info@pergasvisa.com
موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

موسسه حقوقی بین المللی پرگاس پارس

شماره ثبت 44497

بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان عمران

رشته مهندسی عمران از رشته های بسیار کاربردی و پر متقاضی در سراسر دنیا به شمار می رود و معمولاً دانش آموزان نخبه رشته ریاضی که به دروس مهندسی علاقنمد هستند؛ این رشته را جزو اولویت های اول خود قرار می دهند. اما شرایط کاری این رشته در تمامی کشور ها یکسان نیست و بازار کار آن در برخی کشورها بسیار بهتر است. بسیاری از مهندسان عمران پس از تحصیل و حتی مدتی فعالیت در کشور خود به دنبال زندگی بهتر و شرایط کاری و درآمدی مناسب تر مسیر مهاجرت را در پیش می گیرند. مهم ترین سوال پیش روی آنان یافتن بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان عمران است. در حقیقت بحث مهاجرت را نباید ساده انگاشت و حتما پیش از تصمیم گیری باید شرایط بازار کار کشور مقصد برای رشته خود را سنجیده و طوری عمل نمود که پشیمانی در پی نداشته باشد.طبیعتاً در میان کشورهای مهاجرپذیر معروف دنیا که کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بریتانیا، استرالیا، کانادا، نیوزلند، و آمریکا هستند شرایط بازار کار رشته مهندسی عمران یکسان نیست. همچنین برای کار رشته مهندسی عمران کشورهای دیگری نیز علاوه بر کشورهای مهاجرپذیر معمول به عنوان مقاصد مهاجرت تعریف می شوند که اکثر آنان از کشورهای منطقه خاور میانه و حوزه خلیج همیشه فارس به شمار می روند و از این جمله می ‌توان به عمان، قطر، امارات متحده عربی، و کویت اشاره نمود. زیرا این کشورها معمولاً با توجه به درآمد سرشار نفتی و گازی و سرمایه‌ گذاری کلان در زیرساخت ها سعی دارند در مسیر توسعه قرار گرفته و توسعه با سرعت هر چه بیشتر را تجربه نمایند. طبیعتاً توسعه بدون در اختیار داشتن زیرساخت ‌های مناسب امکان پذیر نیست و کشوری که در مسیر توسعه زیرساخت ‌های خود قرار می گیرد به مهندسان عمران و به‌ طورکلی فعالین بخش ساخت و ساز نیازمند خواهد بود. اگر بخواهیم بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان عمران را انتخاب نماییم باید فاکتورهای بسیاری را در کنار هم قرار داده و آن گاه به تصمیم گیری اقدام نماییم. میزان نیاز کشورها به مهندسان عمران، مقایسه میزان درآمد مهندسان عمران در کشورها،  و میزان مالیات بر درآمد در کشورهای مختلف از جمله مواردی هستند که می توانند در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان عمران جزو فاکتورهای اساسی قلمداد شوند. در این مطلب با توجه به این فاکتور ها و موارد دیگر قصد داریم به معرفی کشور هایی که به طور معمول مقصد مهاجرت مهندسان عمران به شمار می روند پرداخته و شرایط هر یک را خدمت شما عزیزان شرح دهیم تا با توجه به شرایط خود بتوانید بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان عمران از دیدگاه خود را انتخاب فرموده و مهاجرت کاری موفقی را تجربه فرمایید.

 

مهاجرت مهندس عمران به کانادا

بدون تردید نمی‌ توان از مهاجرت سخن به میان آورد و به کشور کانادا به عنوان یکی از اصلی ترین مقاصد مهاجرت به ویژه برای متخصصان رشته‌ های مختلف اشاره نکرد. کشور کانادا با توجه به شرایط اقتصادی بسیار مناسب و دورنمای رشد اقتصادی پایدار، برای متخصصان رشته های مختلف از جمله مهندسان عمران بازار کار مناسبی دارد و بسیاری این کشور را بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان عمران به شمار می آورند. همچنین با توجه به لیست مشاغل مورد نیاز این کشور می ‌توان به وضوح مشاهده نمود که این کشور با کمبود قابل توجه نیروی کار مهندسی عمران مواجه است و همین موضوع فرصت مناسب مهاجرت مهندس عمران به کانادا را ایجاد نموده است.

