info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

پردرآمدترین رشته ها در انگلیس

انگلیس، عضو سابق اتحادیه اروپا که در پی پروسه برگزیت، از این اتحادیه جدا شد، از پیشرفته ترین، صنعتی ترین و مرفه ترین کشورهای دنیا به شمار رفته و یکی از بهترین مقاصد مهاجرت تحصیلی نیز شناخته می شود. همه ساله دانشگاه های این کشور پیشرفته در کنار دانشگاه های آمریکا، صدرنشینان رتبه بندی برترین دانشگاه های دنیا در رنکینگ های معتبری همچون کیو اس، شانگهای و تایمز می باشند. اما هزینه های تحصیل در دانشگاه های این کشور بسیار بالاست و هر کسی نمی تواند از عهده پرداخت آن برآید. علاوه بر این هزینه های زندگی دانشجویی در این کشور انگلیسی زبان نیز بالاست. اما همانند سایر کشورهای انگلیسی زبان، در این کشور نیز طبف وسیعی از بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان ارائه می گردد که بخش قابل توجهی از هزینه های شهریه و زندگی دانشجویی را می توان با آن پرداخت نمود. همچنین اجازه کار دانشجویی نیمه وقت هم به دانشجویان شاغل به تحصیل در انگلیس داده می شود که این افراد می توانند از این طریق نیز برخی دیگر از هزینه های زندگی دانشجویی خود را تامین نمایند. ورود به دانشگاه های این کشور به ویژه در رشته های پرطرفدار اصلا ساده نیست و رقابت سنگینی برای دستیابی به صندلی های دانشگاه های این کشور برقرار است. اغلب افرادی که مشتاق تحصیل در انگلیس هستند، قصد دارند پس از اتمام دوره تحصیل، در بازار کار این کشور مشغول شده و اقامت دائم انگلیس را نیز بدست آورند. زیرا شرایط بازار کار این کشور نیز در اکثر رشته ها بسیار مناسب است و سطح درآمدها نسبت به هزینه های زندگی و به طور کلی رفاه اجتماعی نیز در این کشور از وضعیت خوبی برخوردار است. در این مطلب قصد داریم با در نظر گرفتن شرایط بازار کار انگلیس و میزان درآمدها در این کشور، به معرفی پردرآمدترین رشته ها در انگلیس بپردازیم.درآمد پس از تحصیل پزشکی در انگلیس

رشته پزشکی که سالهاست پرطرفدارترین رشته در بین جوانان ایرانی به شمار می رود، از رشته های بسیار خوب برای تحصیل در انگلیس است و بسیاری انگلیس را بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان نیز به حساب می آورند. زیرا شرایط کاری پزشکان در این کشور انگلیسی زبان بسیار عالیست. این کشور یکی از بهترین سیستم های بهداشت و درمان در سراسر دنیا را داراست که به NHS معروف است. میانگین درآمد سالانه پزشکان در انگلیس چیزی حدود 72 هزار پوند در سال معادل 36.92 پوند در ساعت است. یک پزشک عمومی تازه فارغ التحصیل شده که تازه به بازار کار وارد می شود به طور میانگین چیزی حدود 56 هزار پوند درآمد دارد و این رقم برای پزشکان با تجربه می تواند تا بالای 80 هزار پوند نیز افزایش پیدا کند. طبیعتا پزشکان متخصص و فوق تخصص و به ویژه جراحان درآمد بسیار بیشتری نیز به دست می آورند. بهترین دانشگاه های انگلیس برای تحصیل در رشته پزشکی عبارتند از: دانشگاه آکسفورد (رتبه 2)، دانشگاه کمبریج (رتبه 4)، دانشگاه کالج لندن (رتبه 7)، امپریال کالج لندن (رتبه 8)، کینگز کالج لندن (رتبه 16)، مدرسه طب سنتی لندن (رتبه 25)، دانشگاه ادینبرو (رتبه 25) و دانشگاه منچستر (رتبه 38).

 

درآمد پس از تحصیل دندانپزشکی در انگلیس

دندانپزشکی هم رشته ای بسیار پولساز در کشور انگلیس به حساب می آید و بسیاری این کشور را بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان می دانند. یک دندانپزشک میانگین درآمد یک دندانپزشک در انگلیس 51 هزار پوند است که برای دندانپزشکان متخصص و با تجربه تا ارقام بسیار بالاتر از 100 هزار پوند نیز می تواند افزایش یابد. بهترین دانشگاه های انگلیس برای تحصیل در رشته دندانپزشکی عبارتند از: کینگز کالج لندن (رتبه 9)، دانشگاه کوئین مری لندن (رتبه 14)، دانشگاه کالج لندن (رتبه 17)، دانشگاه بیرمنگام (رتبه 24)، دانشگاه منچستر (رتبه 35) و دانشگاه لیدز (رتبه 49).

