info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

دانشگاه تیانجین چین

یکی از بهترین دانشگاه های کشور پهناور چین دانشگاه تیانجین نام دارد که در زبان انگلیسی به صورت Tianjin University شناخته می شود.  این دانشگاه دولتی و ملی در سال 1895 در شهر تیانجین افتتاح شده و اولین موسسه مدرن آموزش عالی در بین دانشگاه های کشور چین به شمار می رود. در ابتدا نام این دانشگاه، دانشگاه پیانگ بوده و از سال 1951 نام آن به دانشگاه تیانجین تغییر یافت. در حال حاضر دانشگاه تیانجین چین با بیش از 4400 عضو هیئت علمی و کادر آموزشی، به بیش از 15 هزار  دانشجوی مقطع کارشناسی و بیش از 9 هزار دانشجوی مقاطع تحصیلات تکمیلی در رشته های مختلف خدمات علمی، آموزشی و پژوهشی ارائه می نماید.دانشگاه تیانجین چین برای دانشجویان ایرانی که قصد دارند پس از اتمام دوره تحصیل خود در خارج از کشور به ایران بازگشته و در وطن خود مشغول به کار شوند نیز یک گزینه عالی به حساب می آید. زیرا در آخرین لیست دانشگاه های مورد تایید اعلام شده توسط وزارت علوم ایران برای سال تحصیلی 2020 2021، نام این دانشگاه در میان دانشگاه های ممتاز یا گروه الف دیده شده و تحصیلات در این دانشگاه در رشته های غیر پزشکی مورد تایید این وزارتخانه قرار گرفته است. همچنین در آخرین لیست دانشگاه های مورد تایید اعلام شده توسط وزارت بهداشت ایران برای سال تحصیلی 2020 2021 نیز نام این دانشگاه به چشم می خورد. به همین جهت تحصیل در رشته های علوم پزشکی از جمله پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در این دانشگاه نیز مورد تایید وزارت بهداشت ایران بوده و فارغ التحصیلان این دوره های تحصیلی می توانند پس از اتمام دوره، مدارک تحصیلی خود را برای ارزشیابی و معادل سازی در ایران ارائه نمایند.

 

رتبه دانشگاه تیانجین چین

واضح است که اخذ پذیرش از دانشگاه هایی که از اعتبار و رتبه بین المللی بالاتری برخوردارند، بسیار مطلوب بوده و اکثر دانشجویان سعی می کنند از دانشگاه معتبرتری پذیرش بگیرند. دانشگاه تیانجین چین همه ساله یکی از برترین دانشگاه های این کشور در رنکینگ های بین المللی محسوب شده و از رتبه بین المللی فاخری نیز برخوردار بوده است. برای تبیین بهتر این موضوع رتبه دانشگاه تیانجین چین را در یک دوره 4 ساله از سال 2019 تا 2022 بر اساس رتبه بندی موسسه کیو اس خدمتتان ارائه می نماییم.

بر این اساس در سال 2019 رتبه دانشگاه تیانجین چین در میان دانشگاه‌ های این کشور، 17 و در بین دانشگاه های دنیا 443 بوده است. در سال 2020 این دانشگاه همچنان هفدهمین دانشگاه برتر کشور چین به حساب آمده و با اندکی رشد رتبه بین‌ المللی 429 را در میان دانشگاه ‌های برتر دنیا را از آن خود کرده است. رنکینگ دانشگاه تیانجین چین در سال 2021 میلادی این دانشگاه  همچنان رتبه 17 دانشگاههای کشور چین را از آن خود کرده است. همچنین رتبه این دانشگاه در میان دانشگاههای دنیا نیز مجددا با رشد  روبرو شده و رده 387 دانشگاه های دنیا را از آن خود کرده است. در آخرین رتبه بندی اعلام شده توسط موسسه کیو اس برای سال تحصیلی 2022، رتبه دانشگاه تیانجین چین در میان دانشگاه‌ های دنیا با رشد مواجه شده و به رده 334 رسیده است. همچنین در این سال این دانشگاه با یک رده رشد، رتبه 16 دانشگاه های کشور چین را از آن خود کرده است.

رنکینگ دانشگاه تیانجین چین در رتبه بندی موسسه تایمز نیز در سال 2022 در میان دانشگاه‌ های دنیا بین 401 تا 500 و در میان دانشگاه‌ های آسیا 67 بوده است. بر اساس رتبه بندی شانگهای که دیگر سیستم رتبه بندی معتبر دانشگاه های دنیا می باشد نیز رتبه دانشگاه تیانجین چین از سال 2015 تا سال 2017 همواره بین 301 تا 400 دانشگاه های دنیا طبقه بندی شده است. اما این دانشگاه در سال 2018  و 2019 رتبه ای بین 201 تا 300 را در میان دانشگاه های دنیا از آن خود کرده است. در سال 2020 نیز سیر صعودی رتبه این دانشگاه ادامه داشته و در آخرین رتبه اعلام شده سیستم رنکینگ شانگهای، دانشگاه تیانجین چین رتبه ای بین 151 تا 200 را در میان دانشگاه های دنیا کسب نموده است.