گزارش هایی که در این کشور به طور رسمی منتشر شده نشان می دهد نیروی کار مهندسی عمران در این کشور از میانگین سنی بالایی برخوردار است و درصد بالایی از آنان سالخورده می باشند. از این رو نیاز این کشور به نیروی کار فعال مهندسی عمران نیاز چشمگیر دارد و با مهیا کردن فرصت مهاجرت مهندس عمران به کانادا، قصد تامین نیاز خود را دارد. آژانس آمار کانادا در گزارشی اعلام کرده که عرضه مازاد مهندس عمران در این کشور به صفر رسیده و عملاً در این کشور مهندسی عمران بیکاری نمی توان یافت. به همین جهت است که بسیاری از خانواده ها حتی حاضرند هزینه سنگین تحصیل در کانادا در این رشته را برای فرزندان خود تقبل کرده و از این طریق سعی کنند در نهایت آنان را وارد بازار کار این کشور نمایند. جالب توجه است که  یک مهندس عمران بدون تجربه کاری و تازه فارغ التحصیل شده در این کشور حداقل سالانه ۶۰ هزار دلار درآمد دارد. طبیعی است که این درآمد برای مهندسین با تجربه به بالای ۱۰۰ هزار دلار در سال می رسد و حقوقی بسیار مناسب در این کشور به شمار می رود. البته شرایط بازار کار این رشته در استان‌ های مختلف کانادا یکسان نیست و به عنوان مثال استان های بریتیش کلمبیا و آلبرتا بیش از سایر استان های کشور با کمبود نیروی کار متخصص در رشته مهندسی عمران مواجه هستند و به همین نسبت شانس بیشتری برای یافتن کار در این استان ‌ها برای مشتاقان مهاجرت مهندس عمران به کانادا وجود دارد. برای مهاجرت مهندسین عمران به کانادا راه های مختلفی وجود دارد و متقاضیان می توانند از برنامه های مختلف مهاجرتی استفاده نمایند. مهندسین عمران که در کشورهای دیگر تحصیل و کار نموده اند؛ می توانند با داشتن یک پیشنهاد کاری یا Job Offer به عنوان نیروی کار موقت وارد این کشور شده و به کار مشغول شوند. البته برنامه های مهاجرتی زیادی نیز وجود دارد که به این عزیزان امکان اخذ اقامت دائم را نیز می دهد، از جمله این برنامه ها می توان به برنامه کارکنان ماهر کبک و برنامه فدرال کارکنان ماهر اشاره نمود.

 

مهاجرت مهندس عمران به استرالیا

نرخ متقاضیان مهاجرت مهندس عمران به استرالیا بسیار بالا بوده و سال به سال رو به افزایش است. به منظور مهاجرت مهندسان عمران به استرالیا می بایست این عزیزان امتیازات لازم را کسب نمایند تا شایسته اخذ ویزای کار این کشور محسوب شوند.

اولین فاکتور مهم در زمینه مهاجرت مهندس عمران به استرالیا تسلط به زبان انگلیسی است که حتماً این عزیزان می بایست در آزمون های زبان انگلیسی معتبر نمره حداقلی را کسب نمایند و هر چه نمره بالاتری کسب نمایند امتیازشان برای مهاجرت بالا خواهد رفت. آزمون هایی چون آیلتس، تافل، PTE، و غیره مورد قبول اداره مهاجرت استرالیا قرار دارد.

دیگر موردی که در زمینه مهاجرت مهندسان عمران به استرالیا از فاکتورهای کسب امتیاز می باشد مسئله سن و سال متقاضی است، به طوری که حتماً متقاضیان مهاجرت کاری به استرالیا باید کمتر از ۴۵ سال سن داشته باشند. در صورتی که سن این عزیزان بین ۱۸ تا ۲۵ سال باشد موفق به کسب ۲۵ امتیاز، بین ۲۵ تا ۳۳ سال ۳۰ امتیاز، بین ۳۳ تا ۴۰ سال ۲۵ امتیاز، و بین ۴۰ تا ۴۵ سال ۱۵ امتیاز اخذ می نمایند.

