروپا شناخته شده است کار کند، پس از چند سال رزومه کاری بسیار مناسبی برای خود ساخته است و شانس این را خواهد داشت که جاب آفر دریافت کرده و در شرکت های صنعتی و خودروسازی مطرح در کشورهای پیشرفته تر اروپایی نیز مشغول به کار شود.

طول دوره های تحصیل رشته های فنی مهندسی در جمهوری چک بین 3 تا 4 سال می باشد و تعدادی دانشجوی ایرانی نیز در دانشگاه های این کشور به تحصیل این رشته ها می پردازند. محبوب ترین رشته های فنی مهندسی، مکانیک، خودرو، الکترونیک، صنایع، معماری، کامپیوتر، فناوری اطلاعات، عمران، شیمی و بیوتکنولوژی هستند که دانشجویان ایرانی مشتاق ورود به آن ها هستند. البته به طور واضحی تعداد مشتاقان ورود به این دوره ها کمتر از دوره های رشته هایی همچون پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی است.

 

در پایان لازم به ذکر است جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی و ویزا و مسائل مربوط به تحصیل رشته های مختلف به ویژه علوم پزشکی و مهندسی در دانشگاه های جمهوری چک و تعیین وقت مشاوره می توانید با شماره موسسه مهاجرتی پرگاس پارس در ساعات اداری تماس حاصل فرمایید:

021-88662180

اینستاگرام ماکانال ما

  • بهترین رشته ها برای تحصیل در جمهوری چکمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top