 

درآمد پس از تحصیل رشته اقتصاد و حسابداری در انگلیس

رشته های اقتصاد و حسابداری نیز از بهترین رشته ها برای تحصیل در انگلیس به حساب می آیند. مدیران ارشد مالی در این کشور با حداقل 11سال سابقه کار، بیش از 112 هزار پوند در سال درآمد دارند. بهترین دانشگاه های انگلیس برای تحصیل در رشته حسابداری عبارتند از: دانشگاه آکسفورد (رتبه 4)، دانشگاه کمبریج (رتبه 6)، مدرسه اقتصاد لندن (رتبه 7)، مدرسه بازرگانی لندن (رتبه 11)، دانشگاه منچستر (رتبه 18) امپریال کالج لندن (رتبه 23)، دانشگاه وارویک در کاونتری (رتبه 36)، دانشگاه ادینبرو (رتبه 44)، دانشگاه کالج لندن (رتبه 55)، دانشگاه لنکستر (رتبه 64)، دانشگاه سیتی لندن (رتبه 65)، دانشگاه دورهام (رتبه 75)، دانشگاه بیرمنگام (رتبه 79) و دانشگاه لیدز (رتبه 90). همچنین بهترین دانشگاه های انگلیس برای تحصیل در رشته اقتصاد عبارتند از: مدرسه اقتصاد لندن (رتبه 6)، دانشگاه آکسفورد (رتبه 8)، دانشگاه کمبریج (رتبه 10)، دانشگاه کالج لندن (رتبه 17)، دانشگاه وارویک (رتبه 25)، مدرسه بازرگانی لندن (رتبه 37)، امپریال کالج لندن (رتبه 39)، دانشگاه منچستر (رتبه 62)، دانشگاه ادینبرو (رتبه 73)، دانشگاه ناتینگهام (رتبه 90) و دانشگاه کوئین مری لندن (رتبه 93).

 

درآمد پس از تحصیل رشته حقوق در انگلیس

مانند اکثر کشورهای پیشرفته دنیا، رشته حقوق در انگلیس نیز از رشته های بسیار پولساز و با پرستیژ اجتماعی بالا محسوب می شود. درآمد یک وکیل یا قاضی در کشور انگلیس به طور میانگین 72 هزار پوند در سال است که طبیعتا با سابقه کار بالاتر، این درآمد به مراتب بیشتر نیز می شود. البته وکلا و حقوق دانانی که در کشورمان این رشته را تحصیل کرده اند، برای معادل سازی مدارک خود در انگلیس مشکل فراوان دارند و تقریبا تمامی واحدهای درسی این رشته را باید از نو بگذرانند. به همین علت بسیاری از عاشقان رشته حقوق که انگلیس را برای آینده کاری و زندگی خود مناسب می بینند، سعی می کنند از ابتدا این رشته را در این کشور پیشرفته اروپایی تحصیل کنند تا به راحتی به بازار کار این کشور وارد شوند. بهترین دانشگاه های این کشور برای تحصیل حقوق عبارتند از: دانشگاه آکسفورد (رتبه 2)، دانشگاه کمبریج (رتبه 3)، مدرسه اقتصاد لندن (رتبه 7)، دانشگاه کالج لندن (رتبه 13)، کینگز کالج لندن (رتبه 15) دانشگاه ادینبرو (رتبه 17)، دانشگاه کوئین مری لندن (رتبه 26)، دانشگاه دورهام (رتبه 49)، دانشگاه منچستر (رتبه 58)، دانشگاه بریستول (رتبه 66)، دانشگاه ناتینگهام (رتبه 88) و دانشگاه لیدز (رتبه 90)

 

درآمد پس از تحصیل رشته مدیریت در انگلیس

رشته مدیریت بازرگانی و اجرایی نیز از بهترین رشته ها برای تحصیل در انگلیس به حساب می آیند. مدیران اجرایی در این کشور با سابقه کار نسبتا بالا، بیش از 100 هزار پوند در سال درآمد دارند. بهترین دانشگاه های انگلیس برای تحصیل در رشته حسابداری عبارتند از: مدرسه بازرگانی لندن (رتبه 3)، دانشگاه کمبریج (رتبه 8)، دانشگاه آکسفورد (رتبه 9)، مدرسه اقتصاد لندن (رتبه 11)، دانشگاه وارویک (رتبه 21)، امپریال کالج لندن (رتبه 25)، دانشگاه منچستر (رتبه 32)، دانشگاه سیتی لندن (رتبه 60)، دانشگاه لنکستر (رتبه 70)، دانشگاه لیدز (رتبه 70)، دانشگاه باث (رتبه 83)، دانشگاه بروکس آکسفورد (رتبه 95) و دانشگاه کالج لندن (رتبه 99).

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی و ویزا و مسائل مربوط به تحصیل دانشگاه ها و کالج های مختلف کشورهای مختلف از جمله انگلیس و اخذ اقامت کاری این کشور و تعیین وقت مشاوره می توانید با شماره موسسه مهاجرتی پرگاس پارس در ساعات اداری تماس حاصل فرمایید:

021-88662180

اینستاگرام ماکانال ما

  • پردرآمدترین رشته ها در انگلیسمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top