دیگر فاکتور کسب امتیاز برای مهاجرت مهندسان عمران به استرالیا مدرک تحصیلی آن می‌ باشد که باید دارای اعتبار در این کشور به حساب آید مدرک کاردانی و دیپلم ۱۰ امتیاز مدرک کارشناسی ۱۵ امتیاز ملک کارشناسی ارشد ۱۵ امتیاز و مدرک دکترا ۲۰ امتیاز برای این افراد به همراه خواهد داشت.

دیگر فاکتور موثر در مهاجرت مهندسان عمران به استرالیا سابقه و تجربه کاری است، به طوری که داشتن حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط ۵ امتیاز، ۵ سال سابقه کار مرتبط ۱۰ امتیاز، و حداقل ۸ سال سابقه کار مرتبط ۱۵ امتیاز برای این عزیزان به همراه خواهد داشت.

همچنین همسر افراد متقاضی مهاجرت مهندس عمران به استرالیا اگر شرایط ذکر شده قبلی را داشته باشند می‌توانند ۵ امتیاز به عنوان امتیاز همسر کسب نموده و به مجموعه امتیازات متقاضی اضافه نمایند. متقاضیان مهاجرت مهندسان به استرالیا باید حداقل از مجموع امتیاز ممکنه که در فاکتورهای ذکر شده ۶۵ امتیاز را اخذ نمایند. البته برای اخذ ویزای موقت 491 حداقل 50 امتیاز و ویزای 190 دائم، حداقل 60 امتیاز لازم است.

کشور پهناور استرالیا پروژه های فراوانی در زمینه زیرساخت های بخش گردشگری، استادیوم های ورزشی، پل ها و گسترش راه ها، سازه های بلند و برج ها، و ... دارد که به همین دلیل نیاز شدیدی به مهندسان عمران در گرایش های مختلف دارد. تسلط به نرم افزارهای طراحی چون اتوکد، لند، ایتبس، سیف و سپ می تواند برای این عزیزان امتیاز بزرگی در پیدا کردن کار محسوب شود.

یکی از دلایل اصلی اقبال متخصصان این رشته به مهاجرت مهندس عمران به استرالیا، درآمد بالای این رشته در کشور استرالیاست و به همین سبب بسیاری کشور استرالیا را بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان عمران می دانند. درآمد مهندسان عمران در استرالیا برای افراد تازه کار به طور میانگین 80 هزار دلار در سال و برای افراد با تجربه کاری بالا حدود 170 هزار دلار در سال است. البته در برخی مناطق مانند بریزبن، کویینزلند، پرث، و سیدنی درآمد مهندسان عمران از میانگین کشوری بالاتر بوده و در برخی مناطق چون نیوکاسل، آدلاید و گلد کوست این رقم از میانگین کشوری پایینتر است. اما به طور کلی بریزبن بهترین بازار کار و بالاترین درآمد را برای مهندسان عمران داراست.

 

مهاجرت مهندس عمران به عمان

کشور عمان در خاور میانه از کشورهایی به شمار می رود که پروژه های بسیاری در آن برای گسترش زیرساخت ها در بخش های مختلف از جمله حمل و نقل، گردشگری، سلامت و ورزش تعریف شده و طبیعتا بازار کار این کشور به مهندسان عمران و کارکنان متخصص در بخش ساختمان نیاز فراوان دارد. اولین علت اقبال فراوان به مهاجرت مهندس عمران به عمان، بالا بودن ارزش پول ملی این کشور است. به طور میانگین درآمد مهندسان عمران در عمان بین ۶۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ ریال عمان بسته به حیطه تخصصی و نوع فعالیت و همچنین میزان تجربه و سابقه کاری آنان می باشد. به عبارت دیگر یک مهندس عمران در کشور عمان بین ۱۵ هزار تا ۵۲ هزار دلار آمریکا در سال درآمد دارد