 

رشته های دانشگاه تیانجین

تنوع رشته های دانشگاه تیانجین بسیار زیاد است و این رشته ها در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می گردد. دانشکده های این دانشگاه که ارائه دهنده رشته های دانشگاه تیانجین هستند عبارتند از:

- دانشکده مهندسی مکانیک

- دانشکده مهندسی ابزار دقیق و  Optoelectronics

- دانشکده فنی و مهندسی الکترونیک و اطلاعات

- دانشکده مهندسی برق و انرژی

- دانشکده مهندسی عمران

- دانشکده مهندسی شیمی

- دانشکده علوم مواد و مهندسی

- دانشکده معماری

- گروه Qiushi دانشگاه تیانجین

- دانشکده مدیریت و اقتصاد

- دانشکده علوم

- دانشکده علوم انسانی و قانون

- دانشکده مهندسی نرم افزار

- دانشکده علوم کامپیوتر و فناوری

- دانشکده علوم و مهندسی محیط زیست

- دانشکده علوم دارویی و صنعت

- دانشکده آموزش و پرورش فنی و حرفه ای

- دانشکده آموزش مداوم

- کالج Renai دانشگاه تیانجین

- دانشکده کشاورزی و زمین و مهندسی

- دانشکده آموزش از راه دور

- دانشکده آموزش و پرورش بین المللی

 

تحصیل پزشکی در دانشگاه تیانجین چین

بنا بر علل مختلف، از جمله اعتبار و رتبه عالی این دانشگاه در میان دانشگاه های علوم پزشکی دنیا، بسیاری از مشتاقان تحصیل در چین در رشته های علوم پزشکی این دانشگاه را به عنوان دانشگاه محل تحصیل خود بر می گزینند. همه ساله موسسات معتبر رتبه بندی دانشگاه های دنیا همچون کیو اس، رتبه بندی دانشگاه های دنیا را در زمینه های تخصصی مختلف همچون پزشکی ارائه می کنند. بر اساس رنکینگ اعلام شده موسسه کیو اس در زمینه تخصصی پزشکی، رتبه دانشگاه تیانجین در میان دانشگاه های این کشور بیست و دوم بوده و این دانشگاه رتبه ای بین 501 تا 550 را در میان دانشگاه های پزشکی دنیا از آن خود کرده است.

علاوه بر این، مشتاقان تحصیل پزشکی در چین اگر بخواهند پس از اتمام دوره تحصیل خود در این کشور به ایران بازگشته و در وطن طبابت کنند، باید دانشگاه خود را از میان دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران انتخاب کرده و برای اخذ پذیرش اپلای نمایند تا مدارک تحصیلی آنان در ایران قابل ارزشیابی باشد. خوشبختانه در آخرین لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران که برای سال تحصیلی 2020 2021 اعلام شده، نام دانشگاه تیانجین چین به چشم می خورد و از این نظر نیز برای دانشجویان ایرانی گزینه ای مناسب به حساب می آید.

همانند سایر دانشگاه های این کشور، طول دوره های تحصیل پزشکی در دانشگاه تیانجین چین نیز 6 سال است. 4 سال اول دوره به دروس تئوری می گذرد و به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی ارائه می گردد. اما برای 2 سال بعدی که به صورت کارورزی و کلینیکال ارائه می شود، دانشجو باید به زبان چینی آشنا باشد. زیرا در این بخش از دوره باید بتواند با بیماران در محیط بیمارستانی ارتباط موثر برقرار کند. به همین علت یکی از دروس اجباری در طول دوره تحصیل پزشکی در دانشگاه تیانجین چین، زبان چینی است. در برخی از دانشگاه های این کشور حتی پیش از فارغ التحصیلی، از دانشجویان آزمون HSK گرفته می شود تا تسلط آنان به زبان چینی سنجیده شود و اعطای مدرک به آنان منوط به اخذ نمره قبولی مورد نظر از این آزمون می باشد.

 

 

در پایان لازم به ذکر است جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی چین و ویزا و مسائل مربوط به تحصیل رشته های مختلف در دانشگاه های چین از جمله دانشگاه تیانجین چین و تعیین وقت مشاوره می توانید با شماره موسسه مهاجرتی پرگاس پارس در ساعات اداری تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را تکمیل فرمایید:

021-88662180

فرم مشاوره

اینستاگرام ماکانال ما

  • دانشگاه تیانجین چینمطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top