این کشور بالغ بر چهار و نیم میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده که حدود ۲ میلیون نفر از آن را اتباع خارجی تشکیل می دهند. مردم این کشور با مهاجران رفتار بسیار خوبی دارند و علاوه بر این به علت روابط بسیار حسنه این کشور با کشور عزیزمان ایران اتباع ایرانی در این کشور با مشکلات چندانی مواجه نخواهند بود. جاه طلبی های این کشور برای تبدیل شدن به قطب اقتصادی و گردشگری در منطقه خاورمیانه در سال های آینده باعث شده پروژه های بسیار بزرگی در زمینه های فرودگاهی، زیرساخت های بخش حمل و نقل و جاده ها، ساختمان سازی، هتل سازی و ... در این کشور تعریف شده که برای ساخت آن ها به مهندسان عمران نیاز است و با توجه به کمبود نیروی کار مهندس عمران در این کشور، فرصت مناسبی برای مهاجرت مهندس عمران به عمان فراهم شده است. این کشور قصد دارد با برنامه های مدون با کشورهای ثروتمند حوزه خلیج فارس همچون امارات متحده عربی، کویت، و قطر رقابت نموده و با تبدیل شدن به قطب اقتصادی و گردشگری و ترانزیت منطقه خاورمیانه، بتوانند درآمدهای کلانی در آینده نه چندان دور به دست آورد.

 

مهاجرت مهندس عمران به دانمارک

به منظور مهاجرت مهندس عمران به دانمارک از راه های مختلفی از جمله دریافت ویزا با جاب آفر یا پیشنهاد کاری، و ویزای جستجوی کار یا جاب سیکر می توان اقدام نمود. مهندسان عمران در این کشور باز با بازار کار بسیار مناسبی مواجه هستند زیرا این کشور در سال‌ های اخیر به توسعه بیشتر زیر ساخت ها و همچنین نوسازی آنان توجه فراوانی داشته و با توجه به کمبود نیروی کار فعال در این رشته، نیاز خود را از طریق اعطای مجوز مهاجرت مهندس عمران به دانمارک تامین می ‌نماید. بازار کار مناسب این رشته در کشور دانمارک و همچنین میانگین بالای درآمد در این کشور و به طور اخص همچنین بالا بودن درآمد مهندسان عمران در دانمارک موجب شده این کشور گزینه ای جدی برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان عمران به حساب آید. به طور میانگین میزان درآمد مهندسان عمران در دانمارک حدود ۳۸ هزار و ۵۰۰ کرون دانمارک در ماه می باشد که البته بر اساس میزان سابقه کار و تجربه و تخصص افراد و همچنین شرکت کارفرما این رقم می تواند کمتر یا بیشتر نیز باشد.

 

مهاجرت مهندس عمران به آلمان

آلمان مهاجر پذیر ترین کشور اتحادیه اروپا است و طبیعتاً می توانند یکی از گزینه ها برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان عمران به شمار می ‌رود. به طور کلی این کشور صنعتی و قدرتمند اقتصادی اتحادیه اروپا به نیروهای متخصص در رشته های مختلف نیاز فراوان دارد و رشته مهندسی عمران نیز از مشاغل مورد نیاز آلمان محسوب می‌ شود. به همین جهت بسیاری از فرصت مهاجرت مهندس عمران به آلمان استفاده کرده و سعی می کنند وارد بازار این کشور شوند و در نهایت اقامت این کشور را نیز به دست آورد.

به منظور مهاجرت مهندس عمران به آلمان شرایطی چون داشتن سن بین ۱۸ تا ۴۵ سال، داشتن مدرک تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس یا بالاتر و همچنین تجربه کاری حداقل سه سال در زمینه کاری مهندسی عمران لازم می باشد. داشتن مدرک زبان آلمانی و ترجیحا انگلیسی به طور همزمان می تواند شانس پیدا کردن کار برای مهندسان عمران در آلمان را بسیار بالا ببرد. همچنین از روش ‌های مختلفی چون اخذ ویزای D جستجوی کار یا از ابتدا با دریافت جاب آفر یا پیشنهاد کاری می توان وارد بازار کار آلمان شده و در شرکتهای ساختمانی و عمرانی این کشور مشغول به کار شد.

 

مهاجرت مهندس عمران به سوئد

صنعتی ترین کشور منطقه اسکاندیناوی که یک کشور کاملا مهاجرپذیر به حساب می ‌آید سوئد می باشد و بسیاری همه ‌ساله متقاضی مهاجرت کاری به این کشور می باشند. با توجه به نیاز این کشور به مهندسان عمران و فعالین بخش ساخت و ساز شرایط مناسبی برای مهاجرت مهندس عمران به سوئد فراهم شده است. از مراحل پروسه مهاجرت مهندس عمران به سوئد اخذ تاییدیه مدارک تحصیلی از ارگان مربوطه در این کشور می باشد که به نوعی همان معادل سازی مدرک تحصیلی به حساب می آید. از اصلی ‌ترین مواردی که برای مهاجرت مهندس عمران به سوئد باید مدنظر قرار گیرد، یادگیری زبان سوئدی و اخذ مدرک زبان سوئدی می باشد. زیرا به طور کلی در این کشور این زبان تکلم می ‌شود. اما می ‌توان در برخی موارد و به طور استثنایی مشاغلی در این کشور یافت که توسط شرکتهای ساختمانی و عمرانی بین المللی ارائه می گردند و برای دستیابی به این فرصت های شغلی ارائه مدرک زبان انگلیسی و تسلط به این زبان کفایت می کند.  به طور میانگین درآمد مهندسان عمران در سوئد چیزی حدود ۱۵ تا ۴۵ هزار کرون سوئد می باشد که این میزان بر اساس میزان تجربه کاری و تخصص فرد و همچنین شرکت کارفرما تعیین می گردد و می تواند بالاتر یا پایین تر باشد.

 

مهاجرت مهندس عمران به اتریش

اتریش یکی از بهترین کشور های دنیا برای مهاجرت به حساب آمده و بسیاری از متقاضیان مهاجرت از سراسر دنیا این کشور را برای آینده زندگی خود و خانواده شان انتخاب می کنند. زیرا سالهاست شهر وین پایتخت این کشور به عنوان بهترین و آرام ترین شهر با بالاترین کیفیت زندگی در میان شهرهای دنیا به حساب می آید. این موضوع نشان دهنده کیفیت بالای زندگی در این کشور صنعتی اروپای مرکزی است.

این کشور به نیروی کار فعال و متخصص در زمینه های مختلف از جمله مهندسی عمران نیاز مبرم دارد و همه ساله جزو لیست مشاغل مورد نیاز در این کشور مهندسی عمران نیز درج می گردد. از این رو فرصت مناسبی برای مهاجرت مهندس عمران به اتریش فراهم گردیده و مهندسان عمران از طریق دریافت کارت قرمز سفید قرمز اتریش می ‌توانند در این کشور ویزای کار و اقامت کاری دریافت نمایند. به طور میانگین درآمد مهندسان عمران در اتریش ماهانه حدود ۳۵۰۰ یورو می باشد که به نسبت هزینه های زندگی در این کشور رقم ای بسیار مناسب به حساب می آید. متقاضیان مهاجرت مهندس عمران به اتریش علاوه بر شرایط مالی بیشتر به فکر امکان اخذ اقامت دائم اروپا از این طریق و در یکی از بهترین کشورهای این قاره هستند و از این نظر اتریش را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می نماید.

 

مهاجرت مهندس عمران به ترکیه

در سالهای اخیر کشور ترکیه نیز کمبود نیروی کار در زمینه های مختلف به ویژه متخصصان رشته های فنی از جمله مهندسان عمران مواجه بوده و این نیاز را از طریق امکان مهاجرت مهندس عمران به ترکیه تامین کرده است. به همین جهت هموطنان عزیزمان نیز در سال های اخیر از این فرصت استفاده نموده و در بازار کار ترکیه در زمینه مهندسی عمران، ساختمان، سدسازی و راه سازی مشغول به کار شده اند. درآمد مهندسان عمران در ترکیه به طور میانگین 8500 لیر در ماه است که این درآمد می ‌تواند بر اساس تجربه کاری و مهارت فرد، جنسیت وی و همچنین شرکت کارفرما و شهر محل کار متفاوت باشد. حداقل حقوق مهندس عمران در ترکیه حدود 4100 لیر در ماه حداکثر آن که به مهندسان با تجربه و با مهارت بسیار بالا تعلق می‌گیرد حدود 12500 لیر در ماه می باشد.

 

مهاجرت مهندس عمران به قطر

یکی از کشورهایی که در سال های اخیر بازار کار گسترده ای برای مهندسان عمران ارائه کرده است کشور کوچک قطر واقع در خلیج همیشه فارس میباشد این کشور با توجه به جاه طلبی های بسیار حاکمانش نظیر اخذ میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ به توسعه و گسترش زیرساخت های خود نیاز فراوان دارد. طبیعی است در طول میزبانی این کشور از جام جهانی فوتبال چند میلیون گردشگر به طور همزمان وارد این کشور می ‌شوند و زیرساخت های بخش گردشگری از جمله هتل‌ ها و مراکز خرید و همچنین زیرساخت‌ های بخش سلامت به ویژه بیمارستان های این کشور باید برای این جمعیت زیاد آمادگی کافی را داشته باشد. همچنین زیرساخت های شهری آن نیز باید توسعه بیشتری پیدا نماید. این کشور به ساخت ورزشگاه ها به استادیوم های فراوانی برای برگزاری هرچه بهتر این رقابت ‌ها نیاز دارد، به همین جهت مهاجرت مهندس عمران به قطر رونق فراوانی پیدا کرده است. همچنین میانگین درآمد در این کشور بسیار بالاست و به حقوق متوسط کارکنان در این کشور حدود ۵ هزار دلار در ماه است که معاف از مالیات نیز می باشد. به همین جهت و با در نظر داشتن بالا بودن درآمد مهندسان عمران در قطر که حدود ۱۴۴ هزار ریال قطر به طور میانگین است، می توان گفت قطر یکی از اصلی ترین گزینه ها برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان عمران به حساب می آید. به ویژه نزدیکی این کشور به کشور عزیزمان ایران و مناسب بودن شرایط کار در این کشور برای مهندسان ایرانی موجب شده مهاجرت مهندس عمران به قطر در میان مهندسان ایرانی نرخ بسیار بالایی پیدا نماید.

 

مهاجرت مهندس عمران به نیوزلند

کشور نیوزلند هم مانند استرالیا یکی دیگر از اصلی ترین گزینه ها برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان عمران به شمار می رود. این کشور نیز با توجه به مسیر توسعه ای که در پیش گرفته است نیاز زیادی به گسترش زیرساخت ‌های خود دارد و به همین جهت از شرکت های عمرانی بین المللی و چند ملیتی در این راه نهایت کمک را گرفته است و همین موضوع باعث شده بازار کار مهندسی عمران و به طور کلی مشاغل مربوط به صنعت ساختمان در این کشور بسیار مناسب شود. به همین جهت فرصت مهاجرت مهندسان عمران به نیوزیلند بسیارفراهم است. تسلط به زبان انگلیسی و اخذ مدرک آیلتس با نمره 6.5 از پیش نیاز های مهاجرت مهندس عمران به نیوزلند است. حداقل 3 سال تجربه کاری، و 12 ماه سابقه کار در 18 ماه گذشته به همراه سن زیر 45 سال از دیگر موارد مهم در مهاجرت مهندس عمران به نیوزلند به حساب می آید.

 

موسسه مهاجرتی بین المللی پرگاس پارس با همکاری وکلای مجرب آماده ارایه مشاوره در خصوص انواع ویزای کار و اقامت کاری مهندسان عمران و متخصصان مشاغل دیگر در کلیه کشورهای دنیا می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را پر نمایید:

021-88662180

فرم مشاوره

اینستاگرام ماکانال ما

  • بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان عمران
  • مهاجرت مهندس عمران به استرالیا
  • مهاجرت مهندس عمران به کانادامطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top